Конспект уроку з математики: " Лічильна одиниця - сотня. Розрядні числа. " 3 клас

Опис документу:
МЕТА: формувати в учнів уявлення про числа в межах 1000; ознайомити з новою лічильною одиницею - сотнею; актуалізувати знання назв розрядних чисел розряду одиниць, десятків; ознайомити з розрядними числами - сотнями; формулювати вміння лічити сотнями, називати і записувати розрядні числа. Робота з ЛЕГО.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

КОНСПЕКТ УРОКУ З МАТЕМАТИКИ:

«ЛІЧИЛЬНА ОДИНИЦЯ – СОТНЯ.

РОЗРЯДНІ ЧИСЛА.»

Виконала:

Парій Наталія Володимирівна

вчитель початкової школи

Приазовської філії I - II ст. ОНЗ

Приазовська СШ I - III ст. «Азимут»

Приазовського району Запорізької обл.

2019

Тема:Лічильна одиниця – сотня.

Розрядні числа.

Мета: формувати в учнів уявлення про числа в межах 1000.

Дидактична задача:

  • активізувати знання нумерації двоцифрових чисел;

  • ознайомити з новою лічильною одиницею – сотнею із співвідношенням між лічильними одиницями, розрядами: одиницями, десятками, сотнями

  • формувати вміння лічити сотнями, називати і записувати розрядні числа, формувати уявлення про значення кожної цифри в записі розрядних чисел – сотень;

  • формувати вміння називати трицифрові числа за їх розрядним складом, записувати трицифрові числа;

  • формувати вміння віднімати числа другої пʼятірки на основі взаємозвʼязку арифметичних дій додавання і віднімання;

  • вчити розвʼязувати задачі, добирати короткий запис до задачі.

Розвивальна задача:

  • формувати прийоми аналізу, синтезу, порівняння (під час виконання завдань № 2, 3);

  • вчити міркувати за аналогією (під час виконання завдань № 5, 6).

Обладнання:

  • ноутбук;

  • комп’ютерна презентація ;

  • телевізор;

  • Математика. 3клас. Навчальний зошит:У3ч.С.О. Скворцова, О.В.Онопрієнко.

  • картки для групової роботи;

  • плакат «Дерево успіху» , смайлики;

  • правила роботи на уроці;

Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу.

Вид уроку : урок – подорож.

Комплекс використаних методів та педагогічних прийомів:

  • інформаційно – рецептивний: бесіда, розповідь, робота з підручником, перегляд слайдів;

  • проблемно – пошуковий: формулювання висновків, пошук відповідей на проблемні запитання;

  • репродуктивний: рефлексія;

  • інтерактивний: робота в парах, робота в групах, «мозковий штурм», технологія «мікрофон», вправа «очікування»

Хід уроку

І. Організаційний момент

Я рада вітати всіх у класі.

Пролунав шкільний дзвінок,

Запросив нас на урок.

Вирушаймо ми у путь,

Нас цікаві справи ждуть.

То на який урок запросив нас дзвінок?

Кожен із вас – творча особистість. Ваша творча натура налаштована на фонтан думок, ідей, пропозицій.

Якщо ви хочете бути добрими та розумними – посміхніться один одному.

Якщо ви хочете допомагати один одному - простягніть руку товаришу.

Якщо ви хочете бути працелюбними – підніміть руки вгору.

А яка мета уроку математики ?

Вправа «Очікування»

Діти,а що ви очікуєте від нашого урока ?

  • нових знань;

  • дізнатися щось нове на уроці;

  • цікавим;

  • отримати задоволення від уроку;

Дякую! Мені подобаються ваші варіанти очікувань.

Відповідно до очікувань пропоную працювати під девізом:

«Вивчай, пробуй, твори!

Успіху свого досягни.»

На уроці ми будемо спілкуватися вчитися розуміти одне одного. Для цього ми повинні працювати , як одна команда – злагоджено і чітко. А тому давайте нагадаємо правила роботи на уроці.

  • Правило піднятої руки.

  • Співпраця в групах, парах.

  • Вміння слухати інших.

  • Працювати творчо.

  • Працювати активно.

Самооцінювання.

А також протягом уроку будемо оцінювати себе.

  • Якщо ви все зрозуміли і правильно виконали завдання (зелений колір).

  • Якщо були незначні помилки 1 – 2 ( жовтий колір ).

  • Якщо було важко працювати, припускався помилок ( червоний колір).

Я дуже хочу, щоб на нашому уроці панувала атмосфера взаєморозуміння, пізнання успіху.

ІІ. Мотивація навчально – пізнавальної діяльності учнів

– Ще до школи для багатьох із вас вивчення математики повʼязувалось із вивченням чисел. Ви чули назви великих чисел – сотні, тисячі, мільйону, і прагнули їх застосувати у лічбі. В першому класі ви спочатку вивчили числа в межах 10, а потім – у межах 100 і дуже чекали, коли будете оперувати більшими числами.

ІІІ. Актуалізація опорних знань та способів дії.

 Ось і настав цей час, сьогодні на уроці  ви нарешті вийдете за межі однієї сотні.

Сьогодні у нас урок – подорож, а помандруємо ми океанами і ця мандрівка поведе нас на острів «Нових знань». На нашому уроці ми будемо не тільки мандрівниками, а й дослідниками.

Перш ніж вирушити в подорож, нам потрібно зібрати з собою весь багаж наших знань. Тому спочатку перевіримо домашнє завдання.

Перевірка домашнього завдання.

А щоб подорож здійснилася і щоб попасти на корабель, давайте відкриємо свої зошити і зробимо записи.

Каліграфічна хвилинка.

А тепер давайте пригадаємо океани і скільки їх ?

А які материки вони омивають ?

У нас є числа 4 і 6. Давайте складемо двоцифрові числа ? (46, 64 )

Перш ніж записати, давайте дамо характеристику числу.

Число 46 – двоцифрове, парне. Складається із 4 дес. 6 одиниць. Сусіди числа 46 – 45, 47.

Як утворюється наступне і попереднє число ?

Яке ще число можна утворити з цих цифр ? (64 )

Записати каліграфічно 46, 64.

Самооцінювання.

Продовжуємо подорож

ПОРТ «ГЕОМЕТРИЧНИЙ»

А тепер скажіть, що ще потрібно справжнім морякам, щоб не заблукати в морських просторах (курс). А щоб правильно визначити курс корабля нам потрібні математичні знання.

У подорож беремо карту на якій немає назв, є тільки умовні позначення.

Що ж наш маршрут нам нагадує ? (ламану лінію ).

Завдання.

Потрібно дізнатися довжину нашого шляху ?

Виміряйте відрізки та знайдіть довжину ламаної ?

Оцініть себе на цьому етапі уроку.

Виконання вправ, що необхідні для відкриття нових знань.

Як ви думаєте ? На чому ж ми зможемо здійснити нашу подорож?( на кораблі)

А щоб попасти на корабель і дізнатися його назву зараз пограємо в гру.

Гра «Бліц - турнір» (швидко і правильно відповідати )

«Мозковий штурм»

  • Як класифікують числа за кількістю цифр у їх записі? (Одноцифрові – одна цифра, двоцифрові – дві цифри, трицифрові – три цифри)

  • Назвіть найбільше одноцифрове число. (9)

  • Назвіть число , найменше не натуральне число. (0)

  • Яке число наступне у натуральному ряді за найбільшим одноцифровим числом? (найменше двоцифрове число 10)

  • Які розряди містить одноцифрове число? (Розряд одиниць)

  • Які розряди містить двоцифрове число? (Розряд десятків та розряд одиниць)

  • Скільки одиниць становить один десяток? (10)

  • Назвіть розрядні числа розряду одиниць. (0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9)

  • Назвіть розрядні числа розряду десятків. (10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90)

  • Яким числом розпочинається перший, другий, третій десяток? (1, 11, 21)

  • Яким числом закінчується четвертий, пʼятий, шостий десяток (40,50,60)

  • Назвіть числа 8-го десятка.

– Яке число можна вилучити з цієї множини?

– За якою ознакою? (Вилучаємо число 80, оскільки решта чисел містить 7 десятків)

– Що змінюється в решті чисел? (Одиниці)

– Збільште кожне з цих чисел на 1. Що означає додати 1? (Одержати наступне число)

– Молодці, ви довели, що готові працювати далі і отримувати нові знання, то як ми назвемо наш корабель ? ( «Успіх»)

Оцініть себе на цьому етапі уроку.

ІІІ. Формування нових знань і способів дій.

  1. Ознайомлення з новою лічильною одиницею – сотнею. Лічба сотнями. Ознайомлення із розрядними числами.

– На цьому уроці на вас чекає маленьке відкриття. Сьогодні ви познайомитесь з новою лічильною одиницею – (сотнею). А якою давайте виконаємо завдання. Але ви маєте бути уважними, адже повинні засвоїти знання, які будуть потрібні вам у подальшому житті.

Об’єднаємося в групи.

