Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Конспект уроку на тему "Таблиці в текстовому документі"

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
249 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №KM623625
За публікацію цієї методичної розробки Коваленко Вадим Олександрович отримав(ла) свідоцтво №KM623625
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект уроку

Тема: Таблиці в текстових документах

Мета: сформувати поняття комірка, стовпчик, рядок; формувати вміння створювати таблиці, редагувати таблиці; навчити використовувати інструменти для креслен ня й настроювання властивостей таблиць у текстовому документі, створювати в текстовому документі таблиці довільного рівня складності різними спосо бами, використовувати набуті знання на практиці; розвивати творчі здібності; аналітичне мислення, інформаційну компетентність; виховувати прагнення до самостійного розв’язування поставлених задач.

Тип уроку: формування нових знань, вмінь та навичок

Вимоги до знань і вмінь учнів:

Учні повинні знати: таблиця, межі, олівець, стовпчик, рядок, комірка, редагування форматування таблиці.

Учні повинні вміти: створювати в текстовому документі таблиці довільного рівня складності, редагувати, форматувати їх.

Методи: методичний прийом «Зірка», експрес-опитування, самостійна робота з навчальною комп’ютерною презентацією «Таблиці в текстових документах», практична робота за задачно-інструктивною карткою, методичний прийом «Місткий кошик», рефлексія.

Поняття і терміни: таблиця межі, олівець, стовпчик, рядок, комірка

Очікуванні результати: створити текстовий документ «Меню замовлення»

Засоби навчання:

  1. Технічні: комп’ютери класу

  2. Програмні: MS Word, MS PowerPoint,

  3. Наочність: інструкції з ТБ, додаток 1, 2 Практичні завданя, додаток 3. Задачно-інструктивна картка до практичного завдання 2, комп’ютерна презентація «Таблиці в текстових документах»

План уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

IІІ. Тема, мета, і мотивація навчальної діяльності

ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

V. Узагальнення і систематизація знань

VI. Формування практичних умінь та навичок

VII. Підбиття підсумків уроку

VIII. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Актуалізація опорних знань

Методичний прийом «Зірка»

Учні по черзі називають можливості текстового процесора Word

Експрес-опитування

1. Як зазвичай у тексті виокремлюють перелік предметів?

2. Яким чином здійснюється організація списків?

3. Які ви знаєте види списків?

4. Для чого використовується графік у тексті?

5. Обґрунтуйте необхідність використання графічних зображень у тексті.

6. А як, на вашу думку, можна оформити логічно структурований текст— журнал успішності чи відвідування, розклад, тощо?

IІІ. Тема, мета, і мотивація навчальної діяльності

В повсякденному житті ви зустрічаєтесь із різними текстовими документами, що містять не тільки текстовий фрагмент. На сьогоднішньому уроці ви дослідите додаткові можливості текстового процесора, завдяки яким ви зможете у подальшій своїй діяльності створювати у текстовому документі різноманітні таблиці. Наприклад, розклад уроків, розклад руху транспорту, табель успішності, різні відомості, порівняльні таблиці тощо. Без таблиць важко, а інколи і неможливо правильно розташувати текст, розподілити його за певними змістовими ознаками. Тому тема сьогоднішнього уроку «Таблиці в текстовому документі». І сьогодні на уроці ми ознайомимося з різними способами створення таблиці, навчимося вставляти у текстовий документ їх, редагувати, форматувати. Створимо текстовий документ «Меню замовлення»

ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

Проведення інструктажу з ТБ

Вивчається учнями самостійно, використовуючи навчальну комп’ютерну презентацію «Таблиці в текстовому документі»

V. Узагальнення і систематизація знань

Учні самостійно виконують практичне завдання 1. (додаток 1)

VI. Формування практичних умінь та навичок

Учні виконують практичне завдання 2 (додаток 2) самостійно або використовуючи задачно-інструктивну картку (додаток 3) (за потребою користуючись навчальною презентацією)

VII. Підбиття підсумків уроку

Методичний прийом «Місткий кошик». Дати відповідь на запитання «Що нового ви дізналися на сьогоднішньому уроці? Учні по черзі висловлюють свою думку.

Для того щоб перевірити чи навчилися того, що планували, пропонується учням заповнити листок оцінювання своїх знань і вмінь з вивченої теми. (додаток 4)

VIII. Домашнє завдання

Додаток 1

Практичне завдання 1.

  1. Запустити текстовий процесор MS Word

  2. Виконати побудову таблиці покроково

Крок1

Крок 2

Крок 3

Крок 4

Додаток 2

Практичне завдання 2

Створити і відформатувати текстовий документ «Меню замовлення»

Меню замовлення №
На ________чол.
Замовник_________
Дата і час обслуговування__________
Офіціант______
п/п
Назва страв і напоїв
Одиниця вимірювання
Ціна
Замовлення
Фактично відпущено
Кількість
Сума
Кількість
Сума

Додаток 3

Задачно-інструктивна картка до практичного завдання №2

Технологія виконання

  1. Ввести текст, в кінці кожного рядка натискати клавішу Enter.

  2. Заголовок «Меню замовлення» вирівняти по центру, шрифт напівжирний, розрядка 3 пт, шрифт на один розмір більший (15 пт), ніж для решти тексту.

  3. Основний текст вирівняти злівого боку.

  4. Вставити таблицю ІІ способом

Вставка → Таблиця → Вставити таблицю, вказавши кількість рядків - 8 і стовпчиків - 8

  1. В у першому рядку в 5 і 6 стовпчику об’єднати комірки за допомогою контекстного меню. (Як об’єднати комірки - підказка 16 слайд навчальної презентації)

  2. Аналогічного виконати об’єднання комірок у першому рядку в 7, 8 стовпчику.

  3. Для заливки таблиці потрібно виділити діапазон клітинок, викликати контекстне меню, обрати команду Властивості таблиціГраниці і заливка → вкладка Заливка → обрати потрібний колір → ОК

  4. Ввести заголовки стовпців до таблиці

  5. Заголовки стовпців вирівняти по центру, викликаючи контекстне меню → Вирівнювання комірки → Вирівнювання по центру, шрифт курсив, 12 пт

  6. Зберегти роботу на диск D у вашій папці під власним прізвищем_Завдання 2

Додаток 4

Листок оцінювання знань та вмінь

Ім'я, прізвище учня _____________________________

Критерії оцінювання (0 — потребує вдосконалення; 1 — задовіль но; 2 — прекрасно)

Критерії

Бали

Я знаю основні операції, які можна виконувати з текстом за допомогою текстового редактора

Я вмію завантажувати текстовий редактор

Я вмію створювати таблиці

Я вмію вносити дані в таблиці

Я вмію об’єднувати клітинки в таблиці

Я вмію ділити клітинку

Я вмію змінювати розміри рядків і стовпців

Я вмію змінювати розміри таблиці

Я вмію задавати розміщення в таблиці

Я вмію зберегти текстовий документ

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Конспект уроку Таблиці в текстовому документі.docx
  • Додано
    01.03.2018
  • Розділ
    Інформатика
  • Клас
    10 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    323
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    3
  • Номер матеріала
    KM623625
  • Вподобань
    0
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
249 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №KM623625
За публікацію цієї методичної розробки Коваленко Вадим Олександрович отримав(ла) свідоцтво №KM623625
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти