Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
План-конспект уроку математики
Тема: Десяткові дроби
Мета: закріпити знання про поняття десяткових дробів; сформувати вміння записувати й читати десяткові дроби та використовувати їх для запису значень величини.
Тип уроку: урок формування умінь і навичок.
План уроку
Організаційна частина 1хв
Перевірка домашнього завдання 4хв
Актуалізація знань учнів 8хв
Формування вмінь. 27хв
Підведення підсумків уроку. Повідомлення домашньої роботи 5хв
І. Організаційна частина
Привітання з класом. Концентрація уваги учнів та перевірка присутності учнів.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
№№ 772 (1-8); 774 (1-3); 776 (1-6); 778.
ІІІ. Актуалізація знань учнів
Назвіть чотири перших розряди десяткового дробу.
Чи будь – який дріб можна записати у вигляді десяткового?
(тільки ті дроби, знаменники яких є степенями 10)
Наведіть приклади трьох звичайних правильних дробів із знаменниками 100, 1000, 1000 000 і запишіть їх у вигляді десяткового дробу.
Наведіть приклади трьох неправильних дробів із знаменниками 10, 100, 10000 і запишіть їх у вигляді десяткового дробу.
Наведіть приклади десяткових дробів, які не містять цілої частини (містять цілу частину).
Скільки цифр містить дробова частина десяткового дробу
Дробова частина містить стільки цифр, скільки нулів у запису знаменника відповідного звичайного дробу.
Скільки одиниць в кожному з розрядів чисел?
1)17; 2) 345; 3)52,67; 4)134,031
Математичний диктант
Запишіть десятковий дріб 0,4; 3,7; 2,3; 2,03; 1,007; 0,05;
Запишіть десятковий дріб 5,032; 3,027. Скільки одиниць у розряді сотих цього дробу?
Запишіть десятковий дріб 352,17. Скільки одиниць у розряді сотень цього дробу? (3)
IV. Формування вмінь
Усне розв’язання завдань 2 та 3 математичного диктанту.
Розгляд за підручником прикладів 1 і 2 (п. 27, с. 191).
Розгляд таблиць «Міри довжини» та «Міри маси», та виконання завдань № 779; 780;
Міри довжини
метр | дециметр | сантиметр | міліметр | |
кілометр | 1000 | 10 000 | 100 000 | 1 000 000 |
метр | 1 | 10 | 100 | 1000 |
дециметр | | 1 | 10 | 100 |
сантиметр | | | 1 | 10 |
міліметр | | | | 1 |
Міри маси
г | кг | ц | т | повна назва | |
г | 1 | | | | грам |
Кг | 1000 | 1 | | | кілограм |
ц | 100 000 | 100 | 1 | центнер | |
т | 1 000 000 | 1000 | 10 | 1 | тонна |
Виконання вправ №№782; 784.
V. Домашнє завдання. Підсумки уроку
п. 27, №№781, 783, 774(4-6).
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»