Матеріал:

Конспект уроку з геометрії для 9 класу на тему: "Розв'язування трикутників"

docx
28.11.2021
3 0
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Інтегрований STEM урок з геометрії у 9 класі:

«Майстер шеф» у світі математики.

(Трикутники, як техніка прикрашання тортів)

Тема: Розв’язування трикутників.

Мета уроку: Повторити та систематизувати основні поняття з теми «Розв’язування трикутників», розвивати логічного мислення в учнів, пізнавального інтересу до вивчення математики, виховувати вміння працювати в команді.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

Інтегрований урок: геометрія, інформатика, трудове навчання, мистецтво.

Форма проведення: веб-квест, урок-майстер клас.

Обладнання: креслярські інструменти, фоаміран, пінопласт, булавки, комп’ютери, ножиці, зошит, ручка.

Навички 21 століття:

  • Розвинути в учнів навички критичного мислення і вміння вирішувати проблеми, комунікативні навички співробітництва, медіа та комп’ютерні навички; вміння працювати з інформацією; ІКТ – грамотність при оформленні кінцевого продукту; подолання гендерних стереотипів.

  • Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично її оцінювати, вміти правильно і творчо використати дані для вирішення проблеми.

  • Учні та учениці опановують життєві та кар’єрні навички.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

  1. Розподіл учнів на команди (жовті, сині, червоні).

  2. Вибір капітанів команд.

  3. Ознайомлення з правилами шоу «Майстер шеф».

  1. Щоб отримати інструменти для прикрашання торта команди заповняють листки із завданнями (бліц-опитування, додаток 1). Від результатів опитування залежить набір інструментів (ножиці, канцелярський ніж, ножиці для обрізки нитки)

  2. Для отримання імпровізованих продуктів для прикрашання торта потрібно вибратися з онлайн-кімнати пройшовши веб-квест:

  • Одночасно команди за посиланням переходять на сайт (відкривається кімната);

  • Команди знаходять 5 завданнь:

1. В 0201fy0l-abe3-47x25.png ,з прямим кутом 0201fy0d-575f-12x25.png, гіпотенуза 0201fy0b-505f-80x25.png, 0201fy0f-c738-80x25.png, 0201fy0a-2f8b-79x25.png. Знайдіть 0201fy0j-5f0e-55x25.png

А)0201fy0c-8149-16x35.png Б)0201fy0s-a1f2-16x35.png В)0201fy0k-9371-16x35.png Г)0201fy0r-8d04-16x35.png

2. Спростіть вираз0201fy08-6572-170x25.png.

А)0201fy0m-d920-75x25.png Б)0201fy0h-2ea4-87x25.png В)2; Г)1.

3. Дві сторони трикутника 7м і 9м, а кут між ними дорівнює 60°. Знайдіть третю сторону.

А)0201fy0p-437e-50x28.png Б)0201fy0e-baa8-61x28.png В)0201fy0o-ba71-50x28.png Г) визначити неможливо.

4. В 0201fy0q-16dc-313x25.png Знайдіть сторону 0201fy0u-9937-28x25.png

А) 20см; Б)200201fy0t-5c6d-52x28.png В)15см; Г)100201fy0n-04ba-23x28.pngсм.

5. Основа рівнобедреного трикутника дорівнює 8м, а кут між бічними сторонами 60°. Визначте площу трикутника.

А) 32см2; Б)320201fy0i-d43f-23x28.png см2; В)160201fy0g-a67c-16x39.png см2; Г) 160201fy09-c85e-23x28.png см2.

  • Кожна команда поділяється на дві частини, щоб скоріше виконати всі завдання (щоб максимально задіяти в роботі всіх учнів).

  • Капітан команди фіксує виконання кожного завдання (записує номер завдання та відповідь)

  • Коли отримані всі результати – команда вводить код. Якщо код правильний на екрані з’являється «Ласкаво просимо на кухню».

  • Капітан команди показує вчителю код і команда переходить до наступного етапу шоу.

  1. Учні у порядку закінчення веб-квесту вибирають одну з коробок, у якій сховано імпровізований пінопластовий торт з вказаним стилем його прикрашання (класицизм, барокко, рококо, додаток 2) . Тоді відповідно до стилю вибирають 4 листа фоамірану.

  • Починається процес прикрашання торта за допомогою фігур трикутників і чотирикутників вирізаних з фоамірану.

  • Кожен етап виготовлення торту фіксується на фотоапарат.

  1. Після закінчення прикрашання торту учні приступають до створення пікселяції (відео створення торту)

  • Завантажують покрокові фото створення торту на комп’ютер;

  • Підбирають музику до свого стилю прикрашання торту, для фону створення відео;

  • У програмі Windows Live Movie Marker створюють відео-інструкцію створення свого торту.

ІІ. Бліц-опитування

ІІІ. Веб-квест.

Посилання: https://www.Learnis.ru/537523/

Код дверей - аавгг

ІV. Шоу «Майстер шеф»

V. Створення пікселяції. Захист відео.

VІ. Рефлексія

  • Учні по колу висловлюються одним реченням, обираючи початок фрази з екрану монітору:

0201fy0v-3b38-658x492.png

  1. Сьогодні я дізнався…

  2. Було цікаво…

  3. Я зрозумів, що…

  4. Було важко…

  5. Тепер я можу…

  6. Урок дав мені для життя…

  7. Я навчився…

VІІ. Підсумок гри.

  • Вчитель оголошує результати гри:

  • Визначає, яка команда була більш організованою.

VІІІ. Підбиття підсумків уроку

  • Виставлення оцінок за урок.

  • Вчитель демонструє практичне застосування знань з даної теми учням у вигляді справжнього торту прикрашеного за допомогою геометричних фігур – трикутників.

  • Дегустація торта.

ІХ. Домашнє завдання

  • Повторити формули для знаходження площ трикутників.

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

9 клас. Геометрія. Урок №29. Розв'язування трикутників

pptx
9 клас. Геометрія. Урок №29. Розв'язування трикутників

307

Аватар профіля Береда Тетяна Миколаївна
Геометрія
9 клас

33 грн

9 клас. Геометрія. Урок №30. Розв'язування трикутників

pptx
9 клас. Геометрія. Урок №30. Розв'язування трикутників

346

Аватар профіля Береда Тетяна Миколаївна
Геометрія
9 клас

33 грн

9 клас. Геометрія. Урок №31. Розв'язування трикутників

pptx
9 клас. Геометрія. Урок №31. Розв'язування трикутників

255

Аватар профіля Береда Тетяна Миколаївна
Геометрія
9 клас

33 грн

9 клас. Геометрія. Розв'язування трикутників

pptx
9 клас. Геометрія. Розв'язування трикутників

824

Аватар профіля Барболіна Олександра Сергіївна
Геометрія
9 клас

45 грн

Конспект уроку геометрії для 7 класу Тема: коло, описане навколо трикутника. коло, вписане в трикутник

pdf
Конспект уроку геометрії для 7 класу Тема: коло, описане навколо трикутника. коло, вписане в трикутник

254

Аватар профіля Приходько Ніна
Геометрія
7 клас

50 грн

9 клас. Геометрія. Урок №62. Повторення. Розв’язування прямокутних трикутників

pptx
9 клас. Геометрія. Урок №62. Повторення. Розв’язування прямокутних трикутників

351

Аватар профіля Береда Тетяна Миколаївна
Геометрія
9 клас

33 грн
