Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Конспект уроку "Оформлення документації проекту"_9 клас

Інформатика

Для кого: 9 Клас

22.03.2021

258

10

0

Опис документу:
Конспект відкритого уроку інформатики "Оформлення документації проекту" з теми "Розв'язування компетентнісних задач, виконання навчальних проектів" (проведеного у формі ілової гри), розробленого за підручником «Інформатика» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Оформлення документації проекту

Мета:

  • навчальна: формувати вміння працювати з інформацією, поданою в різних формах; сприяти оволодінню інформаційними технологіями та формуванню навичок їх використання під час розв'язання практичних задач;

  • розвивальна: розвивати критичне мислення, творчу активність, комунікативні, організаторські, дослідницькі вміння й навички;

  • виховна: виховувати пізнавальну зацікавленість до предмета, прагнення працювати творчо, вміння дотримуватися правил поведінки та безпеки життєдіяльності під час роботи в комп'ютерному класі.

Обладнання: комп’ютери з підключення до мережі Інтернет, мультимедійний проектор, комп’ютерна презентація, інформаційні моделі проектів, картки з назвами та логотипами команд, інструкційні картки, картки з тестовими завданнями для груп, пам’ятки, інформаційні моделі проектів.

Тип уроку: ділова гра.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організація класу.

1. Привітання.

- Я рада всіх вас бачити і вітаю в комп’ютерному класі!

2. Логічна розминка «Сленгові фантазії».

- Щоб зосередитися і налаштуватися на урок інформатики та творчу діяльність, пропоную виконати логічну розминку.

Ознайомтеся з версіями програмістів відомих народних прислів’їв і приказок. Спробуйте пригадати, як вони звучать в оригіналі.

Дарованому комп’ютеру в системний блок не заглядають.

(Дарованому коню в зуби не дивляться)

Не все Windows, що висить.

(Не все золото, що блищить).

Вірусів боятися – в Інтернет не ходити.

(Вовків боятися – в ліс не ходити).

- Оскільки вірусів не боїмося, бо… (у нас є антивірусні програми), то сьогодні на уроці ми продовжимо роботу в середовищі Інтернет і ділову гру «Участь у тендері» на розміщення найбільш вдалого проекту на сайті школи.

- Що таке «тендер»?

(Тендером називають один із методів конкурентного відбору пропозицій, які найбільше відповідають вимогам замовника).

- Забудьте, що ви учні і постарайтеся поводитися та працювати, як офісні працівники.

ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань.

1. Повторення термінів.

- Нагадую, що у тендері приймають участь 4 компанії. Перевіримо представників компаній на профпридатність.

Пригадайте:

- Хто такий арт-директор?

(Арт-дире́ктор — це керівник, який втілює творчі ідеї в реалізований проект. Робота арт-директора включає в себе творчу, технологічну та управлінську функції).

- Кого називають копірайтером?

(Копірайтер – це творчий працівник, який розробляє рекламні звернення, заклики, статті, презентаційні тексти).

- Що входить в обов’язки соціолога?

(Соціолог – це фахівець, який займається аналізом, описом і оцінкою проблем, фактів і явищ, що відбуваються в суспільстві, окремих групах і спільнотах).

- Які функції аналітика?

(Аналітик — це фахівець, який займається обробкою даних і складання на їх основі певних прогнозів, аналітичних таблиць, графіків, планів).

2. Представлення команд.

- Ви пройшли перевірку на профпридатність, тож пропоную ознайомити присутніх з компаніями, які приймають участь у тендері.

- Не забувайте, що всі компанії – конкуренти, які прагнуть отримати від клієнта (дирекції школи) замовлення на отримання вашого проекту, щоб розмістити його на сайті школи.

І лише злагоджена робота всіх співробітників, взаємодопомога та підтримка колег допоможе вам отримати перемогу.

3. Актуалізація опорних знань.

- А зараз перевіримо компетентність компаній у питаннях створення проекту.

1). Постановка завдання.

- Відновити правильну послідовність етапів створення та реалізації проектів.

  1. Аналіз формулювання задачі (визначення мети та завдань проекту).

  2. Створення інформаційної моделі (розробка плану виконання проекту).

  3. Пошук потрібних матеріалів та відомостей.

  4. Вибір засобів опрацювання даних.

  5. Опрацювання матеріалів, аналіз результатів.

  6. Вибір засобів подання результатів проекту.

  7. Оформлення результатів проекту.

  8. Захист проекту.

2). Самостійна робота в групах. (2 хв.)

Учні виконують завдання на картках.

3). Взаємоперевірка.

Групи обмінюються картками. Звіряють результати з інформацією на слайді. Повідомляють результат роботи конкурента.

4). Оцінювання самостійної роботи.

На дошці, за допомогою сигнальних карток: зелений колір – високий результат,

жовтий – достатній, червоний – середній.

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку.

Вправа «Сходинки».

- Уявіть, що кожен етап – це сходинка до вашого успіху. Скажіть, скільки сходинок ви вже подолали? (6)

- Як називається наступна сходинка? Сьогодні ми на ній зупинимося.

- Тема уроку :«Оформлення документації проекту».

- Запишіть у зошити дату і тему уроку. (Вчитель записує на дошці тему).

- Сьогодні на уроці ви будете створювати документацію проекту відповідно до своєї «спеціальності» і обмінюватися результатами роботи з колегами засобами Інтернету.

V. Формування нових знань.

1. Повторення вивченого матеріалу:

1) мотивація виконання завдання;

- Оскільки ви працюєте в командах і за різними комп’ютерами, то вам потрібно буде обмінюватися інформацією на відстані. Як найзручніше це зробити? (Використавши хмарні технології).

- Що називають хмарними технологіями?

(Це інформаційно-комунікаційні технології, які передбачають віддалене опрацювання та зберігання даних).

- Яку тему ви повинні були повторити вдома?

- Перевіримо, як ви підготувались до роботи в персональному навчальному середовищі за допомогою онлайн-тестування.

2) інструктаж;

testinform.in.ua

9 клас

Тест 15. Персональне навчальне середовище.

3) повторення правил ТБ при роботі з персональним комп’ютером;

- Як потрібно сидіти за комп’ютером? Продемонструйте.

- Чому не можна торкатися екрана, тильного боку монітора та дротів?

- Чого не слід роботи, працюючи за комп’ютером?

- На якій відстані повинні бути очі від монітора?

- В якому одязі не можна працювати за комп’ютером?

- Як слід працювати з клавіатурою?


4) самостійна робота учнів;

(Учні з мобільної групи виконують завдання в парах).

5) перевірка результатів роботи.

Арт-директори заповнюють картки оцінювання, вказуючи результат кожного учня. Обчислюють середній бал та повідомляють його вчителеві.

2. Оцінювання самостійної роботи груп.

- Увага всім працівникам. Запрошую всіх на виробничу нараду. Переглянемо та оцінимо результати вашої роботи.

(Учитель записує результат на дошці. Оцінює роботу команд за допомогою фішок).

- Яке запитання виявилося найскладнішим?

- Як отримати доступ до власного диска?

- Як завантажити файл?

- Як надати доступ до даних іншим користувачам?

3. Пояснення вчителя.

У ході виконання проекту створюється портфоліо проекту. До складу портфоліо проекту можуть входити: шаблон проекту; плани виконання проекту та окремих його етапів; проміжні звіти групи; уся зібрана інформація з теми проекту, зокрема необхідні ксерокопії та роздруківки з Інтернету; результати досліджень та аналізу; записи всіх ідей, гіпотез і рішень; звіти про наради групи; короткий опис усіх проблем, з якими доводиться зіштовхуватися проектантам, і способів їх подолання; ескізи, креслення, начерки продукту; матеріали до презентації (сценарій); інші робочі матеріали й чернетки групи. Створенням та оформленням кожного документу займається окремий фахівець.

