Конспект уроку математики " У пошуках скарбів "3 клас

Опис документу:
Опрацьовувати навички усних обчислень, повторити і закріпити дії з багатоцифровими числами, повторити ділення з остачею, розв’язувати задачі різних видів, складаючи буквені вирази. Закріпити уміння розв’язувати рівняння, виконувати завдання на визначення порядку дій у виразах. Розвивати пам'ять,увагу, уяву, мовлення, мислення, вміння аналізувати, доводити свою думку. Виховувати звичку активно працювати на уроці, самостійно і в групі виконувати певні завдання, охайно вести записи у зошиті.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект уроку математики

У пошуках скарбів

3 клас

Тема. Закріплення знань по темі « Множення і ділення багатоцифрових чисел»

Мета. Опрацьовувати навички усних обчислень, повторити і закріпити дії з багатоцифровими числами, повторити ділення з остачею, розв’язувати задачі різних видів, складаючи буквені вирази. Закріпити уміння розв’язувати рівняння, виконувати завдання на визначення порядку дій у виразах. Розвивати пам'ять,увагу, уяву, мовлення, мислення, вміння аналізувати, доводити свою думку. Виховувати звичку активно працювати на уроці, самостійно і в групі виконувати певні завдання, охайно вести записи у зошиті.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Обладнання: карта подорожі, скриня з шоколадними монетами, паперові ключі, надруковані приклади для усної лічби, човники чотирьох кольорів для поділу дітей на групи, надруковані завдання для кожної групи, мультимедійна установка, магнітофон.

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

До нас на урок прийшли гості.

Привітаємо їх.

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку. Мотивація.

  • Сьогодні я пропоную вам незвичайний урок. Це урок – подорож по океанам і морям. Наші парти будуть нашими кораблями. Прошу зайняти місця на кораблях і доповісти про готовність до подорожі.

  • Я буду вашим капітаном і ми будемо шукати золоті монети, які заховали пірати Карибського моря на острові Скарбів.

  • За легендами, які дійшли до нас з того часу, щоб відкрити піратську скриню, треба знайти ключі, які заховані на інших островах.

  • Перед вами карта – це наш маршрут. Прочитайте, як називаються острови, де нам треба побувати і виконати певні завдання.

  • 1. Острів Каліграфічний

  • 2. Острів Усного рахунку

  • 3. Острів Виразів і рівнянь

  • 4. Острів Розваг

  • 5. Острів Задачинськ

  • 6. Острів Скарбів

Коли ви будете правильно відповідати і вірно виконувати завдання, то отримаєте ось таку відзнаку, нагороду від капітана. Чим більше їх у вас буде, тим вищим буде бал за урок.

ІІІ. Відтворення і корекція опорних знань.

1. Каліграфічна хвилинка.

- Чи знаєте ви, що на кожному судні є бортовий журнал і туди моряки записують те, що трапилось у цей день. Нехай бортовими журналами будуть ваші зошити. Починаємо з запису дати.

- Тепер запишемо дату у вигляді одного числа.

- Отже, яке сьогодні число? Який місяць? Який він за рахунком у році? Який рік?

- Прочитайте число яке ми отримали. Запишіть його каліграфічно.

- А тепер запишіть це число у вигляді суми розрядних доданків.

(Один учень біля дошки)

  • Прочитай свій запис. (Запис перевіряється)

  • І ми отримали перший ключ.

2. Усний рахунок.

- Поки ще море спокійне і ми прямуємо до острову «Усний рахунок».

- Щоб отримати другий ключ, нам спочатку треба розв’язати головоломку, бо учора був сильний вітер і всі приклади переплутались.

- Знайдіть до кожного прикладу правильну відповідь.

(Викликаю до дошки по одному учню)

27 ∙ 1000 50

300: 6 52(ост.2)

522: 10 27000

38: 5 37(ост.60)

3760: 100 7(ост.3)

3600: 60 60

5(ост.22)

600

80

  • Молодці! Ви добре виконали це завдання.

  • Знаменита піратка Арабелла Драммонд вирішила збудувати собі будинок на прямокутній ділянці на острові Барбадос, що у Карибському морі.

  • Довжина цієї ділянки 90 м, а ширина 80 м. Яка площа цієї ділянки?

  • Піратка під великою пальмою заховала скриню з золотими монетами. Скриня була у формі прямокутного паралелепіпеда. Знайдіть об’єм цієї скрині, якщо її

  • Довжина-30 см

  • Ширина-20 см

  • Висота-10 см

  • Ми виконали всі завдання на цьому острові і отримуємо ще один ключ.

3. Розв’язування рівнянь.

- Виходимо у відкрите море. Пливемо далі. Аж ось острів Виразів і рівнянь.

- Нас чекає перше випробування

- Складіть рівняння за записом і розв’яжіть його.

Яке число треба помножити на 80, щоб одержати 68 800

(Учень біля дошки з коментуванням)

  • А тепер самостійно складіть і розв’яжіть рівняння

На яке число треба помножити 60, щоб отримати 184 200

Перевірка рівняння

IV.Повторення, узагальнення і систематизація знань

4. Вирази. Програма дій

- На цьому острові нас чекає ще одне завдання.

Перед вами три однакових вирази, але з різною програмою дій. Вам треба знайти вираз, де не допущена помилка в програмі дій і назвати його номер.

Завдання для 1 команди

4 5 8 6 1 2  9 7 3

1) 14 600: 40: 5 - 1 ∙( 36∙7 - 200) + 0: ( 705 – 5 )

4 5 8 6 2 1 9 7 3

2) 14 600: 40: 5 - 1 ∙( 36∙7 - 200) + 0: ( 705 – 5 )

1 2 9 7 3 4 5 8 6

3) 14 600: 40: 5 - 1 ∙( 36∙7 - 200) + 0: ( 705 – 5 )

Завдання для 2 команди

1 9 2 3 4 8 10 5 6 7

1) 9 023 ∙ 50 + (83 ∙ 4 + 0 ∙ 100): 2 – ( 90 ∙ 9: 3 + 1)

7 9 1 3 2 8 10 4 5 6

2) 9 023 ∙ 50 + (83 ∙ 4 + 0 ∙ 100): 2 – ( 90 ∙ 9: 3 + 1)

7 10 1 3 2 8 9 4 5 6

3) 9 023 ∙ 50 + (83 ∙ 4 + 0 ∙ 100): 2 – ( 90 ∙ 9: 3 + 1)

Завдання для 3 команди

5 1 6 7 4 2 3

1) 3 281 + 39 270: 3 + 910 570 – 300 ∙ ( 450: 50 ) ∙10

3 2 4 5 6 1 7

2) 3 281 + 39 270: 3 + 910 570 – 300 ∙ ( 450: 50 ) ∙10

5 2 6 7 3 1 4

3) 3 281 + 39 270: 3 + 910 570 – 300 ∙ ( 450: 50 ) ∙10

Завдання для 4 команди

1 2 3 4 5 6

1) (108 005 – 61 549): 8 + 7 060 ∙ 400: 2 – 12 300

1 2 5 3 4 6

2) (108 005 – 61 549): 8 + 7 060 ∙ 400: 2 – 12 300

3 4 5 1 2 6

3) (108 005 – 61 549): 8 + 7 060 ∙ 400: 2 – 12 300

(Перевірка)

А тепер кожен член команди повинен виконати визначену дію зі свого виразу. Виконайте завдання у своєму бортовому журналі. (Перевірка)

  • Ми виконали всі завдання на цьому острові, отримали ключ і можемо вирушати далі.

  • Ми наближаємося до острова Розваг.

Час прийшов для відпочинку,

Проведем фізкультхвилинку.

5. Розв’язування задач

  • Ми відпочили і вирушаємо далі. І такий крутий поворот, дуже небезпечний острів. Це острів Задачинськ.

  • Кожна команда працює разом над задачею.

  • Ви повинні зробити короткий запис умови, розв’язати задачу, скласти вираз і дати відповідь.

  • Один член команди пояснить розв’язання біля дошки.

Задачі для команд

Задача

У 8 човнах розміщується d чоловік. Скільки чоловік можна розмістити на c човнах?

Задача

5 зошитів коштують a гривень. Скільки зошитів можна купити на 60 гривень?

Задача

У Пірата Моргана a монет. Це на b монет менше, ніж у Сільвера. У скільки разів більше монет у Сільвера, ніж у Моргана?

Задача

Довжина прямокутної ділянки землі n метрів. Це на 6 метрів більше, ніж ширина. Яка площа цієї ділянки?

Представник кожної команди пояснює розв’язання своєї задачі біля дошки.

6. Виконання завдання за алгоритмом блок-схеми

  • Молодці! Ми отримали ще один ключ.

  • Вперед у море! Нас чекає острів Скарбів!

Щоб знайти скриню з золотими монетами треба мати підказку.

Користуючись алгоритмом, заданим блок-схемою, розшифруйте назву піратського прапору з намальованою на ньому емблемою.

Овал 3

Стрелка вниз 4

∙2

Ромб 6

-18

+18

Стрелка вниз 9 Двойная стрелка влево/вправо 10 Стрелка вниз 11 Стрелка вниз 12 Стрелка вниз 13 Стрелка вниз 14 Овал 15 Стрелка влево 16 Стрелка влево 17

Так

НІ

V. Підсумок уроку

Давайте пошукаємо прапор з такою емблемою. Там повинні бути скарби.

(Діти в класі шукають прапор і знаходять скриню з монетами)

Ми з вами знайшли скарб!

Ось і закінчилась наша подорож!

Чи було вам цікаво?

Що викликало труднощі?

Що видалося вам легким?

Скільки у кого нагород? (оцінювання)

А тепер як справжні пірати розділимо золоті монети між членами команд.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.