Конспект уроку з природознавства для 3 класу на тему: Що таке корисні копалини?

Опис документу:
Сформувати елементарні поняття “корисні копалини”, “гірська порода”; ознайомити з найвідомішими корисними копалинами, з їх різноманітністю у природі; виробити уявлення про значення корисних копалин у природі і цінність для людей

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект уроку з природознавства для 3 класу на тему: Що таке корисні копалини?

Мета: Сформувати елементарні поняття “корисні копалини”, “гірська порода”; ознайомити з найвідомішими корисними копалинами, з їх різноманітністю у природі; виробити уявлення про значення корисних копалин у природі і цінність для людей, про участь учнів у збереженні й охороні корисних копалин; виховувати естетичне сприймання обєктів природи, прагнення до збереження корисних копалин та усвідомлену потребу робити це, гордість за природні багатства своєї країни; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, класифікувати.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: запис на дошці теми, девізу, загальних слів під малюнками;картки з текстом, тестами, завданнями; природознавчий словник; підручник, робочий зошит ілюстрації до теми уроку; числова пряма для рефлексії .

Хід уроку:

I. Організація классу до уроку.

Дзвоник весело скликає,

за партии дітвору саджає.

В науку нам відкриває путь.

Лиш старанність взяти не забудь.

Урок починаємо з хвилини спостережень.

II. Хвилинка спостережень.

-Назвіть ознаки осені на сьогоднішній день.

-Охарактеризувати погоду сьогодні.

III.Евокація. (Метод передбачення)

Вчитель.

-Уважно прочитайте зв’язне висловлювання. Проаналізуйте і спробуйте зробити припущення, про що йде мова. Ваша відповідь і буде темою сьогоднішнього нашого уроку.

    Всі ті речовини, які залягають глибоко під землею або на її поверхні, пошуками яких займаються геологи, користуючись допомогою космонавтів, називають корисними копалинами.

1.Діти відповідають.

  1. Повідомлення теми і завдань уроку.

-Сьогодні ми почнемо вивчати тему “Корисні копалини”. Наше головне завдання – усвідомити , що корисні копалини – безцінне багатство України, що їх записи вичерпуються, тому корисні копалини потребують економного використання та охорони. А щоб ми могли охороняти і економити треба з корисними копалинами познайомитись.

Слово вчителя.

-Отже, ідемо в гості до природи,

є в ній різна дивина:

в небі – зорі, в ріках – води,

у землі – корисні копалини,

а в полі – квіточка Ясна.

IV. Усвідомлення змісту нового матеріалу.

Робота з підручником.

1.Читання учнями тексту. Що таке корисні копалини с.47

Бесіда

-Де люди видобувають корисні копалини? (Із землі і на її поверхні).

-А чому корисні?

-А чому природні багатства? (Бо створила їх природа)

  • Назвіть корисні копалини .

Отже, крейда, вугілля, глина, природний газ, пісок, сіль – це …

  • Це тіла якої природи?

  • Робота в зошиті.(с.13). Завдання 2.

4.Розповідь вчителя .

– Корисні копалини утворилися в різних умовах, тому вони не схожі.

– Згадайте, у якому стані може бути вода?

– Так і корисні копалини :

-у твердому,  рідкому і газоподібному стані.

6.Колективна робота.

Завдання: розподілити корисні копалини за станами: крейда, природний газ,граніт, мармур, нафта, глина, кам’яне вугілля, кухонна сіль,пісок,залізна руда.

Фізхвилинка

  1. Ознайомлення з використаною людиною корисних копалин.(На дошці ілюстрації )

Щоб  збудувати дороги, будинки, пам’ятники , мости треба:

Граніт

Пісок

Глина

Вапно

Щоб виготовити машини треба:

Чавун

Сталь

Із залізної руди

 Щоб приготувати їжу треба:

Сіль

 Щоб гріти воду, топити в хаті треба:

Природний газ

Кам’яне вугілля

Торф

Щоб виготовити посуд, скло треба:

Глина

Пісок

Щоб писати на дошці в класі треба:

Крейда

Щоб залити в машину бензин треба:

Нафта

  • Корисні копалини безцінні, потрібні людині і ми їх видобуваємо із землі. Чи можна їх витрачати бездумно? Чому треба берегти?

V. Узагальнення і систематизація отриманих знань.

  1. Тестові завдання.

– Хто створив корисні копалини?

а) люди   б) природа   в) тварини

– Корисні копалини – це…

а) тіла живої природи;

б) тіла неживої природи.

– В якому стані бувають корисні копалини?

а) в твердому і рідкому.

б) в твердому і газоподібному.

в) в твердому, рідкому і газоподібному.

– Місце, де залягає багато корисних копалин, називається :

а) торфовищем.

б) родовищем.

в) пластами.

  1. Які тіла відносяться до корисних копалин:

Робота в парах.

  • Сіль

  • Глина

  • Скло

  • Бетон

  • Кам’яне вугілля

  • Пластмаса

  1. Міркування дітей.

  2. Встановіть відповідність між назвою гірської породи та сферою її використання людиною.

  3. Б.  Гірська порода, яку використовують для писання на шкільній дошці.

  4. В. Гірська порода, з якої виготовляють грифель олівця.

  5. Г.Гірська порода, яку додають для смаку в різні страви.

  6. Ґ. Гірська порода, з  якої діти споруджують «замки» наберезі моря.

  7. Е.Гірська порода (гладенька, відшліфована водою), яку ми бачимо на березі моря.

  8. Є. Гірська порода, з якої роблять посуд.

  1. Крейда.

  2. 5. Галька.  

  3. 6. Кухонна сіль.

  4. Глина.    

  5.   7. Графіт.

  6. Пісок.

  7. VI. Підсумок уроку.

  8. Рефлексія

  9. Сьогодні на уроці

  10. Я довідалась …

  11. Мені сподобалось…

  12. Я тепер знаю…

  13. Поставте на числовій прямій свою позначку в тому місці, яке, на ваш погляд, відображає рівень ваших знань про корисні копалини.

  14. VII. Д/з. с. 47-49 читати і розповідати.

  15.    

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
3
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!