Конспект уроку з основ здоров'я. Узагальнення знань з теми «Фізична складова здоров’я». Перевір себе.

Опис документу:
Мета: повторити і узагальнити знання з теми «Фізична складова здоров’я», повторити правила та важливість дотримання режиму дня, правила організації навчання та відпочинку, правила гігієни тіла та ротової порожнини, правила харчування та загартовування ; формувати навички читання; розвивати мислення, мовлення, увагу учнів; виховувати бажання слідкувати за своїм здоров’ям, займатися фізичною культурою.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дата : 27.11.17

Тема. Узагальнення знань з теми «Фізична складова здоров’я». Перевір себе.

Мета: повторити і узагальнити знання з теми «Фізична складова здоров’я», повторити правила та важливість дотримання режиму дня, правила організації навчання та відпочинку, правила гігієни тіла та ротової порожнини, правила харчування та загартовування ; формувати навички читання;

розвивати мислення, мовлення, увагу учнів;

виховувати бажання слідкувати за своїм здоров’ям, займатися фізичною культурою.

Обладнання: мікрофон, картки: тема, Неслух, Здоровейко, назви сходинок, слова-назви режимних моментів, картки з продуктами

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань

Форма уроку: урок – подорож.

Хід уроку

  1. Самовизначення до діяльності.

Вже дзвінок нам дав сигнал,

працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

працювати починаймо!

  1. Створення ситуації успіху.

    1. Гра «Так чи ні»

- Я називатиму твердження, якщо воно для вас істинне, покажіть «так» (великий палець вгору), якщо ні – відповідно, «ні» (схрещені руки).

  • Я мию руки двічі на день (з’ясувати, чому потрібно частіше )

  • Я люблю рухливі ігри

  • Я їм багато фруктів та овочів, бо це корисно

  • Я вчасно лягаю спати

  • Я проводжу час на свіжому повітрі

  • Я слідкую за чистотою тіла

- Молодці!

  1. Мотивація навчальної діяльності.

- А чому ви виконуєте всі ці правила? (Бо це корисно для здоров’я ).

- Поясніть, що не можна купити за гроші?

- Чому так важливо дбати про своє здоров’я?

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

    1. Бесіда. Формулювання теми уроку.

- Сьогодні ми повторимо правила, що допомагають дбати про своє здоров’я і з’ясуємо, чому це так важливо, узагальнимо ваші знання.

- Спробуйте самі назвати тему нашого уроку. (Узагальнення знань з теми «Фізична складова здоров’я»).

- Урок наш буде незвичайний. Ми вирушимо сходинками здоров’я! Подивіться на Неслуха, він правил не виконує, тому часто хворіє. Ми рушимо вгору разом з ним, щоб допомогти йому стати Здоровейком.

    1. Інтерактивна вправа "Очікувані результати". "Мікрофон"

- Скажіть, чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

  1. Узагальнення і систематизація отриманих знань.

- Перша сходинка «Режим дня». У вас є картки з назвами режимних моментів. Вишикуйтеся біля дошки в шеренгу по порядку, щоб вийшов режим дня.

(Діти шикуються). Обговорення результатів.

Друга сходинка «Навчання і відпочинок».

- Скажіть, що ви робите щодня (в школі і вдома)? (Навчання, домашнє завдання)

- Як потрібно сидіти, коли виконуєш письмове завдання? Покажіть.

- А що треба робити, щоб перепочити (фізхвилинку та пальчикову гімнастику)

- Да йте разом виконаємо пальчикову гімнастику «Тюльпан», «Равлик», «Віяло», «Потягусі».

- А тепер фізхвилинку. Підведіться, зробимо каратку перерву, адже ми трохи втомилися. Покажіть вправи для шиї, для рук та плечового пояса, для тулуба, для ніг (діти показують всьому класу індивідуально).

- Молодці, сідайте. Не забувайте робити короткі перерви, коли працюєте.

Третя сходинка «Гігієна школяра».

Відгадайте загадки:

Ти нас, мабуть, знаєш, друже. Ми тобі потрібні дуже!

З нами вірно ти дружи, свої зуби бережи.(Зубна паста, щітка)

- Покажіть, як треба чистити зубу. А скільки разів на день?

Мию чисто, не лінюся, вам я завжди знадоблюся. (Мило)

- Покажіть, як правильно мити руки. Як часто? Де найбільше мікробів?

Маю я зубців багато, зачешу вас, як на свято. (Гребінець)

- Коли і для чого треба заплітатись?

Я маленький і завзятий, люблю діток витирати. (рушник)

- Як часто треба приймати ванну? А душ?

- Для чого все це робити? (Чистота – запорука здоров’я).

Четверта сходинка «Харчування і здоров’я»

- Обведіть на картках корисні продукти. Позою уваги покажіть, що закінчили.

- Що ви не обвели? Чому?

- А як треба поводитись за столом? (Правила харчування).

П’ята сходинка «Загартовування»

- Що таке загартовування? Чим можна загартовуватись? (Сонячні ванни, повітряні ванни, водні процедури, ходіння босоніж).

- Які головні правила загартовування?

- Зараз ми вивчимо нову гру, у яку можете погратись, коли підете на подвір’я приймати повітряні ванни.

ГРА «ХВІСТ ДРАКОНА». Пошикуйтесь в колону, візьміться за плечі. Голова дракона має впіймати хвіст.

  1. Рефлексія навчально - пізнавальної діяльності учнів на уроці.

    1. Інтерактивна вправа "Сходинки успіху". "Мікрофон"

- Дітки, вам сподобався наш урок?

- Ось наш Неслух завдяки вам став Здоровейком!

- Розкажіть, що ми повторили ? Чи справдились ваші очікування?

- Дякую за урок. Урок закінчено!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00