Конспект уроку у 2 класі і презентація "Птахи"

НУШ

Для кого: 2 Клас

20.09.2021

98

6

0

Опис документу:

Папка містить конспект інтегрованого уроку з математики і Я досліджую світ у 2 класі на тему "Птахи" і відповідно презентацію до нього. Конспект уроку розроблено з врахуванням вікових особливостей учнів та з використанням ігрових технологій. На уроці здобувачі освіти закріплюють таблицю множення числа 5 та узагальнюють знання про птахи нашої місцевості, розвивають математичну. природничу компетентності та підприємливість.

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Інтегрований урок з математики і Я досліджую світ у 2 класі
Слайд № 1

Інтегрований урок з математики і Я досліджую світ у 2 класі

Множення і ділення на 5. Птахи навесні.
Слайд № 2

Множення і ділення на 5. Птахи навесні.

Слайд № 3

4*5 10:2 3*8 2*7 12:4 27:3
Слайд № 4

4*5 10:2 3*8 2*7 12:4 27:3

а й ж о в р о к о н 10 15 5 25 20 30 35 50 45 40
Слайд № 5

а й ж о в р о к о н 10 15 5 25 20 30 35 50 45 40

ж а й в о р о н о к 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50
Слайд № 6

ж а й в о р о н о к 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50

4 * … = 32 36 : … = 9 24 : … = 8 5 * … = 25 5 * … = 45 5 * 7 = … 4 : … = 1 … : 3 = 4
Слайд № 7

4 * … = 32 36 : … = 9 24 : … = 8 5 * … = 25 5 * … = 45 5 * 7 = … 4 : … = 1 … : 3 = 4

Дятел - 42 Шишкар - 48 Синичка - 46
Слайд № 8

Дятел - 42 Шишкар - 48 Синичка - 46

30:5 … 20:4 35:5 … 32:4 5*5 … 5*9
Слайд № 9

30:5 … 20:4 35:5 … 32:4 5*5 … 5*9

30:5 20:4 35:5 32:4 5*5 5*9
Слайд № 10

30:5 20:4 35:5 32:4 5*5 5*9

Галявина відпочинку
Слайд № 11

Галявина відпочинку

Підручник с.124 № 763
Слайд № 12

Підручник с.124 № 763

Слайд № 13

Р = ? 5см
Слайд № 14

Р = ? 5см

Лелека – 3кг Дрохва -? у 5 раз більше ?
Слайд № 15

Лелека – 3кг Дрохва -? у 5 раз більше ?

Соловей – 25 г Золотомушка -? у 5 раз менше
Слайд № 16

Соловей – 25 г Золотомушка -? у 5 раз менше

Слайд № 17

Оберігай птахів!
Слайд № 18

Оберігай птахів!

Дайте за допомогою смайликів оцінку роботи всього класу на уроці високий достатній середній початковий
Слайд № 19

Дайте за допомогою смайликів оцінку роботи всього класу на уроці високий достатній середній початковий

Розумники !
Слайд № 20

Розумники !

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтегрований урок з математики і Я досліджую світ у 2 класі


Тема з математики. Розв’язування вправ і задач на засвоєння таблиць множення числа 5 і ділення на 5. Розв’язування задач на збільшення і зменшення числа у кілька разів.


Тема з ЯДС. Птахи навесні.


Мета. Закріплювати знання табличного множення на 5 і вміння ділити на 5, удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі на збільшення і зменшення числа в кілька разів; розвивати логічне мислення; формувати вміння давати оцінку своїм знанням;

розширити уявлення дітей про птахів України, особливості їх поведінки навесні, виховувати дбайливе ставлення до пташок.


Обладнання. Комп’ютер, диск зі слайдами, картки з прикладами для роботи в парах, ілюстрації птахів, плакат «Правила поведінки в природі».

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.


ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Налаштування на урок.

– Діти! Налаштуємося на урок і промовимо зі мною:

Я учень.

Я ходжу до школи.

Мене вчать вчитися.

Я стараюсь усе зрозуміти.

Я хочу все знати.


