• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • Конспект уроку математики у 3 класі. Тема "Повторення таблиць множення числа 8 і ділення на 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці (другий вид).

Конспект уроку математики у 3 класі. Тема "Повторення таблиць множення числа 8 і ділення на 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці (другий вид).

Опис документу:
Конспект уроку математики для учнів 3 класу. Розділ. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу за 2 клас. Тема уроку "Повторення таблиць множення числа 8 і ділення на 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці (другий вид). До уроку створено мультимедійний супровід.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Математика

3 клас

Розділ. Узагальнення і систематизація навчального матеріалу за 2 клас.

ТЕМА. Повторення таблиць множення числа 8 і ділення на 8. Задачі на спосіб зведення до одиниці (другий вид).

МЕТА. Повторити таблицю множення числа 8 та ділення на 8. Вдосконалювати навички застосовувати набути знання під час обчислення виразів, розв’язування задач, знаходження коренів рівнянь. Розвивати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці (другого виду). Розвивати мислення, пам’ять, навички усних обчислень. Сприяти вихованню пізнавальних інтересів, любові до природи, вміння бачити та відчувати прекрасне.

ОБЛАДНАННЯ. Мультимедійний супровід уроку, підручник «Математика» (авторМ.В.Богданович, Г.П.Лишенко), кольорові кленові листочки з літерами «барвиста осінь», фотоілюстрації та малюнки із зображенням осінніх пейзажів, картки для самостійної роботи.

ТИП УРОКУ.Комбінований.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Давай з тобою обнімемось

І над землею піднімемось,

Тепло сердець з’єднаємо

І сонцем засіяємо.

Я бажаю вам добра,

Всі гуртом: Ми бажаєм всім добра!(Слайд 1-2)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні урок ми почнемо з вірша. Послухайте уважно і скажіть, про що в ньому йдеться.

Тихо осінь ходить гаєм.

Ліс довкола аж горить.

Ясен листя осипає.

Дуб нахмурений стоїть.

І берізка над потоком

Стала наче золота.

Вітер, мовби ненароком,

Їй косиці розпліта.

Н.Приходько

- Цій золотій порі присвячений наш урок.(Слайд 3)

- А чи знаєте ви як починається осінь? Ось послухайте.

Осінь – це донька Діда Мороза. В Осені коси заквітчані пшеничними колосками й червоними ягідками калини. Ходить вона луками, берегами. Де зітхне, там холодом війне.

Любить вона ночами сидіти на березі ставка. А вранці над водою піднімається сивий туман і довго не розходиться. Оце й починається Осінь.

Бояться Осені пташки. Як тільки побачать її ластівки, злітаються і про щось заклопотано радяться. А журавлі піднімаються високо в небо і тривожно курличуть

Любить Осінь заходити в садки. Доторкнеться до яблуні – яблука жовтіють.

Сьогодні теплий сонячний день. Низько стоїть сонце – світить, але не дуже гріє. Сіла старша донька Діда Мороза під стогом сіна, розплітає косу, гріється. Співає пісню про срібні павутинки. (В. Сухомлинський)

  • Яку картину ви уявили, слухаючи казку?(Відповіді учнів.)

  • Яка буває осінь? (Рання, золота, пізня)

  • Можна багато гарних слів дібрати, розповідаючи про осінь. Одне з них «заховалось» на дошці за кленовими листочками. Щоб відкрити літери цього слова треба попрацювати та виконати завдання. Кожне правильно виконане завдання дасть вам право відкрити одну літеру.(Слайд 4)

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

  • Давайте перевіримо правильність виконання виразів № 262 на с.37.

  • Я вам принесла яблучка з осіннього саду. На кожному яблучку є число з відповіддю. Ви повинні назвати до якого виразу підходить яка відповідь. (4,2,43,46,9,68)(Слайд 5)

  • Поясніть ,як розв’язали задачу № 263.

  1. 40 : 5 = 8 (к.) – дубових;

  2. 40 + 8 + 24 = 72 (к.)

