Конспект уроку курсу "Мистецтво" 9кл Тема "Українське кіно"

Музика

Для кого: 9 Клас

06.10.2018

4641

383

0

Опис документу:
Розробка уроку з презентацією
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Інтегрованй курс «Мистецтво» 9кл автор Л.Масол.

Урок 23

Тема: Українське кіно.

Мета: Ознайомити учнів з історією розвитку українського кінематографу;

Ознайомити з відомими акторами та режисерами українського кіно;

Навчати учнів характеризувати виразні засоби кінематографу, умінню розрізняти жанри та види українського кіно;

Розвивати інтелектуальні та творчі здібності учнів;

Розвивати емоційно – естетичну сферу школярів;

Виховувати інтерес до національного кінематографу, естетичні почуття, прагнення до прекрасного;

Обладнання: мультимедійна презентація «Зірки українського кінематографу, фрагменти із кінофільмів: «Тіні забутих предків», «В бій ідуть тільки старики», «За двома зайцями»

Тип уроку: Урок-подорож.

Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть назвати найвідоміші українські кінострічки, розповідати про видатних режисерів та акторів українського кіно;

Хід уроку

1Організація пізнавальної діяльності.

Оголошення теми і мети уроку.

2.Актуалізація опорних знань за темою: «Професії та школи у кінематографії»

I.Технологія «Мозковий штурм»:

1Назвіть основні творчі професії, задіяні в кінематографі;

2.Назвіть корифеїв режисерських професій різних країн: Стівен Спілберг, Мартін Скорсезе, Альфред Хічкок, Андрій Тарковський, Люк Бессон, Квентін Тарантіно….

3. Назвіть найвидатнішого кінооператора: Свен Нюквіст зняв понад 120 фільмів.

4.Яких кіноакторів і актрис на ваш погляд, можна вважати зірками?

Що нового про них ви дізналися, вивчаючи тему?

II. Показ творчих проектів учнів: «Школи кінематографа», слайд-шоу «Мій улюблений актор»

III.Мотивація навчальної діяльності.

Слово учителя: Український кінематограф веде свою історію з 1907р, коли в Одесі було створене перше кіноательє. Легендарною зіркою німого кіно була Віра Холодна.

Вона і знімалася на Одеській кіностудії, яка стала центром кіновиробництва, а згодом і в Києві було відкрито кінофабрику.

Якщо європейські кінематографісти віддавали перевагу жанрам комедії, мелодрами, то українські кіномитці приділяли увагу екранізації популярних вистав, у яких грали корифеї українського театру. Наприклад «Наталка Полтавка», «Наймичка» за оперою М.Вериківського та поемою Т.Шевченка та ін.

Від початку свого існування і до 40-х років 20ст. український кінематограф входив до світового кінематографа. Українська кінострічка «Броненосець Потьомкін» режисера С.Ейзенштейна (1925р) занесена до десятка найкращих фільмів світового кіно. А документальна стрічка Д.Вертова «Людина з кіноапаратом» ввійшла до скарбниці світового кінематографа.

З іменем Дзиги Вертова, винахідника техніки монтажу, методу прихованої камери та інших операторських прийомів пов’язана поява першого вітчизняного документального фільму «Ентузіазм. Симфонія Донбасу» Цей фільм високо оцінив сам Чарлі Чаплін.

З появою звуку і кольору розпочався новий етап розвитку українського кінематографа. Першою кольоровою стрічкою в Україні стала комедія «Сорочинський ярмарок» режисера і сценариста Миколи Екка. Вона була першою стрічкою Національної кіностудії ім. О.Довженка.

Самостійна робота учнів з робота з підручником (с.150. Учні опрацьовують матеріал)

Робота в парах за темою «Творчість О.Довженка»

60-ті роки в українському кінематографі ознаменовані появою поетичного кіно

Цей напрям знайшов утілення в творчості видатних кінорежисерів Сергія Параджанова - «Тіні забутих предків», Юрія Іллєнка - «Білий птах з чорною відзнакою», Леоніда Осики – «Камінний хрест». У цих кінострічках показане життя людей, невід’ємне від природи, використано фольклорні мотиви, специфічні операторські прийоми, які сприяли відтворенню правдивих почуттів і водночас портрети героїв постали реалістичними і символічними.

Робота з підручником (стор.153) про фільм С.Параджанова «Тіні забутих предків»

Перегляд фрагмента фільму «Тіні забутих предків»

Дискусія про роботу творців кінострічки.

Слухання музики з кінофільму: М Скорик Концерт «Карпатський»

Інший напрям українського кінематографа «міська проза» повязаний з іменем режисера Кіри Муратової. Всесвітнє визнання дістали майже всі її кінострічки. Це і перший фільм «Короткі зустрічі» з Володимиром Висоцьким і самою режисеркою у головній ролі. Кінорежисера хвилювало відображення на екрані моральних проблем сучасності: людських взаємин городян, їхньої самотності.

Комедія «За двома зайцями» Віктора Іванова мала величезний глядацький успіх завдяки грі талановитих акторів, особливо Миколи Яковченкова. Цього актора називають «найнароднішим серед заслужених».

Перегляд фрагмента кінострічки «За двома зайцями»

Про долі видатних діячів України різних часів було знято історичні фільми:

«Богдан Хмельницький» І.Савченка, «Легенда про княгиню Ольгу» та «Молитва за гетьмана Мазепу» Юрія Іллєнка, «Нескорений» О.Янчука та багато інших.

Воєнну тематику репрезентує картина Л.Бикова «В бій ідуть тільки старики».

Перегляд фрагмента з кінострічки «В бій ідуть тільки старики»

Сучасні українські кінематографісти опановують нові теми і жанри, виходять на міжнародну арену.

«Золоту пальмову гілку» у Каннах в номінації «кращий короткометражний фільм» отримав Ігор Стрембіцький за стрічку «Подорожні» (2005р).

Аналогічної золотої відзнаки удостоїлась картина М.Вроди «Крос».

Найтитулованіший український художній фільм, що має понад 40 нагород –

«Плем’я» режисера Мирослава Слабошпицького. Вперше фільм знято мовою жестів.

Закріплення матеріалу уроку.

На цьому уроці я дізнався…

Найбільше мене вразило…..

Я б хотів дізнатися про…. Попередній підсумок уроку: В українському кінематографі було багато яскравих, творчих особистостей: акторів і режисерів, які піднесли це мистецтво до рівня світового. На наступному уроці ми дізнаємося про українських майстрів мультиплікації.

Домашнє завдання: напишіть невеличке ессе: «Які українські художні чи мультиплікаційні стрічк мені запам’яталися найбільше?»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.