Конспект уроку №3 Мистецтво 1 клас НУШ. Тема. Мій любий край. Властивості музичних звуків (тривалість).

Мистецтво

16.03.2020

495

0

20

Для кого: 1 Клас
Опис документу:
Урок №3 Тема. Мій любий край. Властивості музичних звуків (тривалість). Мета: формування ключових компетентностей: загальнокультурної, інформаційної; міжпредметної естетичної компетентності: формувати в учнів уявлення про красу навколишнього світу, сповненого розмаїттям звуків; предметних мистецьких компетентностей: ознайомити з властивостями музичних звуків; вчити дітей відтворювати послідовність звуків; розвивати допитливість, вміння «дивитися і бачити», естетичний смак;
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок №3

Тема. Мій любий край. Властивості музичних звуків (тривалість).

Мета:

формування ключових компетентностей: загальнокультурної, інформаційної;

міжпредметної естетичної компетентності: формувати в учнів уявлення про красу навколишнього світу, сповненого розмаїттям звуків;

предметних мистецьких компетентностей: ознайомити з властивостями музичних звуків;

вчити дітей відтворювати послідовність звуків;

розвивати допитливість, вміння «дивитися і бачити», естетичний смак;

виховувати емоційно – ціннісне ставлення до мистецтва, ініціативність, любов до рідного краю.

Завдання уроку:

продовжити знайомити учнів з незвичайним світом краси та гармонії;

ознайомити з тривалістю музичних звуків

учити аналізувати та інтерпретувати мистецькі твори.

Тип уроку: комбінований

Вид уроку: практичне заняття

Обладнання: підручник, сюжетні ілюстрації, відеозапис М.Лисенко. Колискова, Я.Барнич. Коник, Ю. Рожавська, Л.Рева «Сонечко»

Хід уроку

1

Організаційний момент

Створення емоційної атмосфери

Розгадування анаграми

Осівидвт

65412738

Дивосвіт

Вдумайтесь в зміст цього слова, як ви його розумієте?

Дивосвіт, дивосвіт…

Хто придумав оцей світ?

Землю расу отаку

У зеленому вінку?

Всі ці квіти, і ліси,

І пташині голоси?

Ліс, і річка, і поля –

Це ж усе моя земля!

2

Актуалізація опорних знань

Гра «Відгадай звук»

Звучить запис дзюрчання струмочка, гудіння джмеля, спів птахів, битого скла.

Що ви знаєте про звуки?

3

Повідомлення теми, мети уроку

Сьогодні Лясолька та Барвик поведуть нас красивими шляхами нашого краю. Ми продовжимо вивчати звуки, та їх властивості.

Дерева і квіти, твої рідні та друзі – усе це наш рідний край

Цвітуть в полях ромашки білі,

В гаях щебечуть солов’ї.

Ми живемо в Україні,

На цій святій землі.

4

Робота над темою

1.Розспівка

Рід - ний край, рід - ний край, Ук –ра – ї - но на - ша,

На – вкру - ги все цві - те, ти у нас най – кра - ща.

Покажіть рукою, як рухається мелодія.

Які ще пісні про рідний край ви знаєте?

2.Знайомство з довгими та короткими звуками

Ви, мабуть, помітили, що на кожний крок ви співали короткий чи тривалий звук. Тож, музичні звуки бувають довгими та короткими.

Короткі назвемо ТІ і позначимо ∏, а довгі – ТА і позначимо І. (картка)

Чергування довгих і коротких звуків називають ритмом.

А тепер спробуємо проплескати послідовність звуків нашої розспівки.

3. Тренувальні вправи

1. Рід - ний край, рід - ний край, Ук –ра – ї - но на - ша,

На – вкру - ги все цві - те, ти у нас най – кра - ща.

2. Барабан гуркотить,

дріб далеко летить.

В нього пісня проста:

«Ті – ті, та! Ті – ті, та!»

3. В нашої бабусі…

Фізкультхвилинка «Україно, ми твоя надія» (додаток)

5

Закріплення матеріалу

1.Аналіз мистецьких творів (додаток)

М.Лисенко. Колискова

Я.Барнич. Коник

Який характер мелодій? Яка із них ніжна, спокійна, а яка жвава, грайлива?

2. Словесний малюнок

Що б ви зараз намалювали?

3. Робота з підручником. с.9

Аналіз картини М. Тимченко. Співуча Україна

Марфа Тимченко українська художниця, майстриня петриківського розпису і народного декоративного живопису

Як ви розумієте назву картини?

Легенда про дівчину-Україну

     Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали елегантність i красу, угорці - любов до господарювання, німці - дисципліну i порядок, росіяни - владність, поляки - здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики... Обдарувавши всіх, підвівся Господь Бог зі святого трону i раптом побачив у куточку дівчину. Вона була боса, одягнута у вишиванку, руса коса переплетена синьою стрічкою, на голові мала вінок із червоної калини.
     - Хто ти? Чого плачеш? - запитав Господь.
     - Я - Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові й пожеж. Сини мої на чужині, на чужій роботі, вороги знущаються з удів та сиріт, у своїй хаті немає правди й волі.
     - Чого ж ти не підійшла до мене раніше? Я всі таланти роздав. Як же допомогти тобі?
     Дівчина хотіла вже йти, та Господь Бог, піднявши правицю, зупинив її.
     - Є у мене неоціненний дар, який уславить тебе на цілий світ. Це - пісня.
   Узяла дівчина - Україна дарунок i міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому i з ясним обличчям i вірою понесла пісню в народ.

Лясолька просить нагадати Барвику правила поведінки під час співу.

Отже, щоби правильно співати,

треба сісти або стати.

Спинки рівні, як тростинка,

руки вниз чи на коліна

7. Виконання: Ю.Рожавська. “Сонечко”

6

Підсумок уроку

Вправа «Незакінчене речення»

Сьогодні я дізнався…

Найбільше мені сподобалось…

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Мистецтво

16.03.2020

495

0

20

Для кого: 1 Клас