Конспект уроку з читання на тему: «Іван Франко. «Заєць та Їжак»»

Опис документу:
Мета: продовжити роботу з навчання свідомого, правильного, виразного читання; вчити глибоко вникати в зміст прочитаного; закріплювати навички аналізу твору, а також вміння визначати його головну думку; розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення,

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект уроку з читання на тему:

«Іван Франко. «Заєць та

жак»»

Учитель: А.В. Мазан

Тема:  Іван Франко «Заєць та

жак»

Мета: продовжити роботу з навчання свідомого, правильного, виразного

читання;

вчити глибоко вникати в зміст прочитаного;

закріплювати навички аналізу твору, а також вміння визначати його

головну думку;

розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення,                    

вміння формувати оцінні судження, висловлювати й відстоювати

власну думку;

сприяти активізації читацької пам’яті;

виховувати ввічливість, добропорядність

Обладнання: презентація до уроку


(СЛАЙД 1) Хід уроку
І Організаційний момент

Девіз уроку: читати – виразно

думати – швидко

відповідати – правильно (СЛАЙД 2)

ІІ Перевірка домашнього завдання

Учні розповідають вірш І Франка «Дивувалась зима»


ІІІ Повідомлення теми і завдань уроку
СЛОВО ВЧИТЕЛЯ
- Діти, ми продовжуємо вивчення творчості Івана Яковича Франка.

Відгадайте загадку В цій дивній країні живуть чудеса,
І все там чарівне, й повсюди - краса.
Тепер поміркуйте й вгадайте, будь ласка,
Яка це країна? Згадали? Це (КАЗКА) (СЛАЙД 3)

Щодня в школі ви дізнаєтесь щось нове, повторюєте раніше вивчені знання з предметів. Навчаєтесь жити у суспільстві, спілкуватись зі старшими та однолітками, дотримуватись певних норм поведінки, бути толерантними. Все це дуже важливе для вас.

І сьогоднішній день не є виключенням. Адже, опрацювавши казку Івана Франка «Заєць та Їжак» (СЛАЙД 4), дізнаєтесь які риси нам допомагають бути вихованими і культурними, а які заважають і їх негайно потрібно позбуватись.

Отже, до роботи.

ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ

  1. Мовна розминка (артикуляційна вправа) (СЛАЙД 5)

жарт хитрий

жартома хитруватий

жартівник хитрющий

жартівливий хитрування

пожартувати перехитрувати

  1. Гра «Зайве слово» (СЛАЙД 6)

З кожного рядка вилучити «зайве» слово

ВЕДИ ВЕДИ ВЕДИ ВЕЗИ ВЕДИ ВЕДИ

КАЗКА КАЗКА КАЗКА КАЗКА КАЧКА КАЗКА КАЗКА

НЕСТИ НЕСТИ НЕСЛИ НЕСТИ НЕСТИ НЕСТИ

ДОДОМУ ДОДОЛУ ДОДОМУ ДОДОМУ ДОДОМУ

Молодці! (СЛАЙД 7 )

ІV Опрацювання матеріалу уроку

СЛОВНИКОВА РОБОТА (СЛАЙД 8)

Прудкий – быстрый

нива – засеянное поле

нечемну – некультурную, грубую

лихим - злым

наввипередки – наперегонки

пережене – перегонит

клопіт – хлопоты, морока

зойкнула - удивилась

борозна - углубление в земле от плуга

ЧИТАННЯ КАЗКИ (СЛАЙД 9)

  1. Гудуче читання

  • Доведіть, що цей твір – казка. (тварини розмовляють і діють як люди)

  • Хто головні герої казки? ( Їжак, Заєць)

  • З ким зустрівся Їжак?

  • Що його здивувало?

  1. Читання ланцюжком

  • Чи відповів Їжак Зайцеві на образу?

  • Як йому вдалося перемогти Зайця?

  • Чи зрозумів Заєць як усе відбувалося?

ФІЗХВИЛИНКА (СЛАЙД 10)

  1. Читання за особами

  • Хто позитивний герой казки? Негативний?

ГРА «ОЗВУЧ ЕКРАН»
(знайти в тексті казки рядки, якими б можна було підписати малюнки)

СЛАЙДИ 11 – 16

ХАРАКТЕРИСТИКА ГЕРОЇВ СЛАЙД 17

«Добрий, чемний, боязкий…

То скажіть нам, хто ж який?»

мудрий розумний хвалько

нахабний невихований поважний

вихований винахідливий

неввічливий ввічливий

ГРА «СКЛАДИ СЛОВА» (СЛАЙД 18)

«Зараз очі підведіть

І слова мерщій складіть»

(ЧИ ЖА Ї ХА – Їжачиха; ТО СЯ МИВ НА – натомився;ЛИ БІГ ПО – побігли)

РОБОТА З ПРИСЛІВЯМИ (СЛАЙД 19)
1. Розумний – не хитрий, а мудрий

2. Хто зі слабших насміхається – інколи слізьми вмивається

- Поясніть зміст поданих висловів.

- Кого з героїв вони стосуються?

V Підсумок уроку (СЛАЙД 20)

«Час поволі тихо йде,

Підсумок ми підведем»

  • Яку казку ми читали?

  • Хто її автор?

  • Яка головна думка казки? В яких рядках вона висловлена?

  • Який висновок ви зробили для себе?

Ця казка увійшла до збірки казок Івана Франка «Коли ще звірі говорили».

(СЛАЙД 21) А також «Осел і Лев», «Ворона і Гадюка», «Фарбований Лис», «Вовк - старшина», «Заєць і Ведмідь» та ін.

VІ Домашнє завдання (СЛАЙД 22)

  • Читати казку на с. 125 – 127;

  • підготуватись читати за особами;

  • спробувати розповісти про Їжака з використанням прислів’їв на с. 127.

(СЛАЙД 23) ДЯКУЮ ЗА СПІВПРАЦЮ!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.