Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок № ______ Клас____3__ Дата________ Вчитель_______________________
Тема уроку: Складання плану прочитаного тексту
Мета: закріпити знання учнів про план, розвивати вміння і навички правильного поділу тексту на частини і складання відповідного плану; виховувати в учнів самостійність, мислення, кмітливість.
Міжпредметні зв’язки: природознавство, літературне читання.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник, таблиці, роздатковий матеріал, ілюстративний матеріал, завдання на картках, контрольні запитання.
Хід уроку
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Сьогодні я вирішила трішки з вами пограти. Давайте всі разом заплющимо очі і побажаємо один одному успіхів на сьогоднішньому уроці.
Для того, щоб успішно здійснити польот на ракеті під назвою «Урок» нам потрібно поділитися на групи.
Зараз у мене в руках ви вибачите чарівну скриньку, у ній є різні кольорові стрічки. По черзі ви витягуєте стрічку і однакові за кольором утворюють групи.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Цілих 45 хвилин ми з вами будемо складати плани прочитаних текстів.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
- У кожної групи буде свій текст і певні завдання.
1 група: прочитати текст, спробувати поділити його на частини та скласти план.
2 група: скласти текст, за поданим планом.
3 група: знайти відповідність між частиною тексту і пунктом плану.
4 група: за картинкою і планом скласти текст.
Презентуйте свої досягнення.
Під час презентації, діти допомагають один одному якщо виникли труднощі, вчитель коригує знання дітей.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
- Отож, я дуже рада, що ми з вами сьогодні гарно попрацювати. І на завершення буде бліц опитування:
Що таке план? (це послідовний і зв'язний перелік основних думок, які автор у ньому висловлює)
Що нам потрібно для того, щоб скласти план тексту?
Навіщо ми складаємо план тексту?
Чи можливо за планом скласти текст і навпаки?
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
Домашнім завданням буде знайти будь-який текст (не менше чим на 1 сторінку) і скласти план у малюнках.
Додаток 1
Завдання для 1 групи
Святий Миколай
— Що ти хочеш отримати в нагороду за добре життя на землі? —запитав Господь у Миколая, коли після смерті його душа постала перед престолом Всевишнього.
— Нічого не хочу, — відповів Миколай, — тільки дозволь мені, Боже, хоч інколи сходити з неба на землю та відвідувати дітей, яких я дуже сильно люблю.
— Я знав, що ти про це попросиш. Ти зможеш це робити. Щороку,у день своїх іменин, сходитимеш на землю.
З того часу в ніч з 18 на 19 грудня Миколай ходить по землі та розносить добрим дітям подарунки. Своїм прикладом він і нас заохочує чинити добро для ближніх і дуже радіє, коли і дорослі, і діти йому в цьому допомагають.
Ви, звісно, здогадалися, що це розповідь про святого, який, за віруваннями християн, своїми молитвами допомагає їм здолати всілякі недуги, підтримує віруючу людину в скрутні хвилини. Святий оберігає тих, хто подорожує на суші й на морі, відганяє від них біду.
Він знайшов своє щастя у тому, щоб служити Богові й дарувати радість людям.
Його знають і шанують у цілому світі, до нього моляться та просять про опіку, дітлахи навіть пишуть йому листи та запрошують у гості! Бо він — святий Миколай Чудотворець.
Додаток 2
Завдання для 2 групи
1.Нарешті настала зима.
2.Зима зайшла в усі куточки лісу.
3.Виблискує земля снігом.
Додаток 3
Завдання для 3 групи
Мурзя
1.Дмитрик знайшов кошеня.
Дмитрик увібрав голову в плечі, готуючись до того, що тепер його будуть довго і суворо виховувати.
Але кошенятко так заспокійливо гріло; клопоталася бабуся, щось відшукуючи… Врешті внесла до кімнати пляшечку з соскою.
-Ти що, бабусю? Мені вже три роки…
-Думаєш, такого здорованя, як ти у нас, із соски годуватиму? Це ось для кицюні, воно ж тільки від мами, може, пити з блюдечка ще не вміє. Ану, принеси блюдечко…
2.Кошенятко хоче втекти від свого господаря.
Опустила кошенятко на підлогу, обережно ткнула писком у молоко. Воно ж несподівано крутнулось і швидко метнулось під шафу. Дмитрик кинувся наздоганяти, лізе у вузький отвір вслід за кошеням. Бабуся злякано смикає хлопчика за сорочечку:
-Вилазь, негайно вилазь, бо застрянеш, покалічишся…
Дмитрик ліг на диван в сусідній кімнаті, обличчям до шафи, - і не зводить погляду з куточка, де сховалося кошенятко. Боїться поворухнуться, щоб воно не злякалося…
3.Котик звикає до Дмитрика.
Проснувся – поруч бабуся присіла, посміхається, палець до вуст приклала. Мовляв, мовчи, тихо. Глянув Дмитрик, а кошенятко біля блюдечка, п`є молочко. Смішно так лиже рожевим язичком. Нарешті напилося. Круглі, як намистинки, сірі оченята дивились просто на Дмитрика, шерсть біля рожевого ротика злиплася, з її кінчинів стікали краплинки молока. Бабуся тихенько підкралася. Хвать його на руки!
-Змерзнеш. Мокре, замурзане, - витирає писок руками, пригорнула до себе.
-Бабусю! Дай мені, бабусю!
-Тільки ж обережно. Не придави.
Малий замурзаний писок заспокоєно ткнувся в теплі рученята хлопчика. Пригрілося кошенятко. Притихло.
-Як же назвемо його, Дмитрику?
-Замурзя… Ні, краще Мурзя.-І притих, прислухаючись.-Чуєш, бабусю, Мурзя співає?
І справді: спочатку несміло, потім спокійніше, голосніше кошенятко мурчало.
-Значить, любить тебе. Ти ж не ображай його.
-Що ти, бабусю?-зрадів, обіймає. А погладить його можна?
-Звичайно. Тільки не проти шерсті, і показала, як це робиться.
Невдовзі діти, кошаче і людське, гралися на підлозі. Обоє вже не почувалися самотніми в цьому великому, захоплюючому та не завжди зрозумілому світі.
Додаток 4
Завдання для 4 групи
1. Красуня зима.
2. Синичка на гілці.
3. Синички — рятівниці саду.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»