і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в педагогічній практиці. Емоційний розвиток особистості засобами арт-терапії
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Конспект уроку української мови «Вправи на розрізнення часових форм дієслів»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок української мови в з класі

Підготувала:

вчитель початкових класів

Спеціального загальноосвітнього дитячого будинку «Малятко»

міста Києва

Константінова Альона Миколаївна

Мета: закріпити знання учнів про дієслово, його роль у реченні; формувати вміння розрізняти час дієслів; вчити добирати до слів антоніми й синоніми; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати звязне мовлення; виховувати працелюбність.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Робота над темою уроку

1. Фронтальне опитування

- Що називається дієсловом?

- На які питання відповідає дієслово?

- З якою частиною мови пов’язане в реченні?

Яким членом речення виступає?

Як підкреслюється?

2. Робота з віршем

- Прочитайте вірш

Любе сонце ясно світить,

Посилає нам привіти.

Ніжно гріє і ласкає,

До роботи закликає.

- Знайдіть в ньому дієслова.

- В якому часі вони вжиті?

- Які ще часи дієслів ви знаєте?

3. Гра «Часи дієслів» (Вчитель дає команду придумати дієслова відповідного часу. Хвилину дає подумати. Далі,, кому кидає м’яч, називає придумані слова).

4. Колективна робота

- Зараз ми побачимо, як ви запам’ятали часи дієслів.

- Поділіть зошит на дві частини. В першу записуємо дієслова теперішнього часу, в другу – минулого, в третю – майбутнього.

Слова: Грав, читатиме, шанують, доглядав, грає, набере, складатиме, дожидаю, кликав.

Фізкультхвилинка

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І гарнесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились

Пострибали, пострибали,

Раз – присіли, другий – встали

Всі за парти посідали.

5. Хвилинка каліграфії

- Прочитайте прислів’я. Як ви його розумієте?

- Запишіть його.

Зробив діло, гуляй сміло.

- Дієслова якого часу вжиті у прислів’ї. Доведіть.

6. Гра 2Знайди зайве слово»

- Прочитайте слова кожного стовпчика і скажіть, яке слово зайве і чому.

Кричати, горлати, грати, галасувати. (Всі слова синоніми)

Малював, стрибала, стоїть, співали. (Всі дієслова минулого часу)

Будувати, споруда, під’їхати, пливти. (Споруда – іменник).

7. Самостійна робота

- Згадайте, які слова називаються синонімами, антонімами.

- Доберіть до поданих слів антоніми.

Сидить – (стоїть), говорить – (мовчить), зачинив – ( відчинив)

  • Доберіть до поданих слів синоніми:

Радіють – (сміються, веселяться)

Підіймається - (встає, сходить)

ІІІ. Підсумок уроку

- Яку частину мови вивчали на уроці?

- Що запам’ятали про дієслово?

- Які часи мають дієслова?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Урок розроблений для дітей із затримкою психічного розвитку.
  • Додано
    14.08.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    3 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    126
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    DV710194
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 години
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь