Конспект уроку позакласного читання у 2 класі Тема. ЗИМА-БІЛОСНІЖКА

Опис документу:
Конспект уроку позакласного читання у 2 класі має за мету розкрити характерні ознаки зими, вчити учнів бачити красу природи, дбайливо ставитись до неї, розвивати навички свідомого виразного читання, уміння аналізувати прочитане, робити висновки. На уроці використовується презентація "Зима-білосніжка", яка окремо опублікована на даному сайті

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект уроку

позакласного читання

у 2 класі

Тема. Зима-білосніжка

Урок підготувала і провела

вчитель початкових класів

Куп’янської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів №1

Павлюк Наталія Іванівна

Мета:- розкрити характерні ознаки зими;

  • розвивати навички свідомого виразного читання, уміння аналізувати прочитане, робити висновки;

  • поповнювати словниковий запас учнів;

  • учити учнів бачити і відчувати красу природи;

  • виховувати почуття прекрасного, дбайливе ставлення до природи

Обладнання: мікрофон, девіз уроку (на аркуші), силуетні малюнки (зима, сніговичок), вірші (на аркушах), прислів’я (на аркушах), презентація, сніжинки, тема уроку(надрукована на аркушах), книги про зиму та зимові свята, «хмаринки» зі словами (для гри)

Хід уроку

І. Організаційний момент

Добрий день! В добрий час! Рада, діти, бачить вас! Ви почули всі дзвінок? Він покликав на урок. Кожен з вас приготувався, на перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчата, а за ними і хлопята.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вправа «Мікрофон»

- Скажіть, будь ласка, яким би ви хотіли бачити наш урок?

(Цікавим, навчальним, казковим, загадковим, веселим, світлим)

- А якими ви повинні бути, щоб урок був саме таким?

(Дисциплінованими, уважними, зібраними, активними, кмітливими, творчими, вправними)

  • Отже, сьогодні на уроці ми:

      Міркуємо – швидко,

      Відповідаємо – правильно,

      Читаємо – гарно.

І тоді дійсно ми створимо цікавий, творчий урок.

ІІІ. Створення емоційного фону.

Повідомлення теми та мети уроку

Загадка.

  • Тему уроку ми визначимо разом. Для цього послухайте і відгадайте загадку.

Сніг біленький і м який –

Подивитись любо.

І дерева, й малюки

Одягають шуби.

Листя і трави нема,

Бо до нас прийшла …(зима).

«Асоціативний кущ»

  • Якою зима постає у вашій уяві? Яка вона? (Казкова, морозна, холодна, красива, чудова, білосніжна, весела, святкова…)

— За вікном — чарівна красуня зима. Краса зимової природи надихає поетів. За допомогою художнього слова вони яскраво і точно передають образи і зимового ранку, і засніженого лісу, і поля.

Отже, дітки, вирушаймо у світ зимової краси і зимових див! Тема уроку «Зима-білосніжка».

На уроці ми будемо читати вірші про зиму, поповнимо словниковий запас новими словами, а ще будемо милуватися красою зимової природи.

VІ. Мовленнєва розминка

1. Робота над скоромовкою.

Їхав грудень возом,

Віз мішок морозу,

До морозу криги,

А до криги — снігу.

2. Гра «Вгадай предмет за ознаками».

Білий, пухнастий, скрипучий, м'який ... (сніг).

Злий, тріскучий, лютий, пекучий ... (мороз).

Легка, ніжна, тендітна, срібляста - … (сніжинка).

3. Гра «Блискавка».

Мороз, грудень, заметіль, січень, холод, сніжок, лютий.

— Яким одним словом можна об'єднати всі ці слова? (Зима)

4. Робота з деформованим текстом

- Прочитайте текст спочатку самостійно.

- Перевіримо вашу роботу. Читаємо по одному реченню.

- Куди поспішають діти?

V. Перевірка домашньої роботи

  • А хто з вас знає вірші про зиму?

  • Який вірш ти вивчив на урок?

VІ . Робота з виставкою книг

  • Хочу звернути вашу увагу на ці книжки.

  • Як ви вважаєте, про що ця книга? Чому так думаєте?

  • Це книга одного автора чи збірка творів кількох авторів?

  • Раджу прочитати ці книги. Вони поповнять ваші знання про зиму. А взяти ви їх можете у бібліотеці.

VІІ . Опрацювання вірша Валентина Бичка «Зима»

1. Читання вірша вчителем

 - Ми продовжимо знайомство з віршами про зиму. І перший з них – вірш Валентина Бичка «Зима». Я прочитаю, а ви уважно слухаєте. Про які ознаки зими пише у вірші Валентин Бичко?

Зима

Дорога біла стелеться,

і краю їй нема.

Сніжок мете. Метелиця.

Прийшла до нас зима.

Льодком тоненьким скована,

спинилася ріка.

Повита тихим сном вона,

весняних днів чека.

І ліс дріма. Безлистою

верхівкою поник.

Над ним пісні висвистує

лиш вітер-сніговик.

Валентин Бичко

2. Словникова робота.

Верхівка – верхня частина дерева

Поник - схилився

Скована ріка - вкрита льодом

Дріма неміцно спить

3. Самостійне читання учнів

- Вдумливо прочитайте вірш для себе.

4. Читання вголос

- Хто прочитає вірш для всіх?

Фізкультхвилинка

Танцюємо разом із сніговичками

5. Вибіркове читання

- Прочитайте речення про ліс, про річку, про вітер.

6. Гра «Дочитай рядок»

- Я починаю читати рядок, а ви дочитуєте його до кінця.

7. «Знайди риму»

Стелеться - … (метелиця)

Нема - … (зима)

Ріка - … (чека)

Поник – … (сніговик)

VІІІ. Опрацювання вірша Володимира Кленца «Гостює в нас зима»

1. Читання вірша вчителем

- А зараз послухайте ще один вірш. Його написав для нас Володимир Кленц. Називається він «Гостює в нас зима».

- Про яких тварин написав поет?

Гостює в нас зима

Летять, летять сніжинки

На поле, ліс і сад,

Веселий свій таночок

Танцює снігопад.

Надворі – лютий холод,

Тепла давно нема.

Заліз в копичку зайчик

І солодко дріма.

Мете хвостом лисичка

Сніжок біля сосни.

В барлозі спить ведмедик,

Солодкі бачить сни.

Володимир Кленц

2. Словникова робота

Копичка –

Барлога –

Дріма –

3. Самостійне читання вірша учнями

- Прочитайте вірш для себе

4. Читання вірша вголос

- Хто прочитає вірш для всіх?

5. Вибіркове читання

- Як зимують звірі?

6. Колективне читання

- Читаємо по рядочку: спочатку рядочок читають дівчатка, наступний рядочок – хлопчики.

ІХ . Зупинка біля «джерела мудрості»

  • Про зиму писали не тільки поети. Народ помічав багато цікавого у цій порі року і складав про неї загадки, приказки, прислівя. Давайте відновимо прислівя, частини яких ви бачите на дошці.

Прийшов грудень зимі – середина.

Січень - року початок, красну весну чує.

Лютий лютує - приніс студень.

ХІ . Підсумок уроку

  • Чи був наш урок таким, яким ми його очікували?

  • Що найбільше сподобалось на уроці? Що запамяталось?

  • Де і кому ви зможете розказати вірші про зиму?

  • Вдячна за роботу на уроці. Вітаю з наступаючими святами. Бажаю веселих свят і цікавих канікул. А ще такого настрою, як у цього сніговичка. Він прийшов до вас із подарунками за вашу старанну роботу. (Роздаю сніжинки)

ХІІ. Домашнє завдання

  • Тема наступного уроку позакласного читання «Казки Наталі Забіли», с. 49-56

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
1
6
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!