Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»

Конспект уроку "Читання - класні ліки" (з журналу "Барвінок")

Читання

Для кого: 2 Клас

02.07.2020

671

74

0

Опис документу:
Даний конспект уроку розроблявся під час дистанцінйого навчання, але може бути використаний не лише в умовах дистанційного, а й в умовах реального навчання під час уроку з учнями в класі. При складанні конспекту були враховані деякі ситуації, які можуть статися в реальному житті.
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект уроку читання в 2-Б класі

Тема: Погортаємо сторінки журналу «Барвінок». «Читання – класні ліки» (із журналу)

Мета:

  • продовжувати формувати уявлення про користь читання; навчати розмірковувати над заголовком перед читанням твору і після його аналізу, визначати і усвідомлювати інформацію з тексту, закріплювати навички свідомого, правильного, виразного читання;

  • розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію учнів, збагачувати словниковий запас, розширювати світогляд учнів;

  • виховувати допитливість, любов до читання, повагу до книг.

Література: Українська мова та читання : Підручник для 2 класу ЗЗСО (у 2-х частинах) : Частина 2 // О. Я. Савченко. – К. : УОВЦ «Оріон», 2019. – С. 123

Обладнання: телевізор, бланки з тестами, примірники журналу «Барвінок».

План

2 хв. І. Організація початку уроку.

1.1. Привітання.

1.2. Перевірка готовності до уроку.

1.3. Вправа «Обери настрій»

10 хв. ІІ. Підготовка до сприймання.

2.1. Робота над чистомовкою.

2.2. Гра «Шифрувальник».

2.3. Розповідь про журнал «Барвінок». Демонстрація журналу.

2.4. Словникова робота.

8 хв. ІІІ. Перше читання твору. Перевірка сприймання.

3.1. Читання вчителем.

3.2. Перевірка сприймання твору.

3.3 Фізкултхвилинка

5 хв. ІV. Перечитування.

4.1. Читання ланцюжком.

4.2. Читання за сигналом.

5 хв. V. Аналіз змісту і художніх особливостей твору.

5.1. Відповіді на запитання.

5.2. Вибіркове читання.

12 хв. VІ. Узагальнююча бесіда.

6.1. Визначення теми та ідеї твору.

6.2. Динамічна пауза «Вверх-вниз»

6.3. Тестування.

3 хв. VIІ. Підсумок уроку.

7.1. Гра з цеглинками LEGO.

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

1.1. Привітання.

Доброго дня, сонечко ясне!

Доброго дня, земле прекрасна!

Доброго дня, дерева квітучі!

Доброго дня, квіти пахучі!

Доброго дня, птахи галасливі!

Доброго дня, діти щасливі!

1.2. Перевірка готовності до уроку.

- Щоб урок наш пройшов вдало, підготуйте, будь ласка, свої робочі місця. У вас на партах мають бути: ручка, олівець та підручник.

1.3. Вправа «Обери настрій»

- Перш ніш розпочати наш урок, оберіть собі настрій, який буде з вами протягом цілого дня. (На слайді)

- Маю надію, що ви матимете сьогодні гарний настрій.

ІІ. Підготовка до сприймання.

2.1. Робота над чистомовкою.

- Давайте підготуємось до читання. Це зробити нам допоможуть чистомовка. Подивіться на екран.

- Послухайте як потрібно читати чистомовку. (Демонструю правильне читання чистомовки)

Па-па-па – розсипана крупа.
Пе-пе-пе – кошеня сліпе.
По-по-по – річка Лімпопо.
Іп-іп-іп – зеленіє кріп.
Ап-ап-ап – травку щипле цап.
Уп-уп-уп – поживний суп.
Оп-оп-оп – у річці короп.
Пу-пу-пу – по широкому степу.
Пи-пи-пи – золотаві снопи.

- Давайте разом спробуємо прочитати цю чистомовку. (Разом читаємо чистомовку)

- Тепер прочитайте чистомовку пошепки. (Діти читають пошепки.)

- Прочитайте чистомовку хором. (Діти читають хором. Слідкую за правильною вимовою)

2.2. Гра «Шифрувальники». Робота з віршем І.Франка.

- Зараз, ми пограємо в гру «Шифрувальники». Вам потрібно з’єднати приголосні і голосні літери, так, щоб утворився вірш відомого українського письменника Івана Франка.

Відповідь: Книги – морська глибина,

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

- Чому присвячений вірш Івана Франка? (Відповідь: Вірш І. Франка присвячений книгам)

- Чому поет порівнює книжки з морською глибиною? (Відповідь: Поет порівнює книжки з морською глибиною, бо в них є неоціненна кількість знань та інформації)

- Про які «дивні перли» йдеться? (Відповідь: Йдеться про знання)

- Звідки можна отримувати інформацію, знання? (Відповідь: З книг, газет , Інтернету, журналів)

- Сьогодні, ми познайомимося із чи не найстарішим українським дитячим журналом «Барвінок», видавництво якого проіснувало 91 рік.

