Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників ЗДО і ЗЗСО за новим профстандартом
»
Взяти участь Всі події

Конспект уроку літературного читання "П. Король «Снігова баба і зайчик» "

Літературне читання

Для кого: 2 Клас

10.06.2020

761

139

0

Опис документу:
Конспект уроку передбачає використання різних форм і методів роботи, які розвивають критичне мислення, виховують любов до природи, прищеплюють потребу піклуватися про звірів взимку. Конспект враховує рекомендації відповідно до вимог Нової української школи.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. За П. Королем «Снігова баба і зайчик» + презентація

Літ. чит. 2 клас

Мета: навчати учнів, використовуючи інтерактивні технології для формування життєвих компетентностей учнів, розвивати пізнавальний інтерес до предмету, виховувати оригінальне латеральне мислення, навички колективного спілкування, толерантності; формувати в учнів латеральне мислення, як гру ідей та уяву молодших школярів, шляхом засвоєння доступного і необхідного обсягу знань з літературного читання; створювати різноманітні навчальні ситуації для підвищення інтересу до читання; виховувати любов, бережне ставлення до тварин, готовність допомагати їм.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: пазли, капелюшки, методичні таблиці: «Фішбоун», презентація, картки для опрацювання нового матеріалу.

Хід уроку

І Організаційний момент

Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок,

Він покликав на урок

Кожен з вас приготувався –

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп’ятка.

На уроці ми будемо працювати під девізом:

Виразно читаємо,

Чітко слова промовляємо.

Мову та творчість свою розвиваємо.

ІІ. ОЧІКУВАННЯ

  • Діти, чого ви очікуєте від уроку?

(Відповіді дітей)

  • Щоб здійснилися ваші очікування, ми повинні бути уважними, працьовитими і, головне, вміти швидко, виразно та зрозуміло читати.

ІІІ. Зарядка для очей. «Влови очима променевого зайчика»

ІV. Актуалізація опорних знань.

Мовна розминка.

Жодна людина не зможе гарно читати, якщо в неї слабкі легені. Тож розпочнемо урок з розчитування.

  1. Чистомовка.

МА-ма-ма-надійшла до нас (зима).

Ло-ло-ло-кучугури( намело).

Ем-ем-ем-саночки (візьмем).

Дем—дем-дем-на гірку (підем).

Ра-ра-ра-веселиться (дітвора).

КА-ка-ка-зліпимо (сніговита)

  • І я вам пропоную зліпити сніговита.

(Далі скоромовка, вірш, оформлені в формі сніговика ((трьох куль), верхня куля(в ній записана скоромовка) – вже готова голова, середня(в ній записаний деформований вірш) – куля з руками і мітлою, нижня(в ній записаний відновлений вірш) – куля з «ніжками»))

  1. Скоромовка.

Біля баби баба сіла,

Баба біла, біла, сива

Баба бабі бубоніла.

Снігом білим землю вкрила.

Бубоніла з півгодини

Баба бабі про новини.

  • А щоб дізнатися, про які новини говорила баба, я вам пропоную скласти вірш, встановивши послідовність рядків в ньому.

  1. Встановити послідовність рядків у вірші.

2.Вже засипав наш поріг.

4.Стали дружно в сніжки грати.

1.Пада, пада білий сніг.

3.Вибігли усі із хати.

- І я вам пропоную пограти в сніжки.

4. «Гра в сніжки». Метод «Мозаїка» (Збирати слова – пазли круглої форми)

І-ній, свя-то, гру-день, сі-чень, лю-тий, мо-роз, ко-ля-да.

  • Про яку пору року вам нагадують всі складені нами та прочитані слова? (Зима)

  1. Метод «Асоціативний кущ»

  • Які асоціації у вас викликає «зима»?

V. Фізкультхвилинка

Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)

Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)

Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)

Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)

Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)

Так — так — так! (стрибають на місці). 

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Загадка.

Стало біло навкруги-

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

воду сковую в льоди,

в дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я – (ЗИМА)

  1. Бесіда

  • Діти, а кому зима приносить багато радощів?

  • А кому зима страшна? Кому взимку холодно та голодно?

  1. Метод «Фішбоун»

Голова – проблемне питання (Чи страшна зима тваринам?).

Хвіст – висновок (Тваринам важко пережити зиму. Вони потребують допомоги людей).

Верхні кістки – причини (Сніг, мороз, заметіль).

Нижні кістки – наслідки (важко знайти поживу, холодно, не видно дороги, заметено сліди хижаків)

(виховний момент про допомогу тваринам взимку)

V .Повідомлення теми і мети уроку.

Отже, сьогодні на уроці ми познайомимося з оповіданням П. Короля

« Снігова баба і зайчик».

  1. Метод передбачення.

  • Як ви гадаєте, про що буде розповідатися в тексті?

(Відповіді дітей)

VІ. Опрацювання нового матеріалу.

1. Бесіда

- А зараз погляньте на дошку. Що незвичайного ви бачите на дошці? (Кольорові капелюшки)

Отже, сьогодні з допомогою цих капелюшків ми опрацюємо наше оповідання.

Кожна команда має капелюшок відповідного кольору.

Давайте пригадаємо, як ми повинні мислити, одягаючи капелюшок певного кольору. (Коли ми одягаємо білий капелюшок, ми отримуємо інформацію. Коли ми одягаємо чорний капелюшок, ми шукаємо, щось негативне. Жовтий – позитивні сторони тієї чи іншої події. Червоний – емоції. Ми шукаємо відповідь на питання, які у мене з цього приводу виникають почуття. Зелений – творчий. Втілення нових пропозицій та ідей. Синій – підбиття підсумків. Чого ми досягли.

Я одягаю білий капелюшок, що він нам дає? (інформацію)

  1. Слухаємо оповідання у записі. (Діти слідкують)

Капелюшок переходить по черзі до дітей.

  1. Словникова робота.

  2. Перевірка первинного сприйняття тексту.

(бесіда за прочитаним)

  • В яку пору року відбувалися події в творі?

  • Що вирішили зробити діти?

  • Як прикрасили діти як сніговика?

  • Хто радів сніговикові?

  • Що трапилося за ніч із сніговиком?

  • Як вчинив дідусь?

Фізкультхвилинка

Лапки в боки, вгору вушка —

 Скачуть білочки-подружки.

 Один, два, три, чотири, п'ять,

 По гілках вони летять.

 Один, два, три, чотири, п'ять,

 Люблять білочки стрибать.

  1. Робота в командах.

  2. Повторення правил роботи в команді.

  • Ми працюємо разом, щоб було добре всім.

  • Говорити коротко і чітко. Головне, не перебивати один-одного.

  • Працюють всі. Кожен пропонує варіант відповіді по черзі.

  • Критикуй не товариша, а ідею.

  • Культурна людина вміє не тільки говорити, а й слухати.

  1. Конверти з завданнями. (В конвертах карточки, які ви бачите у частині «виступи дітей». Діти повинні самостійно дописати пропущені слова, речення… )

  2. Самостійна робота над текстом.

  3. Виступи дітей.

VІІ. Підсумок

  1. Бусіда

  • Чи справдились ваші очікування?

  1. Давайте продовжимо речення.

  • Сьогодні на уроці я познайомився …

  • Було цікаво дізнатися…

  • Я зрозумів, що…

  • Мене здивувало…

  • Урок навчив мене…

  • Мені захотілося…

  • Більш за все сподобалося…

  1. Сенкан

ЗИМА

Зайчик

Білосніжна, холодна.

Маленький, сіренький.

Настала, прилинула, принесла.

Стрибає, боїться, ховається.

До нас завітала зима.

Взимку зайчик змінює шубку.

Пора (року)

Звір.

VІІІ. Рефлексія

Настрій. (Викласти з різнокольоровий кубиків «Лего». Скласти піраміду.)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.