Конспект уроку з математики "Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 8 і ділення на 8" 3 клас

Опис документу:
Закріплення знань і вмінь з теми "Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 8 і ділення на 8" у 3 класі проводиться як урок подорож. Учні подорожуючи зустрічають різних героїв, допомагають їм, виконуючи математичні завдання; працюють групами, колективно, індивідуадьно. На протязі уроку підтримуються міжпредметні зв'язки з природознавством.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Михайлішина Світлана Миронівна

учитель початкових класів

ЗШ №7 м. Дружківка

Донецька обл.

3 клас Урок-подорож

Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 8 і ділення на 8.

Мета. Закріплювати навички табличного множення і ділення; узагальнювати вміння розв’язувати задачі і рівняння, знаходити периметр трикутника. Розвивати пізнавальну компетентність учнів (уяву, логічне мислення, мовлення, увагу), вміння застосовувати набуті знання практично. Виховувати почуття доброзичливості, товариськості, прищеплювати інтерес до вивчення математики.

Обладнання. Карта подорожі, корабель, вудка, рибки, казкові герої: Чунга-Чанга, Спрут, піратський корабель, рифи, трикутники,таблиці усних обчислень.

Тип уроку. Закріплення знань та умінь.

Хід уроку.

І. Організація класу до уроку.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він осінній і цікавий

Тож гостей зібрав чимало.

Поверніться обличчям до гостей

І лагідно промовте «Добрий день!»

ІІ. Оголошення теми уроку та очікуваних результатів.

  • Сьогодні на уроці ми закріпимо таблицю множення числа 8 і ділення на 8. На нас чекає захоплююча подорож по океану на цьому кораблі. А наука Математика допоможе нам здійснити цю мандрівку.

  • Сьогодні ми будемо…

Діяти активно!

Думати оперативно!

Сперечатись доказово!

Для всіх – обов’язково!

  • Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? (Відповіді учнів: Я очікую…).

ІІІ. Усний рахунок.

  • Щоб вирушити в дорогу треба перевірити готовність екіпажу і самого корабля.

  • Перевіряємо готовність корабля.

  1. Лічба.

а) полічити двійками до 20;

б) полічити п’ятірками до 50;

в) полічити вісімками до 80;

г) полічити десятками до 100.

д) Ось завдання друге вам,

Нашим славним школярам,

Треба рахувати вміло,

Швидко, правильно, сміливо!

В ліс наш зайчик пострибав,

В кошик яблук назбирав.

5 десятків є, й ще 5.

Скільки яблук? Як сказать? (55)

Відповідайте швидко!

Скільки ніг у 3-х жуків?(6* 3=18)

А очей в 7 вовків?(2* 7=14)

В 3 трикутників кутів?(3 *3=9)

Лап у 4 вовків?(4* 4=16)

Задумалися мишки:16 в них горішків.

На 2 як поділити? Підкажемо їм , діти?(16:2=8)

  1. Повторення таблиці множення і ділення числа 8.

а) 7 56 72

4 3

32 24

9 6 40 64

5 16 48

б) Гра «Ланцюжок»

в) 9

8 * 6 + 12 =

8

3. Математичний диктант.

14, 35, 45, 8, 24, 32.

- Перевіряємо готовність екіпажу.

- Суму чисел 3 і4 збільшити у 2 рази. (3+4) 2=14

-Є два добутки: 7 5 і 6 6. Запишіть менший результат. (35)

- Найбільше одноцифрове число збільш у 5 разів. (9* 5=45)

- Ділене 56, дільник 7. Знайди частку. (56:7=8)

- Ціна ляльки 8 грн. Запишіть вартість 3 таких ляльок. (8* 3=24)

- Збільш 8 у 4 рази. (8* 4=32)

4. Назва корабля.

- Кожен корабель має назву. І від того,яку він має назву залежить його доля. Давайте дізнаємося назву нашого корабля. Виконайте обчислення, розкодуйте слово. Працюємо в парах.

У - 27 д -48 р - 8

Б - 30 А - 16 ж - 56

IV. Розвиток математичних знань.

  • Екіпаж і корабель готові. Тож вирушаймо!

В океані є багато риби і пропоную вам порибалити.

1. Розв`язування прикладів.

(36+12):6 100 – 56:8

20+8* 5 8 * 5+8 * 3

32:8 * 2 36 – 16:8

( Один з учнів впіймав на вудку пляшку)

Раніше в пляшку клали повідомлення в якому прохали про допомогу,коли тонув корабель або траплялась інша біда. Давайте дізнаємось хто потребує нашої допомоги. В записці сказано,що корабель Чунга – Чанги потрапив в шторм і буря знищила всі…,а що саме зможемо дізнатися відгадавши ребус.

Ми можемо допомогти Чунга – Чанзі розв`язавши задачу.

