ТЕМА. Утворення прикметників від поданих іменників. Знаходження прикметників у тексті. Розрізнення в тексті відомої і невідомої інформації. Складання меню соків ( 1-8, с. 76- 77)
Мета:
формування предметних компетентностей: формувати в учнів уміння визначати в тексті прикметники, утворювати прикметники від іменників, ставити потрібні питання, опрацьовувати теоретичний матеріал підручника, робити висновки, узагальнення; збагачувати лексичний запас школярів; розвивати творчу уяву, критичне мислення, мовлення; виховувати любов до рідної мови;
формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: удосконалювати вміння дотримувати правильної постави під час письма, самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;
комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, дотримувати пауз);
соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в групі;
інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.
Обладнання: кубик Блума, мультимедійне обладнання, презентація до створення меню соків, картки для роботи в групах.
Тип уроку: урок формування знань, умінь і навичок
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Продзвенів уже дзвінок,
Сповістив нам про урок.
Тож і ми часу не гаймо,
Наш урок розпочинаймо
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Мозковий штурм
- Перш ніж почати працювати, давайте з вами пригадаємо:
1. Над якими словами ми з вами почали працювали?.
2. Поясніть, що означають прикметники.
3. Наякі питання відповідають прикметники?
4. Придумай декілька прикметників.
2. Гра «Який?», «Яка?», «Яке?»
- Зараз з вами пограємо в гру. Для цього я дам завдання на картках, а ви, із сусідом по парті !разом! Запишете назву предмета і питання на яке відповідають його ознаки. Зайві слова підкреслите.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитися з прикметниками, будемо добирати прикметники до іменників і утворюватимемо прикметники від іменників. А щоб краще засвоїти наш новий матеріал, ми з вами відправимося в дитячу кав’ярню.
ІV. Сприймання й усвідомлення матеріалу
- Закриваємо очі! Відкриваємо!, і ми вже з вами не в класі, а в дитячій кав’ярні!
Як тільки ми сіли за столики, нам відразу офіціант подав меню.
- Поясніть, як Ви розумієте значення слова «меню»?
2. Робота з підручником. С.76-77, впр.1. Словникова робота.
- Прочитайте пояснення цього слова у словнику на сторінці 76.
Тож, настав час отримати і вам меню нашої кав’ярні. Ознайомлюйтеся з ним.
Які страви запропоновані?
Які ціни?
Погляньте, у Вас на двох із сусідом по парті є кошти, за які ви можете собі щось придбати в нашому кафе. Порахуйте скільки грошей у вас та що на них ви зможете замовити. Яка пара буде готова відповідати – піднімайте руки.
Як же добре, що ми знаємо як користуватися грошима та розуміємо за меню, що будемо замовляти у кафе.
3. Робота над вправою 3. Вправа «Бумеранг»
- Наші друзі (Щебетунчик, Читалочка, Гаджик і Родзинка) теж потрапили в кафе. Друзі дивилися в меню і вибирали соки. Але, меню там зовсім було дуже незвичайне, всі напої пропонували в картинках або макетах. Давайте ж допоможемо нашим друзям розпізнати, які саме соки заховалися під малюнками. Для цього будемо використовувати лише прикметники.
Які ми розумники! Тепер наші друзі все зрозуміли, вони обрали свій улюблений сік та насолоджуються ним. А ми теж, можемо нарешті відпочити.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
4. Робота над вправою 6.
Скласти і записати у зошиті два речення про свій улюблений сік.
5. Вправа «Інтерв’ю»
- Який сік вподобаєте ви?
6. Завдання на картках.
- Прийшов час попрацювати самостійно. Я роздам кожному свій варіант картки. В ній будуть записані іменники, а вам потрібно їх перетворити та записати прикметники.
(Наприклад : Дерево (іменник) – дерев’яний (прикметник)
7. Гра «Впіймай та утвори»
Я вибірково кидаю м’ячик та називаю слово (іменник). А ви, хто зловив м’ячик, повертаєте його, утворивши з названого іменника прикметник.
Смак, користь, пожива, фрукти, овочі, свіжість,
(Свіжий фруктовий чи овочевий сік смачний, корисний, поживний)
Наш похід до кав’ярні підходить до завершення.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
1. Узагальнююча бесіда
- Де ми побували сьогодні з нашими друзями? (У кав’ярні)
- Які слова перетворювали на прикметники? (Іменники)
- На які питання відповідають прикметники?
2. Вправа «Голосування ногами»
- Якщо моє твердження правильне – зберігайте тишу, помилкове – тупайте ногами.
* Прикметники називають ознаку предмета.
* Прикметники відповідають на питання Хто? або Що?
* Іменники називають предмет.
* Прикметники відповідають на питання Який? Яка? Яке? Які?