Для створення окремих документів ви можете використовувати, як програми хмарних технологій, так і програми, встановлені на комп’ютері, після чого результати роботи слід завантажити на власний диск і надати доступ до документу іншим колегам.

4. Ознайомлення з інструкційною картою (ментальною).

- Занотуйте свої завдання.

Завдання 1.

Створити шаблон презентації (проект відеоролика).

Завдання 2.

За допомогою текстового редактора створити та відредагувати презентаційні тексти.

Завдання 3.

- Завершити опитування. Переглянути зведені результати.

Завдання 4.

Опрацювати результати опитування в електронній таблиці. Побудувати діаграму.

Завдання 5.

Зберегти створені файли та документи у спільній папці. Надати доступ для редагування членам групи.

Завдання 6.

Надати доступ для редагування учителю.

5. Первинне закріплення.

- Скільки файлів повинно бути у порт фоліо (спільній папці)?

- Які запитання щодо виконання практичної роботи у вас виникли?

VІ. Формування практичних навичок.

  1. Самостійна практична робота учнів. (Інструкційні картки різних кольорів).

Завдання для «Мобільної групи» (працюють в парах):

  1. Створити шаблон презентації, додати графічну та текстову

інформацію (з флеш-карти).

  1. Створити таблицю «Властивості комп’ютера».(За зразком)

  1. Створити форму для опитування «Від чого залежить вибір

комп’ютера». (За зразком).

  1. Яким пристроєм ви користуєтесь частіше:

  • стаціонарний комп’ютер;

  • ноутбук?

  1. Який комп’ютер зручніший:

  • планшетний;

  • ноутбук.

  1. Часто ви використовуєте Інтернет при виконанні домашніх завдань?

  • так;

  • ні.

  1. Що важливіше у комп’ютері:

  • дизайн;

  • процесор?

4. Скопіювати створені документи у спільну папку.

  1. Рефлексія (вправи для очей) – зміна в парах.

Зараз будемо совою:

Покрутімо головою,

Ще й покліпаєм очима

Та познизуєм плечима.

3. Перевірка результатів. (Демонстрація на екрані)

Учитель демонструє результати роботи учнів на Google Диску. Учні коментують та аналізують створені документи. Вчитель узагальнює роботу кожної компанії, оцінює її за допомогою фішок.

VІІ. Підсумок уроку.

  1. Взаємооцінювання. (Конверти з балами)

- Отже, наш робочий час завершується, тому слід оцінити роботу компаній на даному етапі. Кожна команда отримує конверт із балами. Бали в конвертах залежать від кольору фішок, які ви отримували протягом уроку. Ці бали ви повинні чесно розділити між колегами, залежно від їх роботи на сьогоднішньому уроці.

І місце – 12, 11, 10, 9

ІІ місце – 11, 10, 9, 8

ІІІ місце – 10, 9, 8, 7

ІV місце – 9, 8, 7, 6

  1. Повідомлення результатів оцінювання.

- Хто хоче оспорити отримані бали?

  1. Рефлексія. Інтерактивна вправа «Метод «ПРЕС»».

- Дякую за роботу Сьогодні ви результативно попрацювали, упоралися з поставленими завданнями, а також показали хороші навички роботи в хмарних середовищах. Сподіваюся, що наступний урок буде не менш цікавим і ми, накінець-то, дізнаємось, яка компанія виграє тендер.

VІІІ. Домашнє завдання.

Завершити роботу над проектами та підготуватись до їх захисту.

Повтор. п. 9.2, с. 247.

P.S. (постскриптум).

- Оскільки ви сьогодні приміряли на себе ролі офісних працівників, попрацювали у «хмарах», я хочу познайомити вас з цитатою відомого американського актора та режисера Моргана Фрімана, який зіграв роль Бога у фільмі «Брюс Всемогутній».

Математики думають, що Бог в рівняннях,

неврологи впевнені, що Бог у мозку,

а програмісти впевнені, що Бог – один з них.

Морган Фріман

- Не втрачайте оптимізму і готуйтеся до наступного уроку.

8

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.