Конспект уроку математики у 3 класі. "Усне віднімання круглих трицифрових чисел від розрядних трицифрових чисел"

Опис документу:
Конспект уроку для 3 класу за підручником М. Богдановича. Розробка містить цікаві завдання природничого змісту. Використано різні форми роботи, спрямовані на розвиток математичних здібностей, формування кмітливості та допитливості учнів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Усне віднімання круглих трицифрових чисел від розрядних 
трицифрових чисел.

Мета. Ознайомити учнів з усним відніманням круглих трицифрових чисел від розрядних трицифрових чисел; удосконалювати вміння учнів розв’зувати прості задачі на додавання і віднімання, використовуючи природничий матеріал; мовою математичних виразів розширити знання дітей про життя птахів; виховувати любов до птахів, бажання допомагати їм.

Обладнання. ПК, підручник, ілюстрації птахів, картки для групової роботи, таблиця розрядів.

ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент. 

Станьте, діти, посміхніться, 
Гостям нашим усміхніться, 
Привітайтеся чемненько, 
І сідайте всі рівненько. 

І Перевірка домашнього завдання.

578

  • На скільки дій задача? (2)

  • Яка відповідь у 1 дії? (380)

  • Яка відповідь у 2 дії? (650).

579

90 менше за 420 на 330

620 більше за 380 на 240

70 менше за 700 на 630

II. Актуалізація опорних знань. 
1.Робота над змістом загадки. 

Без сокири і без рук, а дім будує. (Пташка)

III.Мотивація навчальної діяльності. 
1.Оголошення теми і мети уроку. 

Сьогодні на уроці ми з вами будемо знайомитися з усним відніманням круглих трицифрових чисел від розрядних трицифрових чисел, удосконалюватимемо вміння розв’язувати прості задачі на 
додавання і віднімання, дізнаємося цікаві факти про птахів.

Отже, девіз нашого уроку:

Девіз уроку:

До праці мерщій!

Усі перешкоди здолати зумій.

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилина не втратилась марно.


2. Вступна бесіда. 
Птахи – окраса природи. Вони прикрашають і оживляють її. У світі налічується майже 10000 видів пташок. У лісі, на луках, у полі, в парку, саду, біля житла – скрізь вони привертають нашу увагу. Ми спостерігаємо за ними, як у пошуках їжі стрибають по землі, милуємося польотом, захоплюємося їхнім співом. Не можемо уявити собі лісу без співу пташиного, чарує нас пісня соловя та жайворонка. А який птах завітав до нас на урок, щоб дізнатися треба відгадати загадку.

3.Робота над загадкою. 
Перший я приніс весну, 
Пробудив усе від сну. 
Заспіваю під вікном, 
Звуть усі мене ... (шпаком) .

До нас на урок завітав шпак (малюнок шпака), який допоможе нам з усним рахунком

4.Усний рахунок. 
100 + 6 = 106 – видів шпаків.
450 – 200 = 250 – кількість разів, що прилітає до гнізда
 
100 – 5 ∙ 5 = 75 – швидкість польоту
 
600 – 250 = 350 – гусениць знищує за літо сім’я шпаків
 
- Що знаєте про шпака?
Шпак – перелітний птах. Ці птахи можуть переймати голос інших птахів. Навіть вимовляти окремі слова.

5. Математичний диктант. 
Запишіть числа в яких : 
3 сот. , 6 дес. В Україні стільки видів пташок. 
1 од. III розряду, 6 од. II розряду. Стільки видів пташок зникло за 800 років. 
4 сотні. Стільки видів стали рідкісними. 
6 од. III розряду, 5 од. I розряду. Стільки видів під загрозою знищення.

Перевірка математичного диктанту. 360, 160, 400, 605.

6. Перегляд відео «Цікаві факти про пташок»

  • Під час перегляду відео запам’ятайте трицифрові числа.

  • Які числа ви запам’ятали?

  • Додайте їх.

  • Молодці.

IV. Вивчення нового матеріалу  
1. Підготовча робота за вправою №580 

190 470 860

250 60 660
2. Пояснення вчителя 
Віднімання трицифрових чисел виду 600 – 270 
Обчислімо приклад. 
600 – 270 = 
Спосіб усного обчислення цього виразу:

  1. Спочатку розкладемо від’ємник на розрядні доданки (200 і 70).

  2. Потім застосуємо спосіб послідовного віднімання. 
    Прокоментуйте обчислення. 

3.Первинне закріплення  
Скористайтеся таким способом усного обчислення виразів, щоб обчислити приклади.  (картки на дошці)
500 – 240 = 
900 – 750 =

500 – 240 = 260 
900 – 750 = 150

582 – один учень з місця усно виконує обчислення. 

800-320 = 800-300-20=480

Фізкультхвилинка

V. Закріплення нового матеріалу та розвиток математичних знань. 
1.Самостійна робота за № 583.

900-240=660 800-70= 730 330+480= 810 910-580= 330

500-130=370 600-50= 550 250+270= 520 740-360= 380

Взаємоперевірка зошитів.

2. Робота над задачами. 
Загадка 
Швидко скрізь цей птах літає, 
Безліч мошок поїдає, 
За вікном гніздо будує, 
Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)

Задача 1. (усно) 
1. Ластівка за день приносить корм 400 разів, а соловей на 150 разів менше. 
Скільки разів на день приносить корм соловей ? 

Задача 2.(усно) 
За час будування гнізда пара ластівок приносить у дзьобі 350 грамів глини. 
Скільки грамів глини принесуть дві ластівки ?(700)

 Задача 3(біля дошки
Шпак приносить своїм пташенятам комах 250 разів на добу, а велика синиця – на 150 разів більше, ніж шпак. Дятел – на 100 разів менше, ніж велика синиця.

- Скільки шкідливих комах знищує дятел ?

- Скільки шкідливих комах знищать усі птахи ? ( для роботи разом)

1) 250 + 150 = 400 синиця
2) 400 – 100 = 300 дятел
3) 250 + 400 + 300 = 950усі птахи

4. Робота в групах (на картках)
Цікаві відомості про птахів ви дізнаєтесь коли виконаєте перетворення. 
I група 
270 см = ... м ...см - зріст страуса 
II група. 
160 см = ... м ... см - довжина тіла лебедя- шипуна 
III група 
120 см = ... м ... см – висота імператорського пінгвіна

-Кожна група повідомить свою інформацію.

VI.Підсумок уроку. 
- Що нового дізналися на уроці? 
- Чого ми навчилися ? 
- Що повторили ? 
- Чому так говорить народна мудрість «Де багато пташок, там немає комашок» 

VII. Оцінювання. 
VIII. Домашнє завдання 
№№ 588, 589

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.