Матеріал:

Конспект уроку з математики для 2 класу. Кути

pptx
08.03.2023
41 3
2 Клас

2320

0

126

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Урок 71. Досліджуємо кут. Одержуємо прямий, тупий та гострий кути


Мета:
актуалізувати знання про геометричні фігури (точка, пряма, промінь, відрізок); ознайомити з поняттям «кут» та його елементами — вершиною, сторонами; учити креслити кути, розпізнавати прямі кути; формувати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; поповнювати словниковий запас учнів; стимулювати інтерес до вивчення математики; виховувати охайність, старанність.

Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал, лінійка.

Тип уроку: комбінований урок.

Форма проведення: урок-подорож.

Освітні галузі: математична.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

Вправа “Бажання”.

  • Давайте закриємо очі та подумки побажаємо одне одному щось гарне і приємне.

А Я вам усім бажаю бути на уроці уважними, активними, кмітливими, винахідливими. бажаю вам відчути радість і задоволення від роботи. Нехай цей урок дасть вам міцні знання та чудовий настрій.

2. Мотивація навчальної діяльності

— Ви вже знаєте, що У величезному світі Математики є країна з красивою назвою Геометрія.

  • Згадайте хто там живе? (фігури: трикутник, квадрат…)

  • Цю країну населяють не числа, а різні лінії та фігури. Тож Я запрошую вас у подорож!

3. Оголошення теми уроку:

- На сьогоднішньому уроці ми з вами повторимо такі поняття як: «пряма», «промінь», «відрізок», геометричні фігури. А також дізнаємось яка геометрична фігура є кутом, дізнаєтесь про елементи кута і будемо вчитися креслити та позначати кути буквами.

Все це ви дізнаєтеся з нашої подорожі.

4. Усні обчислення

— Хто ж допомагатиме нам подорожувати? Давайте дізнаємося це, розшифрувавши слово, обчислюючи приклади.

Певному числу відповідає буква і коли ми розмістимо їх відповіді правильно, ми розшифруємо слово.

16 – 7 20 + 15

9 + 6 60 + 4

27 - 20

9

35

15

64

7

т

о

ч

к

а

  • Тож, діти, хто нам буде допомагати в подорожі? ( Точка)

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Ознайомлення з кутом

— Вирушаймо в дорогу! Вийшла Точка і пішла... По якій дорозі вона пішла? (По прямій.)

  • Йшла-йшла, втомилася. Зупинилася і каже: «Чи довго я ще буду йти?». Тут з'явилися ножиці, клацнули і розрізали пряму з одного боку, клацнули ще раз — і розрізали пряму з іншого боку.

«Як цікаво! — вигукнула Точка, — що ж з моєї прямої утворилося?» (Відрізок.)

— А чи можна назвати відрізком цю фігуру? (Ні)

— Чому? (Обмежена тільки з одного боку.)

— А як вона називається? (Промінь — це частина прямої, обмежена з одного боку.)

— Вирушила Точка далі. Пройшла трохи і зупинилася. Вона згадала про промені, які вона залишила. Їй стало шкода їх. Точка вирішила до них повернутися і зробити з них пряму. Але поквапилася — і у неї утворилося ось що:

— Що утворилося у Точки? (Ламана.)

  • А чи нагадує Вам ця ламана вершину гори!? (Так)

  • Потім точка вирішила піднятися на найвище місце на цій горі. Піднялася і назвала це місце «Вершиною»!

  • А ось бічні промені гори точка назвала «Сторонами»!

— Тож як називається місце з'єднання променів? (Вершина.)

— А як почав називатися промінь? (Сторона.)

— Сперечаються промінчики між собою, хто з них головніший.

То зближуються так:

То розбігаються ось так:

А коли промені не сваряться, вони просто завмирають на місці ось так:

— Що ж у нас утворилося? (Кут.)

  • Кут – це геометрична фігура, утворена двома променями зі спільним початком. Промені — це сторони кута. Точка, що є початком цих променів, — вершина кута.

2. Кут в житті.

- А де ж ці кути зустрічаються нам у житті? Погляньте на екран.

* Кути можна побачити і в підйомних кранах;

* Ключ відлітаючих птахів теж утворюють кут;

* Кути використовуються і в будівництві, більшість дахів так і побудовані;

* Ще утворений кут можна побачити просто показуючи ось так;

* Ну і звісно, навіть в їжі, а даний малюнок це піцца, можливо теж знайти кут.

  • Отже, зробимо висновок, куди б ми не подивилися, всюди нас оточують кути.

