Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапія для внутрішньо переміщених дітей за методикою «Моя тварина-захисник»
»
Взяти участь Всі події

Конспект уроку з літературного читання на тему " Народніусмішки.Записав Б.Грінченко.Швачка.Син та мати".

Літературне читання

Для кого: 4 Клас

16.01.2022

81

2

0

Опис документу:

Цей конспект уроку для вчителів 4 класу ,які працюють за підручником О.Савченко та І.Красуцької. На уроці познайомляться з народними усмішками,як з одним із жанрів усної народної творчості. Дізнаються про письменника та громадського діяча Бориса Грінченка .

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок літературного читання 4 клас(за підручником О.Савченко)

ТЕМА. Народні усмішки.Записав Б.Грінченко.Швачка.Син та мати.

Мета. Продовжувати знайомити учнів з народною творчістю,з

минулим українського народу.Досліджувати та аналізувати прочитане.Удосконалювати навички правильного виразного читання.Розвивати зв*язне мовлення,уяву,фантазію;збагачувати словниковий запас;розширювати світогляд учнів.Виховувати любов до рідного слова.

Об-ння.Картки до вправи «Джиг-соу»;мультимедійна презентація.

Хід уроку

  1. Емоційне налаштування до уроку.Вправа «Долонька»(слайд №1).

  2. Актуалізація опорних знань.

*** Гра « Що зайве?»(повторення про жанри усної народної творчості)(слайд №2)

*** Вправа « Метод- прес»(доведення учнями)

*** Вправа для слухняного язичка( чистомовки,скоромовка).(слайд №3).

*** Анаграма (м,а,у,і,ш,к,а).Слайд №4 (усмішка)

  1. Оголошення теми та завдань уроку(слайд №5)

  2. Опрацювання нового матеріалу

***Робота за підручником с.45.Гра «Ти мені,я-тобі»(робота в парах) .Опрацьовують визначення про усмішку.

*** Вправа «Віднови речення» .Прочитай речення та віднови текст.( слайд № 6)

Усмішка-це невеликі за розміром дотепні гумористичні твори,у яких висміюються негативні явища людського життя.

*** Знайомство з письменником Б.Грінченком(слайд №7)фото

*** Робота в групах за технологією «Джиг-соу» (біографія письменника)

*** Перевірка знань.Використання «Лего-цеглинок»(так,ні)(слайд № 8)

  1. Руханка

  2. Читання та інсценізація усмішок

*** Виразне читання вчителем

***словникова робота ( « стовпчи жита»-підібрати синоніми; « поротимеш»- підібрати антонім)(Слайд № 9).

  1. Виразне читання учнями.

  2. Визначення головної думки.

  • Які негативні явища людського життя висміюються?(лінь,нерозумне діло)

  1. Робота з прислів*ями

***Яке з прислів*їв може бути головною думкою? ( слайд №10).

  • Діло майстра величає.

  • Семеро одного не чекають

  • Зробив діло,гуляй сміло.

  1. Інсценізація усмішок.

  2. Закріплення вивченого

*** Сенкан «Усмішка»

  1. Рефлексія.

  2. *** Вправа « Продовж речення».

Мені було цікаво……

Вдома я розкажу про ….

*** Вправа «Вподобайки»(оцінюють себе).

  1. Домашнє завдання

*** с.45-виразно читати усмішки;

*** знайти і записати усмішки про шкільне життя(за бажанням вивчити напам*ять)











Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили