Конспект уроку "Сімейний альбом."

Опис документу:
Кожна людина повинна знати свій родовід, пам'ятати своїх прапрадідів знати, чим вони займалися, як жили, чим славилися. Треба знати «дерево свого роду». Що більший рід, то міцнішим росте дерево, і в кожної гілочки чи листочка є своє ім'я. Дізнатися про це нам може допомогти сімейний архів - родинні фотографії, листи, альбоми, інші сімейні реліквії

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сімейний альбом…

Мета. Виховувати в учнів почуття поваги та любові до своєї родини бережливе ставлення до сімейних реліквій.

Обладнання. Альбоми, листи, фотографії, прикраси, родовідні метрики.

Епіграф. Хто не знає свого минулого,

Той не вартий свого майбутнього

(Максим Рильський).

Вступне слово вчителя.

Мій отчий дім , де всі стежки мої

Веселками ясними перевиті,

Де у садах співають солов’ї ,

Де шлях в світи проліг в високім житі.

Мій отчий дім ти дав усе мені ,

Моя маленька біло , моя хато ….

Що може бути прекраснішим від того дня, коли до отчого порога, під рідну батьківську стріху, мов ластів'ята до рідного гнізда злітаються діти, онуки та правнуки. Злітаються, щоб низько вклонитися матері, заглянути в її ясні очі, які так часто не стулялися ночами, коли ми хворіли, поцілувати натруджені материнські руки, що так ніжно гладили нас по голівці, оберігали від тривог та бід, знімали жар з нашого чола

Мама...Яке це дивне слово?

Це символ вічності, любові і життя.

Маму не обирають випадково,

Бо тільки мами дають усім життя.

Кожна людина повинна знати свій родовід, пам'ятати своїх прапрадідів знати, чим вони займалися, як жили, чим славилися. Треба знати «дерево свого роду». Що більший рід, то міцнішим росте дерево, і в кожної гілочки чи листочка є своє ім'я. Дізнатися про це нам може допомогти сімейний архів - родинні фотографії, листи, альбоми, інші сімейні реліквії.

- Хтось, не подумавши, запитає: а для чого все це зберігати?

Перш за все тому, що це велика цінність, щоб пізніше показати дітям онукам, правнукам, далеким і близьким товаришам.

Та, напевне, найбільшу цінність у сімейному архіві займає сімейний альбом-літопис.

Бесіда з учнями.

-А чи ведуться у ваших сім'ях альбоми-літописи? Які саме фотографії містяться в цих альбомах, які записи занесені? А чи потрібно підписувати фотографії?

Пам'ятайте, що у вашому альбомі (власному) обов'язково мають знайти місце фотографії ваших батьків і членів сім'ї, дорогих вашому серцю людей. А зараз прошу поділитися своїми розповідями про сімейний альбом. (Учні розказують)

Але ще більшою святістю, ще більшою повагою, ознакою любові буде вивішений на стіні портрет бабусі чи дідуся, батька чи матері. Бо це не просто данина традиції, це пам'ять про тих, хто творив історію, з кого треба брати приклад. Але, на жаль, не в багатьох сучасних родинах знайдеш на стіні батьківські фотокартки. Зате скільки співаків, футболістів... А прибраний вишитим рушником портрет батька чи матері чомусь вважається ознакою старомодності.

  • Важливу роль у сімейному архіві займають листи, листівки

(поздоровлення). Та чи вміємо ми приберегти звичайнісінькі листи від батька, матері? Нерідко доводиться бачити, коли на звалищах смітників валяються аркуші з дрібним рукописом найдорожчих людей. Неповага до листів повною мірою характеризує загальну культуру людини. Не вічні ж наші батьки, прийде час, коли пам'ять про них залишиться лише в речових спогадах - листах, фотографіях, інших пам'ятках.

Листи - це пам'ять. Не одна старенька мати, не одна вдова ще зараз тихенько відкриє скриню та самотужки читає листа, написаного сином чи чоловіком.

Пам'ятайте про це, бережіть сімейні реліквії, сімейні альбоми, щоб потім, на схилі літ, передати своїм дітям. Бо знати слід родовід, зберігати про нього нетлінну пам'ять - означає любити свою Вітчизну.

Це не просто красиві слова, це обов'язок не тільки перед минулим, а й перед майбутнім поколінням.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!