Відповідь: на лісопильню привезли 72 колоди.

  • Ви отримали право відкрити першу літеру.(Діти відкривають першу літеру у слові.)(Слайд 6)

ІV. Усний рахунок.

  1. Організація самостійної роботи для окремих учнів за двома варіантами.

І варіант

а) Обчислити вирази.

5 • 7 + 35 = ___ 12 : 6 + 7 • 7 = ___

70 – 5 • 6 = ___ 42 : 7 + 2 • 8 = ___

  1. : 8 : 3 • 4 = ___ 18 : 3 + 14 : 7 = ___

Б) Розв’язати задачу.

42 кг помідорів розклали порівну в 7 ящиків. Скільки потрібно таких ящиків, щоб розкласти 30 кг помідорів?

ІІ варіант

а) Обчислити вирази.

7 • 7 + 31 = ___ 18 : 6 + 7 •5 = ___

80 – 5 • 6 = ___ 28 : 7 + 3 • 8 = ___

  1. : 9 : 2 • 4 = ___ 18 : 6 + 14 : 2 = ___

б) Розв’язати задачу.

36 кроликів розмістили порівну в 6 кліток. Скільки потрібно таких кліток, щоб розмістити 24 кролики?

  1. Вправа «Швидкий обчислювач».(Вчитель читає завдання, а учні швидко дають відповіді )

Скільки очок в 2 вовків?         ( 4 )        

В 3 трикутників кутів?                 9

Лап у 4 котів?            ( 16 )

Ніжок у 8 курчат?        ( 16 )

Вушок в 9 зайчат?      (18 )

Ріжок у 5 корів?       ( 10 )

Скільки лап у3 бобрів?     ( 12 )

Пальців на руках шістьох?  ( 30 )

Крил у 9 синиць?     (  18 )

Вушок у сімох лисиць?         (14 )

В десятьох собачок лап?     ( 40 )

Хвостиків у сотні жаб?   ( 100 )

  • Давайте відкриємо наступну літеру у нашому слові.(Діти відкривають наступну літеру в слові.)

  1. Розв’язування простих задач (усно).

  • Йшла до зайця в гості лиска,

Несла три пучки редиски.

В кожному редисок  п’ять.

Як усі порахувать?  (5 ∙ 3=15)

  • Три кози побігли в ліс,

Скільки разом ніг у кіз?  (4 ∙ 3=12)

  • В магазині хлопчик плаче,

Полічить не може здачі.

П’ятаків у нього п’ять,

Скільки грошей, як узнать?  (5 ∙ 5=25)

  • Прийшли до крамниці 4 жуки,

Купили на ніжки собі чобітки.

Ніжок по 6, як відомо, в жуків.

Скільки потрібно всього чобітків? (6 ∙4=24)

  • Біля липи бджіл багато,

Мед збирають волохаті.

6 джмелів між них кружляють,

Теж медок вони шукають.

Менше їх, ніж бджіл, в 3 рази.

Порахуйте бджіл відразу.  (6 ∙ 3=18)

  • Кіт Мусій купив сосиски

І розклав по 7 у миски.

Скільки всіх було сосисок,

Якщо 9 повних мисок?     (7 ∙ 9=63)

  • З цим завданням ви справились відмінно і отримали можливість отримати ще одну букву у нашому слові(. (Діти відкривають наступну літеру в слові.)

  1. Обчислення виразів на слайдах.

  • Осінь зачарувала своєю красою письменників, поетів, художників, фотографів. Я пропоную вам переглянути красиві осінні пейзажі, помилуватись ними і одночасно обчислити математичні вирази, які на них зображені.

(Слайди 7-12)

(70 – 21 ) : 7 = 7 (35 + 13) : 8 = 6

16 : 2 + 24 : 8 = 11 32 : 8 • 7 = 28

72 : 8 : 3 • 6 = 18 64 : 8 : 2 • 0 = 0

  • Ми знову отримали право відкрити літеру в слові..(Діти відкривають наступну літеру в слові.)

