Конспект уроку навчання грамоти "У перукарні"

Опис документу:
Тема: У перукарні. Звук та буква Р,р. Мета: Ознайомити учнів з професіями людей,які працюють у перукарні. Збагатити словник спорідненими словами. Вчити розрізняти окремі слова і речення. Розпізнавати речення за графічними орієнтирами. Розвивати уміння розрізняти звуки за звучанням та вимовлянням. Вимовляти слова по складах. Виховувати здатність співпрацювати з іншими особами для досягнення спільної мети.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект уроку з навчання грамоти

Розробленого вчителем 1-А класу

ЕНВК «ДНЗ-ЗНЗ»№9

М.Енергодара

Проведеного 2019 року

Тема: У перукарні. Звук та буква Р,р.

Мета: Ознайомити учнів з професіями людей,які працюють у перукарні. Збагатити словник спорідненими словами. Вчити розрізняти окремі слова і речення. Розпізнавати речення за графічними орієнтирами. Розвивати уміння розрізняти звуки за звучанням та вимовлянням. Вимовляти слова по складах. Виховувати здатність співпрацювати з іншими особами для досягнення спільної мети.

Хід уроку

  1. Самовизначення до діяльності 1

  • Сьогодні у нас незвичайний гість. Домовичок Кузька оселився у новій квартирі. Як ви гадаєте, може він жити серед нового інтер’єра? Чому?

  • Дивна зачіска нова:

Розкуйовджене волосся

На всі боки піднялося, –

Мов копиця голова!

  • Пропоную допомогти Кузі. Ви згодні?

  1. Актуалізація 5

- Спробуйте відгадати людям яких професій належать наступні інструменти. Для відповіді скористайтеся схемою речення:

  • Чи зможе людина цієї професії допомогти Домовику?

  • Ой, щось сталося з презентацією, пропали інструменти. Як же тепер взнати, про кого ми будемо говорити на уроці?

  1. Постановка навчального завдання 5

- Я придумала! Кожна група, знайдіть у класі частини пазлу відповідного кольору та складіть інструменти та матеріали, якими користується людина наступної професії..

Які предмети ви склали? Хто користується ними?

- Де працює перукар? Що можна сказати про слова перукар і перукарня?

  1. Відкриття нового знання 5

Робота з підручником

- Відкрийте букварі на с.

Виділення звуків [р], [р’], їхня характеристика.

- Хто працює в перукарні? Поділіть слово перукарі на склади. Назвіть

другий і четвертий склади. (Ру – рі.)

Вимовте перші звуки. Які вони?

  • Діти, послухайте, як звучать звуки [р], [р’] і простежте

за зміною «роботи» язика. Учні мають відчути, що під час вимовляння звука

[р] кінчик язика дрижить біля верхніх зубів. А під час вимовляння звука [р’]

язик ближче піднімається до піднебіння і вібрує вже майже весь, тобто

перешкода для видихуваного повітря значно збільшується.

  • Діти роблять висновок про те, що звуки, за вимовою яких вони

спостерігали, приголосні; [р] – твердий, а [р’] – м’який.

• Упізнавання звуків [р], [р’] у мовленні, визначення місця у слові.

  • Дайте відповіді на питання, визначити наявність у словах приголосних звуків [р], [р’]:

  • Хто ще працює у перукарні? (Діти відповідають, опираючись на ілюстрації, визначають місце звуків [р], [р’]) Візажист, майстер манікюру, майстер педікюру.

  • Що робить перукар? (стриже)

  • Що робить візажист? (фарбує)

  • Що робить майстер манікюру? (манікюр)

  • Що робить майстер педікюру? (педікюр)

5.Фізхвилинка

Визначте у яких словах є звуки [р], [р’]. Плесніть у долоні. (Тебе звабливо кличе…)

А ви пам’ятаєте, здійсненню чиєї мрії ми допомагаємо?Яка мрія у Кузі?

6.Первинне закріплення 4

Формування звуковимовних умінь

1. Вивчення чистомовки

Нашу Нату не впізнати, –

Модна зачіска у Нати.

2.Читання складів у букварі.

3.Звуковий аналіз слів.

- Які предмети зображені?Чи користується перукар ними?

7.Самостійна робота за еталоном 4

Плікерс

  • Яке слово відповідає схемі?

8.Включення нового знання в систему знань .Повторення 7

Пропоную сконструювати літеру Р. (Пластилін, лего, аплікація,пазли, )

9.Рефлексія 3

-Подивіться, як змінився Кузя,після роботи майстрів перукарні! (уривок мультфільма)

Дякую, вам,любі діти

Зможу в новім домі жити!

Розкуйовджене волосся

На два боки уляглося!

Кубик Блума:

-Чи вдалося нам допомогти Домовичку? Ми сьогодні завітали до
- У який спосіб ми допомогли Кузі? Ми вивчали букву…
- Що досліджували? Буква Рр позначає звуки…
- Що запам’ятали? Звуки [р], [р’]) чуються в словах…
- Що на уроці у вас вийшло добре? Я добре вмію …
- Над чим потрібно попрацювати ще? Мені треба тренуватися ….

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»