3. Практична робота «Будуємо кут»

  • Давайте побудуємо кут за допомогою кольорових олівців. Візьміть будь-які два олівці та на парті Викладіть кут. (Перевіряю)

  • Молодці.

4. Первинне закріплення знань

1) Вправа «Зафарбуй фігуру».

- Щоб пройти точці далі, потрібно виконати Завдання на картках.

— Жовтим кольором розфарбуйте фігуру, що не має кутів.

— Червоним кольором розфарбуйте фігуру, що має найбільшу кількість кутів.

- Давайте перевіримо чи у всіх так. Спочатку підніміть всі свої картки та покажіть їх мені.

- Яку фігуру Ви зафарбували жовтим кольором? (Овал)

- Овал має кути? (Ні)

- Яку фігуру ви зафарбували червоним кольором? (5кутник)

- Чому саме її?

- Як гарно ви справилися із завданням!

5. Формування вмінь позначати кут буквами.

- Але точка не затримується на одному місці, а вирушає далі. Наступне наше завдання буде – накреслити кут. Виконуєте завдання чітко за мною. Приготуйте олівець та лінієчку.

  • Креслити будемо на маленьких листочках в клітинку. Погляньте на нього, Точка вже вам позначила вершину кута, поставивши крапку, мені вона теж це зробила.

  • Давайте назвемо її. (О)

  • Тепер залишилось тільки побудувати кут, для цього проведіть рівненько по клітиночці під лінієчку промінь в одну сторону починаючи від вершини,

  • А потім знову від вершини будуємо промінь в іншу сторону.

  • Але сторонам теж потрібно дати свою назву, наприклад одна сторона це – А, а інша В. На кожному промені ставимо букву.

  • Сам кут позначається трьома літерами, при цьому завжди в середині стоїть літера, що є вершиною кута.

Кут АОВ.

Промені АО і ОВ – сторони кута.

  • Тож яку фігуру ми креслили? (кут)

  • Що ми на ній позначали? (сторони та вершину)

  • Молодці!

6. Формування вмінь знаходити кути та називати їх за буквами

1) Виконання завдання ( с. 73, № 5)

- Точка пропонує нам відкрити с. 73. Потрібно виконати завдання № 5. Давайте назвемо сторони та вершини кожного кута.

- Якими літерами позначений перший кут? (АВС)

- Яка буква позначає вершину кута? (В)

- Якими літерами позначений другий кут? (РОМ)

- Яка буква позначає вершину кута? (О)

- Якими літерами позначений третій кут? (КОР)

- Яка буква позначає вершину кута? (О)

- Тож з чого складається кут? (З вершини та двох сторін)

- Супер!, гарна робота!

Фізкультхвилинка

— Прийшов час для відпочинку. Чарівна Точка пропонує нам трішки розім’яти ніжки.

7. Ознайомлення з прямим кутом .

— Кути бувають різні, але спочатку ми ознайомимося з найголовнішим кутом. Будемо працювати всі разом.

  • Для цього візьміть аркуш кольорового паперу на своїй парті. Спочатку складемо його навпіл, а потім ще раз навпіл. Добре притискаємо лінію згину.

  • Утворений кут називають прямим. Якщо папір розігнути, ми побачимо, що дві лінії перегину ділять аркуш на чотири частини. Утворилося чотири прямі кути, які мають спільну вершину.

  • Складіть знову аркуш. Це буде наша модель прямого кута, будемо користуватися ним в наступному завданні.

8. Знаходження прямих кутів на основі моделі кута

1) Практична частина.

- Нумо перевіримо, чи є у нашому класі прямі кути (зошит, підручник, дошка, стенд, стіл). Перевірити можна за допомогою нашої моделі. Для цього потрібно накласти прямий кут на кут предмета так, щоб збіглися вершини кутів та сторони. Якщо це сталося, отже, кут буде прямим.

- Нумо шукати кути по класу!

- Як ви гарно працюєте!!!

9. Формування вмінь знаходити та креслити прямі кути за допомогою косинця

1) Ознайомлення з косинцем.

— Але, Значно зручніше під час знаходження прямих кутів користуватися геометричним приладом, який має назву - Косинець, у якого вже є прямий кут. (Показую)

  • На ваших партах теж є по одному косинцю, тільки він значно меншого розміру. Знайдіть його. Розгляньте косинець разом із сусідом.

- Підніміть Косинець вгору та покажіть чи знайшли Ви прямий кут.

