Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Арттерапія для внутрішньо переміщених дітей за методикою «Моя тварина-захисник»
»
Взяти участь Всі події

Конспект уроку "Механізм електризації. Електроскоп"

Фізика

Для кого: 8 Клас

16.01.2022

422

54

0

Опис документу:

Мета:

  • розкрити фізичний зміст та причини електризації; пояснити шляхи розв’язання проблеми передачі заряду, закріпити вивчене через завдання у малих групах;

  • розвивати логічне мислення, навичок застосування здобутих знань на практиці при розв’язування задач та вирішенні технічних проблем;

  • виховувати вміння лаконічно висловлювати власні думки, толерантно поводити себе при виникненні проблемних питань; політехнічне сприйняття картини світу;

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок 35 клас 8

Тема: Механізм електризації. Електроскоп

Мета:

  • розкрити фізичний зміст та причини електризації; пояснити шляхи розв’язання проблеми передачі заряду, закріпити вивчене через завдання у малих групах;

  • розвивати логічне мислення, навичок застосування здобутих знань на практиці при розв’язування задач та вирішенні технічних проблем;

  • виховувати вміння лаконічно висловлювати власні думки, толерантно поводити себе при виникненні проблемних питань; політехнічне сприйняття картини світу;

Методично-дидактичне забезпечення: Бар’яхтар В. Г. Фізика. 8 клас. Стандартний рівень: Підручник для загальноосвіт. навч. закладів / В. Г. Бар’яхтар, Ф. Я. Божинова.— Х.: Видавництво «Ранок», 2011.— 320 с.: іл., роздаткові таблиці, презентація до уроку Power Point

Сценарій уроку:

І. Етап орієнтації учнів.

Організаційний момент

Рефлексія готовності до уроку:

L J K

ІІ. Етап цілепокладання

Розкрити практичне значення у повсякденному житті.

ІІІ. Етап проектування.

Перед початком нашої співпраці я пропоную познайомитися з тими завданнями, які на Вас чекають протягом уроку: (слайд 2)

  1. Перевірка домашнього завдання (контрольно-змістова фаза)

    1. Опитування у вигляді короткого фізичного диктанту

    2. Обмін роботами

    3. Взаємо оцінювання


  1. Пояснення нового матеріалу (змістово-пошукова фаза)(презентація)

  1. Закріплення нової теми (адаптивно-перетворююча фаза)

Робота в групах - залежно від типу завдання результат праці групи можна просто здати на перевірку вчителю, або спікер однієї з груп доповідає, а інші учні його доповнюють чи заперечують.

    1. Робота в групах включає розв’язування інформаційно-пошукові задачі та розв’язування кількісної задачі

4. Підбиття підсумків, оцінювання

Оцінювання здійснюється через заповнення учнями таблиці: «Мої успіхи протягом уроку» за формою:

«Мої успіхи протягом уроку» Дата:

Прізвище І.П.:

Nп/п


Бали

1

Бліцопитування(6 балів)


2

Детальний конспект уроку: (1 бал)


3

Робота в групах: (учень фіксує оцінку вчителя):

Завдання 1 (2 бали)

Завдання 2 (3 бали)


Загальний сумарний бал за урок:


  1. Домашнє завдання.


ІV Організація виконання плану діяльності

Перевірка домашнього завдання

Прізвище І.П.: Дата:

Nп/п

Питання бліцопитування:

Відповідь: так або ні

1

Електричне поле — це особлива форма матерії, що існує навколо заряджених тіл або частинок і діє з деякою силою на інші частинки або тіла, які не мають електричний заряд


2

Силу, з якою електричне поле діє на заряджені частинки або тіла, називають електричною силою Fел. .


3

Негативно заряджена кулька притягується до позитивно зарядженої пластини з оргскла


4

Органи чуттів людини не сприймають електричне поле зарядженого тіла


5

електричне поле існує в будь-якій точці простору, що оточує незаряджене тіло


6.

За напрямком силових ліній можна визначити напрямок, у якому електричне поле діє на електричний заряд.



Кількість балів- кількість правильних відповідей:



  1. Пояснення нового матеріалу:

  1. Закріплення нової теми (адаптивно-перетворююча фаза)

Робота в групах

Учні створюють групи по четверо або п’ятеро учнів, які розподіляються за принципом: об’єднання за допомогою різнокольорових карток (з одного боку малюнок, а з іншого колір). Кожен має право вибору кольору, який відповідає одній групі. Малюнок несе змістову інформацію. (Додаток №1)

Картки роздаткові:

Завдвння 1. Дві однакові провідні заряджені кульки торкнулися одна одної й відразу ж розійшлися. Обчисліть заряд кожної кульки після дотику, якщо перед дотиком заряд першої кульки дорівнював –3 * 10–9 Кл, а заряд другої кульки становив 9 ⋅ 10–9 Кл.

Завдання 2. Електричне поле між пластинами установки з визначення заряду електрона діє на заряджену порошинку вгору із силою 4 мкКН? Якою є маса порошинки, якщо вона «висить» нерухомо завдяки дії поля?

4. Підбиття підсумків, оцінювання

Заповнення таблиці «Мої успіхи протягом уроку»

Рефлексія задоволення працею на уроці

Учні дають відповідь на запитання: “ На якому рівні засвоєно вивчення нової теми? (діти висловлюють власні думки та заповнюють картки)

  

5.Домашнє завдання : параграф 21, вправа 21.6

При виконанні вправи дотримуватись алгоритму розв’язування задач:

  1. Провести аналіз задачі;

  2. Створити фізичну модель задачі;

  3. Створити математичну модель задачі;

  4. Виконати математичні розрахунки;

  5. Записати відповідь.


Додаток №1





4


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.