  1. Каліграфічна хвилинка

Сорок вісім карасів наловили ми усі,

А нас було всього шість.

Скільки кожен із нас з’їсть? ( 48 : 6 = 8)

Для каліграфічної хвилинки ми візьмемо цифру  8. Пригадайте послідовність написання цифри 8. ( Вчитель пише літеру на дошці, коментуючи послідовність написання.)   (Слайд 13)    

  • Відкрийте, будь ласка, ще одну букву.                                     

V. Оголошення теми і завдань уроку.

- Сьогодні ми будемо не лише милуватися красою осінньої природи, а продовжимо виконувати завдання на закріплення таблиці множення числа 8 та ділення на 8. А також вправлятимемось у розв’язку задач на спосіб зведення до одиниці другого виду.

VІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.

  1. Задача 268 на с. 38

  • Прочитайте задачу.(У 5 кошиків розклали порівну 30 кг вишень. Скільки потрібно кошиків, щоб розкласти 54 кг вишень?)(Слайд 14)

  • Скільки вишень розклали у 5 кошиків? (30 кг )

  • Якщо сказано , що розклали порівну, яку дію треба використати? (Треба застосувати дію ділення.)

  • Скільки вишень треба розкласти? ( Треба розкласти 54 кг. )

  • Що для цього треба знати? (Скільки кг вишень у 1 ящику.)

  • Запишіть розв’язування задачі та відповідь.

  1. 30 : 5 = 6 (кг) – у одному ящику;

  2. 54 : 6 = 9 (ящ.)

Відповідь: щоб розкласти 54 кг вишень, треба 9 ящиків.

  • Ми знову отримали право відкрити літеру в слові.(Діти відкривають наступну літеру в слові.)

  1. Фізкультхвилинка.

  2. Задача 269 на с. 38

  • Прочитайте задачу.(На 30 грн купили 5 однакових іграшок. Скільки таких іграшок можна купити на 18 грн?)

  • Розгляньте скорочений запис до задачі.

  • Користуючись скороченим записом, розв’яжіть самостійно задачу.

  1. 30 : 5 = 6 (грн) – коштує одна іграшка;

  2. 18 : 6 = 3 (ігр.)

Відповідь : на 18 грн можна купити 3 іграшки.

  • Перевірте розв’язування задачі.(Слайд 15)

  • Відкрийте ще одну літеру в слові.

  1. «Математичні ланцюжки»(Слайди 16-17)

32 : 8

• 6

: 8

• 7

+ 29

50

56 : 8

• 4

+ 12

: 8

• 7

35

16 : 2

: 4

• 8

+ 16

: 8

4

72 : 8

: 3

• 8

: 6

• 8

32

  • Перед нами на екрані «математичні ланцюжки». Обчисліть їх, будь ласка, а в зошит запишіть лише відповіді до них. Той, хто справиться першим, отримає право відкрити ще одну літеру в слові. (Діти працюють самостійно. Завдання перевіряється фронтально. Переможець відкриває наступну літеру.)

  1. Самостійна робота: вирази 266 на с.38 (І варіант – 1 рядок, ІІ варіант – 2 рядок)(Слайд 18)

І варіант

8 • 9 + 28 = 100 60 – 8 • 4 = 28

12 + 8 • 5 = 52 24 : 4 • 8 = 48

ІІ варіант

64 : 8 – 8 = 0 48 - 24 : 8 = 45

48 – 16 : 8 = 46 32 : 8 • 2 = 8

  • Час відкрити останню літеру нашого слова. (Діти відкривають літеру)

  • Яке слово «заховалось»у кленовому листі? (Барвиста)

  • Чому осінь називають барвистою?(Восени природі можна побачити найбільше кольорів, ніж будь-коли.)

  • Уявіть себе художниками. Які кольори ви оберете для своєї картини? (Жовтий, червоний, коричневий, жовтогарячий, зелений.)

VІІ. Підсумок уроку.

  1. VІІІ. Домашнє завдання.(Слайди 19-20)

Розв’язати рівняння №271 та задачу №272 на с. 38

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00