Конспект уроку з математики в 1 класі на тему "Вирази на дві дії"

Опис документу:
Мета: Дидактична: актуалізувати поняття доданок, сума, зменшуване, від'ємник, різниця, збільшити на кілька одиниць, зменшити на кілька одиниць;ознайомити учнів із правилом порядку дій у виразах на дві дії; формувати вміння: обчислювати значення виразів на дві дії; Розвиваюча: розвивати в учнів логічне мислення шляхом виконання завдань з логічним навантаженням. Виховна: виховувати старанність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дата:
Предмет: Математика

Тема: Вивчаємо вирази на дві дії.
Мета:

Дидактична: актуалізувати поняття доданок, сума, зменшуване, від'ємник, різниця, збільшити на кілька одиниць, зменшити на кілька одиниць;ознайомити учнів із правилом порядку дій у виразах на дві дії; формувати вміння: обчислювати значення виразів на дві дії;

Розвиваюча: розвивати в учнів логічне мислення шляхом виконання завдань з логічним навантаженням.

Виховна: виховувати старанність.

Обладнання:плакат з прикладами, компоненти при додаванні та відніманні, картки з прикладами, математичні задачі

Хід уроку

І. Організаціний момент уроку.

1. Привітання.
-Добрий день, діти, я дуже рада вас побачити, сідайте за парти.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-Сьогодні ми повторимо те, чому навчилися на попередніх уроках. Крім цього, ви відкриєте перше — але не єдине! — правило порядку виконання дій у виразах.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Математичний диктант.

-Запищіть число, що стоїть перед числом 7.

-Запищіть число, що слідує за числом 4.

-Збільшити 9 на 1. Зменшити 4 на 3.

-Знайдіть суму чисел 5 і 4.

-Знайдіть різницю чисел 8 і 2.

-Запишіть сусідів числа 3.

-Запишіть сусідів числа 8.

2. Закріплення вивченого раніше на дошці. Гра-естафета «Число загубилося»

3 + … = 6

8 + … = 9

4 + … = 5 5 + … = 6 5+…=6

5+….=7 … + 1 = 8 … + 1 = 2 … + 1 = 7 ….+2=6

  1. Гра мовчанка (з інтерактивною презентацією)

10 – 2 8 – 8 5-1

9 + 1 4 + 2

8 + 0 6 + 2

  1. Повторення компонентів при додаванні та відніманні.

Фізхвилинка

  1. Робота в зошиті стр 5 №4

  2. Робота в зошиті стр 5 № 3

  3. Робота з індивідуальніми картками.

5-4= , тому що 4+ =5

10-2= , тому що 2+ =10

8-2= , тому що 2+ =8

10-8= , тому що 8+ =10

6-4= , тому що 4+ =6

5-3= , тому що 3+ = 5

6.Математичні задачі у віршах (інтерактивна дошка)

Горобець і три синиці

Швидко мчать до годівниці.

Скільки птахів, підкажіть,

Поспішають на обід ?.

На полиці є п’ять книг,

Вітя взяв одну із них.

Хто б сказати із вас міг

Скільки ще лишилось книг?

По дорозі їжак біг,

Ніс сім яблук на пиріг,

Одне упало, покотилось.

Скільки яблук залишилось?

Зловив Васько наш вісім риб.

Одна з них раптом в воду – стриб.

Поміркуйте, рибок стільки

Залишилось у Василька?

П’ять фломастерів у Жені,

Взяв він жовтий і зелений.

А в коробці, на столі

Залишилось тільки …

У Алінки три копійки,

А Нікіта має п’ять.

Допоможемо малятам

гроші ці порахувати

7.Робота в друкованому зошиті стр 5 № 2,3

    1. Повторення правил користування лінійкою

ІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

-За допомогою чого ми сьогодні навчилися вирішувати різні приклади?

-Який у вас настрій після нашого уроку?

-На цьому урок закінчено, бажаю вам подальших успіхів.



Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»