2. Задача

На пошиття 6 вітрил пішло 48 м. тканини. Скільки потрібно тканини, щоб пошити 4 таких вітрила?

6 в. – 48 м. тк.

4 в. - ? м. тк.

- Скільки пошили вітрил?(6)

- Скільки метрів тканини на них пішло?(48)

- Про що запитують в задачі?

- Чи можемо відразу відповісти на запитання задачі?(Ні) Чому?(Не знаємо,скільки метрів тканини пішло на 1 вітрило)

-А на це запитання зможемо відповісти?

- Якою дією дізнаємося скільки метрів тканини іде на 1 вітрило?(Діленням) Чому?

- Якою дією дізнаємося скільки іде метрів тканини на 4 вітрила?(Множенням) Чому?

- Складіть вираз до задачі .

- В подяку за допомого Чунга – Чанга запрошує вас на свято.

3. Фізкультхвилинка (Виконуються танцювальні рухи під пісню «Чунга-Чанга»

4.Творча робота над задачею.

- Скажіть, будь ласка, які екзотичні фрукти ростуть на острові? А які тварини живуть?

- Складіть умову задачі за схемою. Працюємо в групах.

+

  • Прощаємося з нашими новими друзями і в дорогу.

Але нам загрожує небезпека попереду рифи. Не натрапити на них ми можемо тільки розв’язавши рівняння.

5. Рівняння.

8 * Х =48 56 : Х =7

  • Молодці, добре справилися з завданням. Але,що це ? Попереду піратський корабель. Пірати часто (ховаються ) дрейфують за рифами,щоб зненацька напасти на корабель. А щоб не потрапити до рук піратів, треба кожному з вас попрацювати.

6. Тестова самостійна робота за варіантами.

1. Підкресли зайве число в поданому ряді.

71, 79, 97, 73, 74, 70, 72. 61, 69, 96, 63, 64, 60, 62

2. Знайди правильні відповіді.

8 * 6 = 64 40:8= 8 8* 7= 32 32:8= 3

8 * 3= 40 27:3= 6 8 * 4= 72 48:8= 8

8 * 5 = 48 64:8= 5 8 * 9= 64 64:8= 6

8* 8= 24 36:6= 9 8* 8= 56 24:8= 4

3.Познач відповідь до задачі.

Майстер виготовив 24 деталі, а Вівці на день давали 3кг.

учень-6 деталей. У скільки разів силосу,а корові-27кг. У скільки

більше деталей виготовив майстер, разів менше силосу давали вівці

ніж учень. ніж корові?

4.Порівняй, що найбільше?

17см 7дм 72см 4дм 14см 34см

Два учні в цей час на дошці виконують завдання.

1. Розстав душки так, щоб рівності були правильними.

12-4 6=48

21:( 3+4)=3

24:( 6:2)=8

2. Постав знак >, <, або =

8 * 3+8 8* 5

8+8+8+8 8 4

2* 8 8* 3

6. Задачі на кмітливість.

1. Зграя з 7дельфінів пропливла 14 кілометрів. Скільки кілометрів проплив кожен дельфін? (14км)

2. В один кінець ставка човен доплив за 80 хвилин, а назад за 1год. 20хв. В який кінець ставка човен плив довше? (Човен витратив одинаковий час.)

7. Робота з геометричним матеріалом.

- Діти, подивіться за борт нашого корабля. Чому вода забурлила, здіймаються хвилі? Хто ж це підіймається з морських глибин? Це гігантський спрут, який живе на великих глибинах, але все ж таки інколи піднімається на поверхню, стаючи об’єктом багатьох легенд, морських історій. Довжина самого спрута сягає 15 метрів.

- Давайте спитаємо чи потрібна допомога. Так, загубився його малюк. Все дно океану обшукали,ніде не має. Можливо малюк потрапив до Бермудського трикутника і допоможуть визволити його тільки ваші знання про трикутник.

- Яка фігура називається трикутником? Що відомо? Що потрібно знати?

- Що називається периметром трикутника?

- Знайдіть периметр трикутника?

Р - ?

3см 5см

2см

- На партах у вас лежать трикутники. Виміряйте їх сторони і знайдіть периметр. Робота в парах.

- Малюк знайшовся. Він повертається з своєю мамою до морських глибин, а нам потрібно повертатися додому.

V. Перевірка очікуваних результатів.

-Я хочу подякувати вам за роботу на уроці. (Виставлення оцінок).

- Діти, перевіримо, чи здійснилися ваші очікування від уроку.

- Що найбільше сподобалось на уроці?

- Яке завдання було найцікавішим?

VI. Підсумок уроку.

  • Ви всі добре працювали, а крім того були добрими, чуйними, дружніми.

Пам’ятайте завжди, любі діти,

У житті всім потрібні знання

Й дуже треба добро творити

Щохвилини і кожного дня.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
3
дн.
1
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!