Конспект уроку. Математика. Число і цифра 3.

Опис документу:
Урок на тему "число і цифра 3" розроблений для учнів 1 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Урок перезбачає розвиток математичних знань та вмінь, використанні інтерактивні технології. Мета: ввести поняття «число три»; ознайомити учнів з написанням цифри 3; навчати порівнювати довжину і товщину предметів; розвивати мислення, вміння використовувати у мовленні судження типу «якщо..., то...», виховувати старанність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок в 1 класі: Число і цифра 3. Порівняння чисел у межах 3. Формулювання суджень типу «якщо..., то...». написання цифри 3

Мета: ввести поняття «число три»; ознайомити учнів з написанням цифри 3; навчати порівнювати довжину і товщину предметів; розвивати мислення, вміння використовувати у мовленні судження типу «якщо..., то...», виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Оплески»

Учні плескають у долоні стільки разів, скільки предметів на малюнку показує вчитель.(2 яблука, 1 слива, 3 ананси, 3 банани, 5 груш)

2. Усна лічба. Гра «Ланцюжок»

Один учень починає називати числа по порядку, починаючи від одного. За командою вчителя «Стоп!» він замовкає, продовжує наступний учень. Лічба триває у зворотному порядку.

3. Весела лічба

- Під кущами вздовж ріки

Оселилися жуки.

Син і донька, батько й мати.

Спробуй всіх порахувати!

- В гості йдуть: Марійка,

Подружка-Надійка,

З іграшкою Гнат...

Скільки всіх малят?

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота з дидактичним матеріалом

— Скільки ведмедиків? (3) Скільки лисичок? (3) Скільки вовків? (3)

— Яке число будемо сьогодні вивчати?

2. Слухання вірша

Зранку їжачок гуляє,

На обід гриби збирає.

Два у кошику приніс,

А один туди не вліз.

— Скільки грибів зібрав їжачок? (3)

— Як отримали число 3?

3. Робота за підручником.

Завдання 1

— Полічіть, скільки бусинок ліворуч, а скільки праворуч?

— Як можна утворити число 3 із числа 2?

4. Порівняння чисел у межах 3. Робота з паличками для лічби

— Покладіть одну паличку ліворуч і три палички праворуч.

— Де менше? (Ліворуч)

— Яке число менше? (1)

Вимовляємо: «Один менше трьох». Позначаємо 1 < 3 (запис на дошці).

— Покладіть три палички ліворуч і дві палички праворуч.

— Де більше? Яке число більше? (3).

Вимовляємо: «Три більше двох». Позначаємо 3 > 2 (запис на дошці).

— Покладіть три палички ліворуч і три палички праворуч.

— Скільки ліворуч? Скільки праворуч? Тобто порівну.

Вимовляємо: «Три дорівнює трьом».

5. Первинне закріплення

Завдання 2

— Прочитайте записи про порівняння чисел.

Завдання 3

— Скільки скибок кавуна ліворуч; праворуч?

— Прочитайте рівність 2 = 2.

Фізкультхвилинка (Капітан Краб)

6. Порівняння предметів за розміром «довгий — короткий», «тонший — товщий»

Завдання 4

На городі в нас грядки,

На грядках — рясні листки:

Там зростають малюки,

Зелененькі... (огірки).

— Який огірок довший, а який — коротший?

— Який огірок тонший, а який — товстіший?

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота в зошиті

Ось і трійка виступає,

Таємницю розкриває:

Глянь — на подив дітвори

З двох карлючок вийде «три».

Написання цифри 3

- Пояснення вчителя.

- Написання цифри в повітрі.

- Написання цифри 3 в зошиті під рахунок «і-раз,— і-два».

Самостійна робота

— Намалюйте в зошиті:

1-й ряд — 3 кружечки;

2-й ряд — 3 квадратики;

3-й ряд — 3 трикутники.

— Розфарбуйте:

1-й ряд — 1 кружечок червоним кольором;

2-й ряд — 2 квадратики жовтим;

3-й ряд — 3 трикутники зеленим.

— Що нагадують вам ці кольори? (Сигнали світлофора.)

— Що вони означають?

Пальчикова гімнастика

2. Гра «Закінчи речення»

Завдання 5 за підручником.

- Якщо сестра старша від брата, то брат...

- Якщо Оля живе далі від школи, то Петрик живе...

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— З яким числом ознайомилися на уроці?

— Викладіть цифру 3 із каштанів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Селф-коучинг (самонаставництво) як технологія професійного розвитку педагога Нової української школи»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.