  1. Ознайомлення з девізом уроку.

А тепер девіз згадаймо і урок розпочинаймо. Девіз наш такий:

Міркуємо - швидко!

Відповідаємо – правильно!

Обчислюємо – точно!

Пишемо – гарно!


ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Прийом інтриги.

Сьогодні у нас особливий урок. Ми не тільки закріпимо знання таблиці множення на 5, а й дізнаємося багато цікавого про птахів нашого краю. Вам доведеться розв’язати багато цікавих завдань. Якщо ви з ними справитеся, вас чекає сюрприз. Про це ви дізнаєтесь в кінці уроку.




ІV. Актуалізація опорних знань.


  1. Коротка бесіда про птахів.

  • Яких тварин ми називаємо птахами?

  • На які групи поділяють птахів?

  • Яких птахів вважають осілими? Назвіть декількох з них.

  • Яких ви знаєте перелітних птахів?

  • Як змінюється життя птахів з настанням весни?


2. Логічна вправа «Знайди зайве».

- Знайдіть зайве серед назв:

Шпак, синичка, горобець , снігур.

  • Так, це шпак.

  • Доведіть, що зайвим є шпак.

  • Правильно. Шпак - один з птахів, що приносить на своїх крилах весну.

  • Отже, ви впоралися з першим завданням. І для вас з’являється буква. (Р)


3.Усний рахунок. Гра «Допоможи шпаку долетіти до шпаківні». (Слайд 1.)

10:2 4 *5 3 *8 24:4 2 *7 12:3 2* 9 21:3 7 *5


  1. Каліграфічна хвилинка. Написання цифри 5.


  1. Математичний диктант.

  • Щоб дізнатися, який ще птах прилітає одним з перших навесні, треба швидко думати.

  • Записуйте тільки відповіді.

  • Знайдіть третину числа 15.

  • Ділене 30, дільник 3. Знайдіть частку.

  • Запишіть число, що має 1 десяток і 5 одиниць.

  • Птахи звили 5 гнізд, у кожному по 4 яєчка. Скільки всього яєчок в гніздах?

  • Знайдіть добуток двох п’ятірок.

  • Перше число 10, а друге у 3 рази більше. Знайдіть друге число.

  • Знайдіть різницю чисел 40 і 5.

  • Зменшуване 47, від’ємник 7. знайдіть різницю.

  • Множники 5 і 9. Знайдіть добуток.

  • Запишіть результат останнього прикладу таблиці множення 5.


Перевірка за записом на слайді 2.


  1. 10 15 20 25 30 35 40 45 50

Ж а й в о р о н о к


  • Так, це пташка жайворонок. Гніздяться вони виключно на землі, для цього знаходять ямки у землі або спеціально їх виривають.

  • Подивіться уважно на результати диктанту і скажіть,яку закономірність має цей ряд чисел? (Це результати таблиці множення числа 5.)

  • Ви правильно виконали завдання. З’являється наступна буква О.


  1. Вправа «Мікрофон».

  • Які особливості таблиці множення на 5 ви запам’ятали?

  • Усі добутки закінчуються на 0 або на 5.

  • Якщо 5 помножити на парне число,то добуток закінчується на 0.

  • Якщо 5 помножити на непарне число, то добуток закінчується на 5.


  1. Гра «Горобчики видзьобали числа».

  • Послухайте цікаве про горобців. Горобчики є осілими птахами. Вони живуть у нас постійно. Літають зграями. Якщо горобчик знайде поживу, ніколи не їсть сам, кличе інших горобців.

  • Гляньте, вони були дуже голодними і видзьобали числа у виразах.

  • Подумайте і вставте їх. (Слайд 3).

4 * … = 32 36 : … = 9

5 * … = 45 5 * … = 25

… * 8 = 40 5 * 7 = …

3 * … = 30 … : 3 = 3

- Ви правильно виконали завдання. З’являється буква З.


  1. Робота в парах. Завдання на картках.