- Один тримає косинець, а інший показує на вершину прямого кута.

- Молодці!

2) Формування вмінь знаходити прямі кути, користуючись косинцем (с. 74, № 4). (Разом показую і на дошці)

- Точка пропонує перевірити косинець на практиці. А для цього виконаємо завдання з підручника. Відкрийте його на сторінці 74, завдання 4.

— Користуючись косинцем, давайте визначимо, який кут на малюнку прямий. (Кут ВАС)

— На малюнку видно, що кути бувають різними. Кожен з кутів має свою назву.

Наприклад, Гострий кут — це кут, який менше прямого. Його вершиною можна вколоти.

  • Який кут в підручнику «Гострий»? (Кут NOF)

  • Молодці.

  • А Тепер кут розвернувся. Його вершиною вже навряд чи можна вколотися. Це діти, тупий кут. Він більше прямого.

  • Знайдіть «Тупий кут» кут в підручнику. (Кут КОМ)

- Тож, які кути ви запам’ятали? (Прямий, гострий, тупий)

- Який це гострий кут? (Менше прямого, ніби ним можна вколотися)

- Який це тупий кут? (Більший за прямий)

  • Які ж ви розумнички! Точка дуже задоволена вашою роботою.

3) Практична робота. Побудова кута за допомогою паличок.

- У кожного з вас на парті є ось такі дві дерев’яні палички. Візьміть їх в руки.

- Спробуйте побудувати «гострий» кут. Супер!

- А тепер побудуйте «тупий кут». Відмінно!

- І звісно ж «прямий». Розумнички!

Гра – фізкультхвилинка

  • Кожному куту відповідає певний рух тілом.

Прямий – тупотимо ніжками

Гострий – нагинаємось вперед та назад

Тупий – плескаємо в долоні

  • Я показую кут – а ви робите рух. Почали!

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

Дуже шкода, що шлях недовгий, Повертатися нам пора,

Але на наступному уроці ми знову продовжимо мандрівку країною Геометрією.

  1. Підсумок уроку.

  • Які кути ви запам’ятали з уроку?

  1. Вправа «Чарівна скринька»

  • Зараз будемо один одному передавати цю скриньку. Завдання кожного вийняти один папірець із кутом, поглянути на нього, знати що це у вас за кут, а потім розмістимо їх до груп, яким вони відповідають.

Біля дошки «Прямі кути»,

зліва «Гості кути», справа «Тупі кути».

  • Кожен розглянув свій кут і вже знає, де його група.

  • Перейдіть до групи.

  • Давайте перевіримо.

  • Всі впоралися на відмінно!

  1. Рефлексія

  • Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?

Було легко … (зелений колір)

Не все вдалося… (жовтий колір)

Було важко… (червоний колір)

  • На цьому наша подорож із «Точкою» країною Геометрією не завершується, ми на наступних уроках математики продовжимо знайомитися ще з новими фігурами.

Що ж! А Нашій сьогоднішній подорожі кінець, а хто старанно працював – той Молодець!

Дякую за роботу!

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

+Показати ще (6)

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

5 клас. Математика. Урок №60. Кут. Види кутів

pptx
5 клас. Математика. Урок №60. Кут. Види кутів

230

Аватар профіля Береда Тетяна Миколаївна
Математика
5 клас

33 грн

5 клас. Математика. Урок №61. Кут. Види кутів

pptx
5 клас. Математика. Урок №61. Кут. Види кутів

159

Аватар профіля Береда Тетяна Миколаївна
Математика
5 клас

33 грн

Конспект уроку математики

zip
Конспект уроку математики

63

Аватар профіля Кобринська Алла
Математика
3 клас

50 грн

5 клас. Математика. Урок №62. Величина кута. Вимірювання кутів

pptx
5 клас. Математика. Урок №62. Величина кута. Вимірювання кутів

219

Аватар профіля Береда Тетяна Миколаївна
Математика
5 клас

33 грн

5 клас. Математика. Урок №63. Величина кута. Вимірювання кутів

pptx
5 клас. Математика. Урок №63. Величина кута. Вимірювання кутів

258

Аватар профіля Береда Тетяна Миколаївна
Математика
5 клас

33 грн

Урок математики 3 клас "Вирази зі змінною. Кути. Прямий кут, непрямі кути"

zip
Урок математики 3 клас "Вирази зі змінною. Кути. Прямий кут, непрямі кути"

349

Аватар профіля Дарчук Валентина Павлівна
Математика
3 клас

30 грн