2.3. Розповідь про журнал «Барвінок». Демонстрація журналу.

- А зараз, послухайте історію створення та життя журналу «Барвінок»

- «Барвінок» був заснований у січні 1928 року у місті Харкові під назвою «Жовтеня». Після воєнної перерви випуск відновили в 1945 р. у місті Києві вже під новою назвою — «Барвінок». Ініціатива перейменування належить відомій дитячій письменниці Наталії Забілій за підтримки поета Павла Тичини, тодішнього міністра освіти.

- Портрети цих письменників ви можете побачити на екрані. (Слайд)

- Перший номер «Барвінку» відкривався однойменним віршем Наталії Забілої. А з 1950 по 1998 роки дублювався російськомовним випуском.

- До 1990 р. «Барвінок» був єдиним українським періодичним виданням для молодших школярів. Твори, вміщені на сторінках журналу, закладали в свідомість маленьких читачів високі моральні і духовні цінності. Також, «Барвінок» став джерелом і пізнавальної інформації, що забезпечило йому велику аудиторії та прихильність серед дітей та їх батьків.

- Журнал «Барвінок» проіснував до 2019 року, поки в одному з номерів, редакція не повідомила про припинення випуску, аргументуючи це низькою зацікавленістю дітей у друкованих виданнях.

- Сьогодні, мені вдалося принести для вас декілька примірників журналу «Барвінок» (Роздаю журнали по рядам)

- У вас є дві хвилинки щоб переглянути журнал та передати його далі однокласникам. (Діти переглядають журнал)

2.4. Словникова робота.

- Діти, скажіть, як ви думаєте, хто такі «барвінчата»? (Відповідь: Діти, які читають журнал «Барвінок»)

- Так, «барвінчата» - це читачі, які запитують журнал про все, що їх цікавить, дізнаються про дивні справи, факти.

- Ось, наприклад, на запитання дівчинки «Скільки часу на день потрібно читати», «Барвінок» відповідає так…

- Розгорніть ваші підручники на сторінці 123 і поставте закладку або пальчик на заголовок тексту.

ІІІ. Перше читання твору. Перевірка сприймання.

3.1. Читання вчителем.

Виразно читаю текст.

3.2. Перевірка сприймання твору.

- Отже, скільки часу на день потрібно читати? (Відповідь: Не менше 3 хвилин)

3.3. Фізкультхвилинка.

- Добре, а зараз, давайте розімнемо наші м’язи:

Руки в сторону та вгору –

На носочки піднялись.

Підніміть голівку вгору

Й на долоньки подивись

Руки в сторони розводим

Опускаєм плавно вниз

Присідати ми почнемо,

Добре ноги розімнемо

Раз присіли — руки прямо,

Встали. Знову все так само

Вправу дружко почали

Нахил вліво — раз, два, три!

Повертаємося вправо

Все виконуємо гарно

Вліво, вправо повернулись

Ось розминці вже й кінець

Хто ж старався — молодець

ІV. Перечитування.

4.1. Читання ланцюжком.

- А зараз, давайте ланцюжком прочитаємо текст, по реченню. (Учні читають)

4.2. Читання за сигналом.

- Давайте прочитаємо ще раз, але тепер читатимуть ті, на кого я вкажу. (Діти читають за сигналом)

V. Аналіз змісту і художніх особливостей твору.

5.1. Відповіді на запитання.

- Отже, скажіть, з чим у відповіді Барвінка ви погоджуєтесь? (Орієнтовані відповіді: Читання дає нові знання, покращує пам'ять, розвиває увагу.)

- А що у вас викликає сумнів? (Орієнтовані відповіді: Люди, які читають не менше 30 хвилин, живуть на 2 роки довше, читання зменшує стрес)

5.2. Вибіркове читання.

- Дайте відповіді на запитання, використовуючи слова з тексту.

- Які функції виконує читання? (Відповідь: «…читання дає нові знання, покращує пам'ять, розвиває увагу, зменшує стрес.»)

- Від чого залежить кількість часу, яку людина виділяє на читання? (Відповідь: «Це залежить від любові до книжок, кількості вільного часу тощо»)

- На скільки років людина живе довше, якщо читає не менше ніж 30 хвилин? (Відповідь: «…приблизно на 2 роки…»)

VІ. Узагальнююча бесіда.

6.1. Визначення теми та ідеї твору.

- Отже, діти, скажіть, про що розповідається в тексті? Яка тема цього твору? (Тема: розповідь про користь читання)

- А чому навчає, що виховує в нас цей текст? (Ідея: виховання любові до читання)

6.2. Динамічна пауза «Вверх-вниз»

Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=7pGnVGCLSsk&t=19s

6.3. Тестування.

- А щоб перевірити, як ви запам’ятали те, про що ми з вами сьогодні говорили, я пропоную вам пройти невеликий тест Для цього у вас є 3 хвилинки. (Роздаю дітям тест. Учні виконують)

- Обміняйтесь листочками з вашими відповідями і перевірте ці тести один в одного. Правильні відповіді ви можете побачити на екрані. (Учні виконують взаємоперевірку)

VIІ. Підсумок уроку.

7.1. Гра з цеглинками LEGO.

- А тепер, відкладіть ваші тести і візьміть цеглинки LEGO.

- Побудуйте їх вгору, але за умови, що коли ви ставитимете одну цеглинку, ви будете говорити, чого ви дізнались на уроці, що вам сподобалось тощо.

- Ось, наприклад. (Будую цеглинки і з кожною промовляю):

  1. Сьогодні на уроці мені сподобалось, що ви були активними.

  2. Мені сподобалось, що ви уважно мене слухали.

  3. Я рада, що ви добре впоралися з тестами.

- А тепер, спробуйте по черзі. (Підходжу до кожної дитини і слухаю її висловлювання)

- Отже, на цьому наш урок завершено.

- Я дуже вам вдячна, що вибули активними і слухняними.

7.2. Повідомлення домашнього завдання.

- Вдома спробуйте усно довести батькам користь читання, використовуючи речення зі статті «Читання – класні «ліки»» .

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
«Читання – класні “ліки”» (із журналу “Барвінок”) Презентація для учнів 2 класу
Слайд № 1

«Читання – класні “ліки”» (із журналу “Барвінок”) Презентація для учнів 2 класу

Обери настрій
Слайд № 2

Обери настрій

Чистомовка Па-па-па – розсипана крупа. Пе-пе-пе – кошеня сліпе. По-по-по – річка Лімпопо. Іп-іп-іп – зеленіє кріп. Ап-ап-ап – травку щипле цап. Уп-...
Слайд № 3

Чистомовка Па-па-па – розсипана крупа. Пе-пе-пе – кошеня сліпе. По-по-по – річка Лімпопо. Іп-іп-іп – зеленіє кріп. Ап-ап-ап – травку щипле цап. Уп-уп-уп – поживний суп. Оп-оп-оп – у річці короп. Пу-пу-пу – по широкому степу. Пи-пи-пи – золотаві снопи.

Гра “Шифрувальники” Кнг – мрськ глбн, Хт в нх прн ж д дн, Тй, хч трд мв дсть, Двн прл внсть. ии – оа ииа, о и іе а о а, о, о і уу а ои, иії еи иои
Слайд № 4

Гра “Шифрувальники” Кнг – мрськ глбн, Хт в нх прн ж д дн, Тй, хч трд мв дсть, Двн прл внсть. ии – оа ииа, о и іе а о а, о, о і уу а ои, иії еи иои

Гра “Шифрувальники” Книги – морська глибина, Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і труду мав досить, Дивнії перли виносить.
Слайд № 5

Гра “Шифрувальники” Книги – морська глибина, Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і труду мав досить, Дивнії перли виносить.

Питання Чому присвячений вірш Івана Франка? Чому поет порівнює книжки з морською глибиною? Про які «дивні перли» йдеться? Звідки можна отримувати і...
Слайд № 6

Питання Чому присвячений вірш Івана Франка? Чому поет порівнює книжки з морською глибиною? Про які «дивні перли» йдеться? Звідки можна отримувати інформацію, знання?

З історії журналу “Барвінок” «Барвінок» був заснований у січні 1928 року у місті Харкові під назвою «Жовтеня». Після воєнної перерви випуск віднови...
Слайд № 7

З історії журналу “Барвінок” «Барвінок» був заснований у січні 1928 року у місті Харкові під назвою «Жовтеня». Після воєнної перерви випуск відновили в 1945 р. у місті Києві вже під новою назвою — «Барвінок». Ініціатива перейменування належить відомій дитячій письменниці Наталії Забілій за підтримки поета Павла Тичини, тодішнього міністра освіти.

З історії журналу “Барвінок” Наталія Забіла Павло Тичина
Слайд № 8

З історії журналу “Барвінок” Наталія Забіла Павло Тичина

З історії журналу “Барвінок” Перший номер «Барвінку» відкривався однойменним віршем Наталії Забілої. А з 1950 по 1998 роки дублювався російськомовн...
Слайд № 9

З історії журналу “Барвінок” Перший номер «Барвінку» відкривався однойменним віршем Наталії Забілої. А з 1950 по 1998 роки дублювався російськомовним випуском.

З історії журналу “Барвінок” До 1990 року «Барвінок» був єдиним українським періодичним виданням для молодших школярів. Журнал «Барвінок» проіснува...
Слайд № 10

З історії журналу “Барвінок” До 1990 року «Барвінок» був єдиним українським періодичним виданням для молодших школярів. Журнал «Барвінок» проіснував до 2019 року, поки в одному з номерів, редакція не повідомила про припинення випуску, аргументуючи це низькою зацікавленістю дітей у друкованих виданнях.

Відповіді до тесту 1. Б. 2. В. 3. Б. 4. В. 5. Б. 6. В.
Слайд № 11

Відповіді до тесту 1. Б. 2. В. 3. Б. 4. В. 5. Б. 6. В.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.