Зараз ми з вами проведемо невеличке дослідження. ( У кожній групі на парті є палички)

Спочатку ви лічите окремі палички одиницями і зв’язуєте в пучок – десяток. А потім беремо 10 десятків і зв’язуємо у великий пучок.

Хто може сказати як називається цей пучок ? ( Сотня )

То як ви думаєте, про що ми будемо говорити на уроці ?

Так тема нашого уроку: Лічильна одиниця – сотня. Розрядні числа.

Сформувати уявлення про числа в межах 1000.

Колективне виконання завдання № 1, 2.

Пояснення вчителя.

– Ще з першого класу ми знайомі з лічильною одиницею. Десять лічильних одиниць складають десяток (1 пучечок паличок). Перераховуємо 10 десятків, звʼязуємо їх у великий пучок – сотню. Записуємо 10 десятків = 1 сотня.

1 сотня = 10 десятків = 100 одиниць

Тож ми познайомилися з ІІІ розрядом – сотні. Перераховуємо сотні і повідомляємо учням, що 10 сотень становлять тисячу.

Колективне виконання завдання № 3.

– Зверніть увагу на назви круглих сотень: перша частина слова позначає кількість сотень, а друга – означає, що лічили сотнями: «ста», «сто», «сті».

Гавань «ОБЧИСЛЕНЬ»

Робота в парах

Порахувати один одному до тисячі – сотнями ?

Порівняйте числа:

400 800 600 700

100 300 300 800

800 200 500 500

Порівнюємо назви чисел: 400 і 800. Звертаємо увагу учнів на назву чисел чотириста, вісімсот, двісті (різні другі частини слова, що означають сотні).

Оцініть себе на цьому етапі уроку.

Фізкультхвилинка

Ознайомлення із числами першої сотні, лічба в межах 1000.

Колективне виконання завдання № 5, 6.

Продовжуємо нашу подорож. Шлях наш пролягає через Атлантичний океан, в якому рухається тепла течія Гольфстрім. Щоб вона нас не віднесла в сторону нам потрібно виконати ще одне завдання.

Робота в групі.

Зістав числа:

27 і 127           83 і 183       14 і 214         45 і 954

56 і 356           99 і 499       75 і 575         34 і 734

Однакове  число одиниць і десятків. Відрізняє  те, що друге число трицифрове, воно містить сотні.

Оцініть себе на цьому етапі уроку.

Ознайомлення із особливостями читання й запису трицифрових чисел.

Колективне виконання №7

Самостійне виконання №9 Перевіряємо.

Оцініть себе на цьому етапі уроку.

Робота з ЛЕГО.

Що я тримаю в руках – ЛЕГО.

Діти сьогодні ми з вами відправимося в в чарівний світ – ЛЕГО. А нам допоможе наша подружка, її звати – ЦЕГЛИНКА. Знайдіть башточку і перевірте їх - 6. Розберіть її. За допомогою цеглинок зараз ми будемо вчитися викладати числа.

І стовпчик – це сотні.

ІІ стовпчик – це десятки.

ІІІ стовпчик – це одиниці.

Зараз я буду говорити числа, а ви викладаєте їх із цеглинок - 22, 41, 33, 121, 231, 312.

Об’єднуємося в групи. 442, 532, 362

Молодці ! Із цим завданням впорались. Оцініть себе на цьому етапі уроку.

Тепер ми можемо висадитись на острів «НОВИХ ЗНАНЬ».

Д. з. стор.15, № 53, 54, 55, повторити таблицю.

V. Рефлексія навчально – пізнавальної діяльності учнів

– Що нового ви дізналися на уроці?

– Що ви тепер знаєте краще, ніж до цього уроку?

– Уявіть, що вам потрібно пояснити товаришам, як утворюється лічильна одиниця – сотня. Як ви це зробите?

Технологія «МІКРОФОН».

– Нехай кожен із вас розкаже про свої досягнення, використовуючи слова:

«Я можу пояснити…»

«Я знаю, як зробити …»

«Мені ще треба попрацювати над …»

А тепер оцінимо себе протягом уроку.

«ДЕРЕВО УСПІХУ»

Візьміть листочок того кольору, який відповідає вашій роботі на уроці і прикріпіть на нашому дереві успіху.

  • Зелений листочок – мені було легко працювати;

  • Жовтий листочок – у мене були труднощі;

  • Червоний листочок - мені було складно.

Молодці діти! Ви справжні мандрівники. Винахідливість, взаємодопомога, та дружба з математикою допомогли досягти успіхів у подорожі.

Урок закінчено.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Соціальне партнерство закладу позашкільної освіти та сім’ї»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.