  • Важко було птахам взимку, холодно, голодно. Але деякі з них раділи зимі, бо у них в цей час з’явилися пташенята. Розв’яжіть самостійно ланцюжок прикладів і ви дізнаєтеся назви цих птахів.

8:2=…+4=…*5=…:4=…*5=…-2=…

  • Яку відповідь отримали? (48)

  • Ланцюжок ви розв’язали, а тепер знайдіть на слайді результат прикладу і прочитайте назву цього птаха.

Таблиця самоперевірки. Слайд 4.

Дятел – 46.

Шишкар – 48.

Синичка – 47.

- Правильно, діти. Ця незвичайна пташка – шишкар. Інші птахи дивуються: «Як у такий мороз з’являються пташенята? Вони живими залишаються??». Шишкар їм відповідає «Ще й як будуть жити! Я їм ялинове насіннячко приношу, а мама їх гріє, як пічечка. І тепло їм, і ситно, і від моєї пісеньки весело». (З’являється буква У).


V. Фізкультхвилинка.





VI. Розвиток математичних знань.

  1. Порівняння чисел і виразів. Гра «Веселий дзьобик». (Слайд 5)

  • Діти, пропоную вам виконати завдання від дятла. Цей птах має міцного дзьоба, ним він вправно добуває личинок з-під кори дерев. Завдяки такому дзьобові цей птах знаходить собі їжу цілий рік, тому є осілим птахом.

  • Розгляньте завдання на слайді. Нам потрібно порівняти значення виразів. Для цього ми використаємо знаки < або >.

  • Запишемо вирази у зошити.

30:5…20:4

5*7…4*8

45:5…32-12

  • Ви правильно виконали завдання. ( З’являється буква М).


  1. Робота з підручником . Самостійна робота.

  • Вчителька лісової школи Мудра Сова вчила своїх учнів пташенят рахувати комах. Не всі вирази пташки розв’язали правильно. Ваше завдання: перевірити результати, знайти помилки. Вирази, котрі пораховані неправильно, обчислити.

  • Звіримо результати . (Слайд 6).

  • За правильне виконання завдання з’являється буква Н.


  1. Задача про годівничку від синички. Обчислення периметра квадрата. (Слайд 7)

  • Навесні у птахів досить їжі. Поясніть чому.

  • Взимку багато пташок голодували. Як ви, діти, їм допомагали?

  • Для підгодовування птахів майструють годівнички, така є і в нашої синички. Послухайте завдання.

  • У синички годівничка квадратної форми. Знайдіть периметр годівниці, якщо довжина сторони АВ = 5 см.

  • Що таке периметр?

  • Як обчислити периметр квадрата?

  • Звіримо відповіді. (З’являється буква И.)

  1. Робота над задачею. (Слайд 8)

Лелека білий важить 3 кг. А найбільший птах України дрохва - у 5 разів більше. Яка маса лелеки і дрохви разом?

  • Складемо план розв’язування цієї задачі.

1. Яка маса дрохви ?

2. Яка маса дрохви і лелеки разом?


5. Творча робота над задачею. Складання задачі за скороченим записом. (На слайді 9). Запис розв’язування у зошити.

С. -25 г

З. - ?, у 5 разів менше.

С. + З. =?

За правильне розв’язування задач з’являється буква К.


  1. Робота з геометричним матеріалом. (Слайд 10)

  • Діти! Пташки у лісовій школі малювали самі себе. Погляньте, що у них вийшло.

  • Які геометричні фігури ви побачили? Полічіть їх.

  • Остання літера нашого слова И.


VI. Підсумок уроку.

Рефлексія. Оцінювання.

- Прочитайте слово, що утворилось з окремих букв. РОЗУМНИКИ. Такими ви були сьогодні на уроці.

  • Що сподобалося на уроці?

  • Що нового ви дізналися?

  • Що запам’яталося?

  • Оберіть смайлик, який показує, як ви працювали на уроці?


VIII. Домашнє завдання.

Математика. Вирази №771. Задача №772.

Я досліджую світ. З довідкової літератури дібрати більше інформації про одного з птахів, які згадувались на уроці. Підготувати розповідь про цього птаха.





Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.