Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

Конспект уроку "Множення чисел, що закінчуються нулями"

Математика

Для кого: 4 Клас

28.02.2021

168

14

0

Опис документу:
Даний документ містить розробку уроку за темою" Множення чисел, що закінчуються нулями. Повторення переставного та сполучного законів множення. Самостійна робота"( за підручником М.В. Богданович, Г.П. Лишенко)
Перегляд
матеріалу
Отримати код

МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ, ЩО ЗАКІНЧУЮТЬСЯ НУЛЯМИ. ПОВТОРЕННЯ ПЕРЕСТАВНОГО ТА СПОЛУЧНОГО ЗАКОНІВ МНОЖЕННЯ. САМОСТІЙНА РОБОТА

Мета:повторити переставний та сполучний закони множення,зображення круглого числа у вигляді добутку двох чисел,одним із множників якого є число 10,100,1000,закріплювати вміння розв’язувати задачі;розвивати мислення;виховувати інтерес до предмета.

Обладнання: обчислювальні таблиці; картки для самостійної роботи.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Контроль,корекція і закріплення знань

  1. Усні обчислення

Гра « Математичний ланцюжок»

120:10-4 ∙100-650

24∙10:6∙4:10

100:2∙7-150:4

25∙4+900:10:5

  1. Математичний диктант

Знайдіть суму чисел 708 і 9.

Запишіть добуток чисел 80і 7

Дільник 4, частка 500. Запишіть ділене.

Скільки метрів в десятій частині кілометра?

IIІ. Повідомлення теми і мети уроку

ІV.Робота над новим матеріалом

1.Підготовча робота

Пригадайте способи обчислення.

I спосіб: 6 ∙ 3 = 18

II спосіб: 3 ∙ 6 = 18

Висновок: 6 ∙ 3 = 3 ∙ 6

Від перестановки множників добуток не змінюється:

а ∙ b = b ∙ а — переставний закон множення.

— Розгляньте, як виконали множення.

— Що зробили спочатку в першому рядку? (Знайшли добуток перших двох чисел.)

— Що зробили потім у першому рядку? (Помножили цей добуток на третє число.)

— Що зробили спочатку в другому рядку? (Знайшли добуток другого і третього чисел.)

— Що зробили потім у другому рядку? (Помножили перше число на цей добуток.)

a ∙ b ∙ c = (a ∙ b) ∙ c = a ∙ (b ∙ c) — сполучний закон множення

Висновок. Щоб знайти добуток трьох чисел, можна добуток перших двох чисел помножити на третє число, або перше число помножити на добуток другого і третього чисел.

2.Робота за підручником

1)С.132,№806

Для знаходження значень виразів учень використав переставний і сполучний закони множення. Поясни дії учня.

2)Завдання № 808.

Гра «Хто швидше?»

Обчислення прикладів, користуючись правилами.

3)Самостійна робота над задачею № 809

4) Колективна робота над задачею №810(усно)

3. Фізкультхвилинка.

4.Самостійна робота

1)Обчислити вирази

966:21 3027 ∙ 3 5074-4902:6+100

2)Розв’язати задачу

У трьох цехах одного заводу працює 2940 робітників. Три сьомих робітників працює в першому цеху, а решта—у другому і третьому, порівну в кожному. Скільки робітників працює в третьому цеху?

3)Знайти три п’ятих від 4725

V.Підсумок уроку. Рефлексія

- Що нового дізнались на уроці?

- Яке завдання було найцікавішим?

VІ.Домашнє завдання

С. 133, № 812; 813.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.