конспект уроку з біології 8 клас

Біологія

Для кого: 8 Клас

12.09.2021

74

1

0

Опис документу:

Сформувати знання учнів про будову серця , його роботу як головного органа кровоносної системи.Розвити вміння самостійно працювати з підручником і додатковою літературою ,навчитись аналізувати інформацію і робити висновки.Виховувати повагу і дбайливе ставлення до свого здоров’я.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок з біології 8 клас

Тема: Будова серця

 Мета:

- сформувати знання учнів про будову серця , його роботу як головного органа кровоносної системи;

- розвивати вміння самостійно працювати з підручником і додатковою літературою ,навчити аналізувати інформацію і робити висновки;

- виховувати повагу і дбайливе ставлення до свого здоров’я.

Обладнання: підручник,муляжі серця,тематичні таблиці,

Хід уроку.

І.Організаційний етап

Слово учителя

ІІ. Актуалізація знань. 

Питання до учнів. 

1.Лейкоцити це –

2.Яку функцію вони виконують?

3. Самостійна робота по картках

Встановити відповідність


1

Рідка сполучна тканина

антитіла

Ч

2

Безядерні елементи крові

імунітет

И

3

Людина яка дає кров для переливання

капіляри

Н

4

Здатність організмау себе захищати

кров

О

5

Речовину яку виробляють лімфоцити якщо контактують з білками або чужим організмом

аорта

О

6

Дрібні кровоносні судини

еритроцити

Т

7

Велика судина

донор

Л

III.Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя

Серце-це порожнистий м’язовий орган. Основна функція серця перекачувати кров по судинам. Клапани серця відокремлюють передсердя від камер шлуночків і забезпечують однобічний потік крові від передсердь до шлуночків.

Серце людини знаходиться у лівій частині грудної порожнини ,верхівка його спрямована вниз і ліворуч. Стінки серця утворені трьома оболонками внутрішньою-ендокардом,середньою-міокардом і зовнішньою - епікардом. Зовні серце оточене еластичною навколосерцевою сумкою – перикардом , який оберігає його від розтягування при заповненні кров’ю. Між сумкою і серцем міститься рідина , що зволожує серце і зменшує його тертя під час скорочень. Маса серця людини коливається від 350-360 грамів. Як і в інших ссавців серце людини чотирикамерне.

Учні працюють з таблицею

(пригадують будову серця хребетних тварин)

Питання до учнів

Чому серце так називають?

«Серце» як що перекласти з латинської , означає- середина.

Чому серце може працювати усе життя?

Коли воно відпочиває?

Учні самостійно працюють з підручником.

Розповідь учителя

Серце скорочується і послаблюється під впливом імпульсів,які виникають у самому серці.
Серцевий цикл (записати в зошит)

  1. скорочення передсердь - 0,1 секунди

  2. скорочення шлуночків – 0,3 секунди

  3. серцева пауза – 0,4 секунди 

ІV. Узагальнення знань.

Перевірка робот у зошитах завдання.

Питання до учнів.

1.Що таке серце?

2.Де воно розташоване?

3.Що таке збудливість серця?

4.Чому необхідно підтримувати рух крові?

5.Яку роль відіграє автономія серця?

Підсумок уроку .

Рефлексія

V.Д/ задание. Вивчити §22 стор .94-96

Підготувати доповідь «Вчені - кардіологи»




Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили