конспект уроку і презентація 4 клас

Опис документу:
інтегрований урок природознавство і математика 4 клас

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема : Письмове додавання і віднімання багатоцифрових чисел . Подорож всесвітом.

Мета : Продовжувати формувати навички письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел; узагальнити прийоми розв’язування задач; закріпити вміння знаходити периметр прямокутної ділянки за планом . Розвивати логічне мислення , мовлення, пам’ять , увагу, фантазію. Розширити знання про Всесвіт , про Планети Сонячної системи, їх особливості; викликати інтерес до астрономії ; виховувати допитливість, бажання більше дізнатися про космос.

Обладнання : презентація , малюнок – схема Сонячної системи, планети.

Хід уроку

І Організаційний момент.

ІІ Мотивація навчальної діяльності учнів

Вступне слово вчителя

Ще в глибоку давнину люди помітили , що день завжди змінюється ніччю, а пори року приходять по черзі. У пошуках розгадки цих явищ людина звернула увагу на небесні світила – Сонце, Місяць,Зорі і мріяла вирватися за межі Землі . З часом стало зрозуміло що людина не зможе літати , як птах. Потрібно було шукати інші шляхи .

Так брати Монгольф’є вперше для польоту користали повітряні кулі. А через 100 років вже піднявся повітря перший дирижабель з двигуном. Лише десятки метрів пролетів перший літак. Сьогодні літаки долають відстані між континентами. А космічні ракети вивели людину за межі Зелі. Багато таємниць космосу уже розгадано.

ІІІ Повідомлення завдань урок.

Сьогодні ми з вами те помандруємо до космосу в пошуках таємницю та скарбів

В будь – якій подорожі космічній, морській командир корабля веде бортовий

журнал. Бортовий журнал – це журнал в який командир екіпажу робить різні записи. Бортовим журналом сьогодні будуть ваші зошити.

Отже відкриваємо зошити записуємо .

Двадцять шосте листопада

Класна робота

Каліграфічна хвилинка сьогоднішня дата де кожне наступне число збільшіть на 10.

Наша математична подорож буде далека і цікава і проходитиме окремими планетами Сонячної системи. Ви вже здогадалися ,що на цьому малюнку – схемі представлена модель . Сонячна система.

Гра «Мікрофон».

  • Що таке Сонячна система?

  • Сонячна система – це сонце і всі природні ткосмічні тіл які рухаються навколо нього.

  • Скільки планет входить до Сонячної системи?

  • Що належить до Сонячної системи?

  • Що знаходиться в центрі Сонячної системи ?

  • Що таке орбіта

  • Орбіта – це шлях руху планет навколо Сонця .

  • На якій планеті ми живемо?

  • Під час подорожі ми будемо відкривати нові таємниці і спробуємо знайти скарб. Скарб знайде той , хто буде активно обчислювати задачі та приклади.

Полетимо ми звичайно на космічній ракеті . Щоб вона стартувала треба виконати математичний диктант.

Математичний диктант

І –група

Запишіть числа, які ви побачите:

Діаметр екватора Землі 12756 км, найбільша висота над рівнем моря – гора Еверест – 8848м , найбільша глибина – Маріанська западина – нижче рівня моря на 11033 м.

Число 280 збільшіть в 100 разів,

Число 3200 зменшіть в 10 разів.

ІІ - ІІІ –

У Юпітера 67 супутників збільшіть це число у 100 разів.

Діаметр сонця 1400000 км, а землі в 100 разів менше . Обчисліть діаметр Землі.

Яка планета знаходиться най далі від Сонця? Так це Плутон. Це справжня замерзла пустеля !

Діаметр Плутона 2300 км. Знайдіть ½ цього числа.

Найближча до Сонця планета Меркурій. Доба тут триває у 60 раз довше земної. Скільки годин триває доба на Меркурії

Швидкість світла 300000 км/с , а космічного корабля 30 км /с. У скільки разів швидкість світла більша . Перевірка

IV Розвиток математичних знань.

Ось ми у відкритому космосі. Ви знаєте що планети мають свої супутники. Скільки природніх супутників має наша планета. Наш консуль розповість про місяць

Місяць – найближче до нас космічне тіло , найпомітніший об'єкт на нічному небі. Не дивно , що він ще й самий вивчений і єдиний на поверхню якого ступала нога людини. Однак неможна сказати, що про місяць відомо все . Частину своїх таємниць вона як і раніше нерозкрила.

Щоб потрапити на місяць потрібно розв'язати вирази .

  1. Розв'язування виразів Дифиринціевано.

І 17*19 + 25648 = 25971

ІІ 19945 + 5340 – 6597 = 18688

ІІІ 607342 + 87308 = 694650 , 12646 – 3450 = 9196

2.Робота над задачами

Найближчий «сусід »Землі протилежної Сонцю – планета Марс. При посадці на Марс виникла невеличка проблема, потрібно розв'язати задачі

І група № 444

ІІ – ІІІ Радіус Марса 3390 км, а радіус Землі на 2980км більший , Венери 6052 км . На скільки менший радіус Венери ніж радіус Землі.

РОЗБІР ЗАДАЧІ

3390 +2980 = 6370 км, 6370 – 6082 =318 км .

Наш космічний корабель прибув на Марс . Щож цікавого ми знаємо про цю планету. Отже слово консультанту.

2-й консультат

Марс менший за Землю і Венеру. Він володіє атмосферою що складається головним чином з вуглекислого газу. На його поверхні є вулкани . Найбільший з яких Олімп. Червоний колір поверхні Марса викликаний великою кількістю оксиду заліза в його грунті. У планети є два супутники – Фобос і Деймос. Передбачається що вони є захопленими астероїдами.

Фізкультхвилинка

На Місяці і Марсі ми не знайшли скарбів, отже продовжуємо подорож далі.

Найближча до Землі з усіх планет Венера. Вона яскрава ,як прожектор, тому її назвали ім'ям римскої богині краси – Венери. Її можна побачити на небі навіть вдень. Але Венера весь час вкрита хмарами. Тому не доступна для обстежень. Зараз ми маємо можливість уявити собі що ми на Венері і трохи відпочити.

Не знайшовши скарбів ,продовжуємо далі.

Несподівано наш космічний корабель потрапив у зону метеоритного дощу. Що таке метеорити

Меторитний дощ затарабанив по нашому кораблю. Щоб уникнути пошкоджень виконаемо задачу по групах.

Ми з вами стільки багато літали у космосі і зустрічали різні небесні тіла і тому нам потрібно знайти периметр незвичайних комет, астероїдів, метеоритів, у вигляді геометричних фігур. Периметр яких ми вміємо шукати.

І метеорити

ІІ астероїди

ІІІ комети

Встали у кого відповідь 44 м,

Добре встали у кого відповідь

Встали у кого відповідь

І встали у когор інша відповідь

Молордці ! Наш зореліт уник небезпеки. Побувавши на планетах Сонячної системи , ми незнайшли скарбів. Отже , який ми можемо зробити висновок . Де потрібно шукати скарби?

Так на планеті Земля. Мешканець космосу нам теж говорить про це адже він знає краще.

Отже повертаємося на нашу планету. Поки зореліт буде летіти до Землі , Кожен з вас повинен розв'язат рівняння . Крім першої групи .

ІІ – Х +12648 = 284108 Х = 271460

ІІ (Х - 248)*6=564 Х= 94, х =342

І У автоцистерні 3128л молока. Після того як наповнили кілька бідонів по 34 л молока у кожен , в цистерні залишилося 680 л молока . Скільки бідонів мока наповнили?

Х= кількість бідонів

Х * 34 –наповнили бідони 3128 л

680 л– залишилося

Складаємо рівняння.

Х*34 +680= 3128

Х = 2448, х= 72 бідони

Щоб знайти невідомий доданок потрібно від суми відняти відомий доданок.

Щоб знайти множник потрібно добуток поділити на відомий множник.

На дошці 180885 – це шестицифрове число в записі якого три одинакові цифри це закодоване число.

Щоб його розкодувати вам допоможе таблиця. Це і буде вашим скарбоом і отримає його кожен з вас.

Підсумок уроку

Так ,діти , знання – це наші скарби і я маю надію , що сьогоднішній урок поповнив вашу скарбничку знань . А в майбутньому комусь пощастить відкрити нові таємниці космосу.

Сьогодні на уроці для мене було важливим

Оцінювання

Домашня робота

І щоб здобути більше знань учні підготували проект про сонячну систему у вигляді віршів. І мають бажання відтворити сонячну систему

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!