Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Тварини лісу
1 клас
Музика Л. М.
Тема: Тварини лісу.
Мета: поглиблювати знання учнів про тварин лісу; розвивати мислення, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до всього живого навколо нас.
Обладнання:підручник ЯДС (І. І. Жаркова, Л. А. Мечник), робочий зошит, картки малюнками, цеглинки ЛЕГО, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1.Привітання .
Усміхнемось всім навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям
І побачимо одразу –
День для нас привітним буде.
2. Щоденні новини.
- Який сьогодні день тижня, число, місяць?
- Яка пора року?
- Назвіть зимові місяці.
3. Гра «Побажання».
- А зараз давайте ми з вами скажемо побажання один одному на цей день, бажати будемо по-черзі, називаючи ім’я.
- Після таких гарних побажань одразу покращується настрій, давайте позначимо свій настрій, за допомогою прищіпок, у куточку настрою.
II. Актуалізація опорних знань .
1. Ігровий момент.
- Сьогодні до нас на урок завітала моя колега – вчителька з лісової школи Тітонька Сова. Вона дуже хоче перевірити, чи багато вже знають мої учні. Тітонька Сова припасла для нас багато різних завдань. Готові до їх виконання? Тоді вперед!
2. Асоціативний кущ «Тварини».
КОМАХИ ПТАХИ
ДИКІ ТВАРИНИ СВІЙСЬКІ
ЗВІРІ РИБИ
3. Гра «Хто де живе?»
Помешкання Тварини
4.Загадка.
Навесні веселить,
Влітку холодить,
Грибами, ягодами обдаровує,
Восени засинає,
Навесні знову оживає.
Це місце не просте, воно дрімуче і густе.
(Ліс)
III. Повідомлення теми і мети уроку.
Тема сьогоднішнього уроку «Тварини лісу».
IV. Робота над темою уроку.
1.Відео «Тварини лісу».
--Що цікавого запам’ятали?
--Тварин якої групи ми не зустрінемо в лісі? Чому?
-Чому ці тварини вибрали ліс місцем проживання?
(Тому що там є усі умови для життя: їжа, житло і схованки від ворогів.)
Фізкультхвилинка.
2. Робота з підручником.(с. 34 -35.)
--Розгляньте малюнки, прочитайте підписи, яку тварину ще не називали?
3. Робота в групах. Гра «Погрупуй тварин».
Комахи – І група.
Птахи – ІІІ група.
3. Робота в парах. Перевір роботу свого товариша.
Де яка тварина? (Зошит с. 27.)
V. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Які тварини живуть у лісі?
— Кого називають санітарами лісу? (Рудих мурашок, бо вони знищують безліч шкідливих комах.)
— Чим корисні птахи лісу? (Знищують безліч комах, які завдають шкоди деревам.)
--Уявіть себе лісовими жителями. Про що б ви попросили людей?
VI. Тест на самооцінку.
--Хто працював добре — візьміть цеглинку ЛЕГО жовтого кольору.
--Хто працював не дуже добре — візьміть цеглинку ЛЕГО червоного кольору.
--Хто працював старанно — . візьміть цеглинку ЛЕГО зеленого кольору.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»