Конспект уроку на тему тему ” Сумчасті ссавці ”

Біологія

Для кого: 7 Клас

26.10.2018

860

0

3

Опис документу:
Розширити знання учнів про клас Ссавці; ознайомити із різноманітністю ссавців; дати характеристику Сумчастим ссавцям; розкрити їх пристосування до певних умов існування.Виховувати бережливе ставлення до тварин, що мешкають поруч із житлом людини; сприяти екологічному вихованню та природоохоронній діяльності.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТемаСумчасті ссавці

Мета
Освітня. Розширити знання учнів про клас Ссавці; ознайомити із різноманітністю ссавців; дати характеристику Сумчастим ссавцям; розкрити їх пристосування до певних умов існування.
Розвиваюча. Розвивати уміння учнів порівнювати організми різних класів, знаходити риси подібності та відмінності; уміння використовувати знання у повсякденному житті; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, логічне мислення та уяву.
Виховна. Виховувати бережливе ставлення до тварин, що мешкають поруч із житлом людини; сприяти екологічному вихованню та природоохоронній діяльності.
Тип уроку. Засвоєння нових знань.
Міжпредметні зв ́язки: історія,географія,математика,українська мова.
Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, пiдручники, м\м дошка.
Основні поняття та терміни: ссавці,сумчасті ссавці.
ХІД УРОКУ
І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань
Робота з
i схемеми (додаток №1)


ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Назвiть тварин якi входять до класу ссавцi.Де мешкають тварини що ви назвали?Як ви вважаєте,скільки на території України є рядів ссавців?

Та насправді їх налічується 100 рядів.

ІІІ. Засвоєння учнями нового матеріалу. До класу Ссавці належать найорганізованіші хребетні тварини. Їх налічується 5 000 рядів, в Україні понад 100 рядів.
Ссавці опанували всі середовища існування: наземне, підземне, водне та пвітряне.

Пропоную зараз Вам переглянути відеоролик про їх різноманітність(перегляд відеоролика №1).

Вчені-зологи Австралії дізнавшись про те,що в нас сьогодні не звичайний урок ,надіслали нам телеграму,в якій вони зашифрували інформацію за допомогою цифр.Для того щоб дізнатись, що ж там написано нам потрібно згадати алфавіт,бо кожна буква телеграми захована під цифрою,яка відповідає номеру букви в алфавіті.

Телеграма:

20.12.3.18.11.14. 19.20.19.22.24.17.-Північний опосум

22.24.17.28.1.22.23.11.14. 15.21.12.23-Сумчастий кріт 22.24.17.28.1.22.23.11.14. 3.7.6.17.12.23.- 15.19.1.16.1.- Сумчастий ведмідь- коала

22.24.17.28.1.22.23.11.14. 3.19.3.15. - Сумчастий вовк

22.24.17.28.1.22.23.1 15.22.18.11.27.33.-Сумчаста куниця

Отже тема нашого уроку :" Сумчасті ссавці."

Відкриваємо зошити,записуємо тему уроку.

Одним із найцікавіших рядів є сумчасті ссавці,восновному вони мешкають в Австралії.Сумчасті ссавці налічують близько 250 видів.Їх розміри дуже різноманітні від 10 см. До 3 метрів.( учні записують в зошити)

Першою характерною рисою яка не належить більше нікому з ссавців є те,що своїх малят вони виношують в сумках.Ми з вами спробуємо розглянути якнайбільше видів,та розпочнемо з самих цікавих.

Яких ви знаєте тварин що мають сумку?(учні записують в зошити представників сумчастих).

Зараз на екрані ви бачите коалу(мал.№1),її ще називають сумчастим ведмедем,довжина її тіла становить 60-80 см.,маса 5-16 кілограмів.Коали мають велику голову з маленькими очима,густий волосяний покрив.

Як ви вважаєте,у коали гарно розвинені кінцівки? Так,кінцівки розвинені гарно для того,щоб вони могли добре лазити по деревах. Я пропоную переглянути відеоролик про спосіб життя коали(переглявідеоролика).А скажіть,коали п”ють воду?

Тепер погляньте на екран,яку тварину ви бачите? (мал.2)

Що цікавого ви знаєте про кенгуру?

(діти читають підготовлені доповіді про кенгуру)

Кенгуру це австралійська тварина .у неї великі та мускулисті задні лапи які добре пристосовані до стрибки в довжину,довгий та сильний хвіст допомагає тримати рівновагу.Кенгуру дина велика тварина,яка використовує стрибки як засіб пересування.Найбільші кенгуру –це червоні кенгуру.Вони можуть стрибати зі швидкістю понад 70 км.год. на короткі відстані.

Кегуру живуть близько 9-18років,а окремі види живуть до 30 років. (учні записують в зошит)

Самка кенгуру як правило постійно вагітна,вагітніст триває прблизно 1 місяць.Маеньке кенгуру залишається в сумці близько 9 місяців,перш ніж почне виходити назовні.

Існує 2 основні види кенгуру :

- Східне Сіре Кенгуру -найпоширеніший вид в Східній частині Австралії(Сідней,Мельбурн).

- Західне Сіре Кенгуру –зустрічається в Західній Австралії(Перт)

Найбільшим є Червоне Кенгуру-яке досягає 2 метри у висоту,і важить близько 100кг. (учні записують в зошит)

До вашої уваги пропоную відеоролик про народження та розвиток кенгуру.

ІV. Узагальнення та систематизація знань.

Тепер давайте згадаємо все цікаве ,що мипобачили і почули на уроці: (Запитання до учнів)

1. Скільки на території України є рядів ссавців?

2.Хто такі сумчасті ссавці?

3.Яких представників сумчастих крім названих ви знаєте?


V. Підведення підсумків уроку.

Я вважаю ,що ми сьгодні з вами дуже добре попрацювали,пропоную кожному з вас взяти мікрофон,і висловити свої враження про сьогоднішній урок.
VІ. Надання та пояснення домашнього завдання.
Підготувати доповіді про охорону ссавців на території України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця