Конспект уроку 1 клас.Дециметр. Метр. Вимірювальні прилади. Вимірювання розмірів предметів. Обчислення значень виразів"

Опис документу:
Мета. Ознайомити учнів з новою одиницею довжини – метром, з’ясувати співвідношення між одиницями довжини; закріпити вміння вимірювати розміри предметів різними одиницями довжини; розвивати обчислювальні навички, довільну увагу, уяву; розширювати світогляд учнів; виховувати інтерес до навчання, почуття доброти та взаємодопомоги.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК З МАТЕМАТИКИ У 1-МУ КЛАСІ

на тему: "Дециметр. Метр. Вимірювальні прилади. Вимірювання розмірів предметів. Обчислення значень виразів"

Мета. Ознайомити учнів з новою одиницею довжини – метром, з’ясувати співвідношення між одиницями довжини; закріпити вміння вимірювати розміри предметів різними одиницями довжини; розвивати обчислювальні навички, довільну увагу, уяву; розширювати світогляд учнів; виховувати інтерес до навчання, почуття доброти та взаємодопомоги.

Обладнання. Відеопрезентація; метрова лінійка, сантиметр, рулетка, моделі сантиметра, дециметра, метра; моделі кольорових кораблів для роботи в парах; індивідуальні картки; паперові кораблики, зображення моря, рупор.

Хід уроку

1. Привітання гостей.

Продзвенів шкільний дзвінок.

Починається урок.

– Дорогі діти, до нас завітали гості. Вони прийшли подивитись на наш чудовий 1-Б клас. Послухати, як ви всі влучно відповідаєте та плідно працюєте.

– А ми, як господарі, маємо зустріти їх гостинно. Тому давайте привітаємось з гостями та подаруємо їм щирі наші посмішки.

2. Організаційний момент.

– Сьогодні, шановні присутні, я запрошую вас в захоплюючу подорож.

(Звучить музика: шум моря, крики чайок, хлюпання хвиль.)

– То у яку подорож ми відправляємось?

– Прошу всіх перетворитись на справжніх моряків.

– (Діти пов’язують комірці моряків)

– А у кожного моряка є девіз. (Девіз читає учень з монітора.)

Математичний корабель нас у подорож кличе.

У незвідані нині краї.

Намагаймося все зрозуміти.

Усі таємниці глибинні відкрити.

Активними бути та знання здобути.

Моряки! Повний вперед!

3.Повторення вивченого матеріалу.

На дошці з’являється імпровізоване море.

– Море любить людей, які товаришують з математикою та вміють робити певні розрахунки. Людей, які не проходять математичних випробувань може покарати стихія. І нас хоче перевірити море на витривалість.

1. Усна лічба.

а) На рибках зображені числа:20, 26, , 88, 74, 3, 90, 99.

- Назвіть числа першого десятка(3);

- другого (20);

- третього (26);

- четвертого (39);

- п’ятого (45,50);

- восьмого (74);

- дев’ятого (90);

- десятого (99).

б) Яке число тут зайве і чому? (3 – одноцифрове)

в) Покажіть усі числа у яких число одиниць =, 50, 90)

Як їх називають? (круглі)

г) Що означає кожна цифра у числі, яке буде показувати юнга? Давайте свої відповіді, говорячи в гучномовець. Метод "Мікрофон".

Получить полный текст

Подписаться на рассылку!

74

7 – кількість десятків 1 класу;

4 – кількість одиниць 1 класу.

2. Індивідуальна робота.

– Вставте пропущені числа так, щоб рівності та нерівності були вірні.

40 л =

40 л

30 л =

30 л

60 см ˃

59 см

40 дм ˃

39 дм

81 кг

˃ 80 кг

51 кг

˃ 50 кг

3. Фронтальна робота.

Рушаючи в далеку дорогу, потрібно знати деякі атрибути моряків:

На монітор:

Прапор – індифікує приналежність корабля тій чи іншій державі.

– Прапор якої держави тут зображено?

Штурвал – кермо корабля.

Якір – пристрій для зупинки корабля.

– Розгляньте таблицю, що потрібно зобразити у порожньому прямокутнику.

Перевірка індивідуальної роботи.

– З якими одиницями мір ви зіткнулися? (об’єму, довжини, ваги)

На монітор: об’єм-літри;

довжина-сантиметри, дециметри,----;

вага-кілограми.

– Молодці, мої моряки, ви пройшли усі випробування, які приготувало нам море.

4. Постановка проблеми. Мотивація. Вивчення нового матеріалу.

– Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомство з величинами. Познайомимось з новою одиницею вимірювання довжини. Ви повинні запам’ятати, як вона називається, вміти нею користуватися, встановлювати зв'язок між вивченими та новою одиницею довжини, щоб навчитись додавати, віднімати та порівнювати різні одиниці довжини.

– На партах у дітей паперові моделі сантиметра, дециметра, метра.

– У вас на парті лежать смужки. Які довжини вони моделюють? (сантиметри, дециметри і невідому довжину)

А ще у вас є кораблики, на яких ми з вами помандруємо у далекі світи. Кожен кораблик має вітрило та корму. Покладіть перед собою синій кораблик (10 см). Виміряйте довжину його корми. Розкажіть якою міркою було зручно користуватися? (робота в парах)

– Скільки сантиметрів містить один дециметр?

(слайд на моніторі: 1 дм = 10 см)

– Виміряєте корму жовтого кораблика (12 см)

– Яка його довжина, якою міркою ви користувалися?

– А тепер погляньте на корму мого корабля. (довжина корми 1 м)

Я хочу, щоб ви подумали, якою міркою краще вимірювати корму мого корабля і зайняли позицію біля обраної мірки. (метод "займи позицію").

На дошці моделі мірок.

Це має бути найдовша мірка, її ще називають метровою. (на моніторі слайд: 1 м)

Робота в групах.

Візьміть, будь ласка, дециметрову мірку і вкладіть у метрову (один владає, а другий тримає пальчик). Якщо ви правильно вклали, то мірка довжиною 1 дм має поміститися у метровій мірці 10 разів. (на моніторі слайд: 10 дм = 1 м

1 м = 10 дм)

А скільки сантиметрових мірок міститься у метровій мірці? (100 мірок) (на моніторі слайд: 100 с м = 1 м,

1м = 100 см)

5.Фізкультпауза. (на моніторі)

_ Увага! Увага! Починається шторм. Хвилі піднімаються дуже високо. Щоб їх приборкати треба пройтись поглядом по кожній хвилі 3 рази (працюють тільки очі).

6. Вимірювальні прилади.

– На великому кораблику з’явився вантаж, який допоможе вам розповісти як виглядає 1 м. (на кораблі прикріплена метрова лінійка)

– Вимірювальний прилад, який відображає довжину в 1 м, виглядає так (демонстрація) і називають його метром.

– Що можна виміряти метровою лінійкою? (метод "Мікрофон")

– Виміряйте довжину своєї парти.

Існують і інші різновиди метра (демонстрація):

- складний метод – використовувався в побуті, у будівництві, для вимірювання металевих виробів та деталей.

- рулетка – замінила складний метр у практичному використанні.

- стрічковий метр – вимірюють тканину.

7. Походження метра.

– А зараз, панове моряки, тримайтеся міцно, бо наш корабель бере курс на Францію, а саме, ми помандруємо у місто Севр. (слайд)

Метр – найголовніша одиниця вимірювання. Метр з’явився на світ наприкінці 18 століття у Франції. Назва "метр" походить від грецького слова "метрон" – "міра". Найкращий майстер Франції зробив першу лінійку, вона була з платини і мала назву "архівний метр". Ця міра довжини була створена "на всі часи, для всіх народів". У 1889році (125років тому) був виготовлений еталон (найголовніший зразок) метра. Він зберігається в Міжнародному бюро мір в м. Севрі, поблизу Парижа. Всередині будинку, де зберігається еталон, ізольовані кімнати з масивними стінами. В одній з кімнат вогнетривка камера. Двері її замкнені на три замки. Ключі зберігаються у різних людей. У середині вогнетривкої камери сейф. Він також замкнений на три різні замки. Ось саме в ньому і зберігається еталон метра. А виглядає він досить дивно-це стрижень з поперечним перерізом у вигляді літери "х". (слайд)

8.Старовинні міри довжини.

– А чим же користувалися люди раніше, коли метра ще не було. Радист нашого корабля передав нам відео репортаж про старовинні міри довжини. Увага на екран. (відеопрезентація)

Раніше використовували різні мірила: сажень, лікоть, вершок.

Аршин.

Аршин – старовинна одиниця довжини. Прийшла вона до нас понад 500 років тому з купцями зі східних країн. Купці везли різні тканини на продаж. А щоб відміряти покупцеві потрібну довжину, використовували свою руку. Відстань від плеча до кінчика середнього пальця. Але довжина руки у всіх людей різна. Тому купці продавати тканину змушували дітей, адже у них руки коротші. Продавцю це було дуже вигідно. Пізніше влада заборонила міряти " своїм аршином ". Потрібно було користуватися " казеним аршином", який представляв дерев"яну паличку з металевими кінцями. Довжина цієї палички=довжині руки одного і того ж чоловіка. Наприклад, висота самовара є коротшою, ніж аршин.

Ярди.

В Англії, король Едгар Миролюбивий ввів ярди. 1 ярд – це відстань від кінчика носа короля до кінчика вказівного його пальця. Інша версія, ярд це окружність талії короля або розмір його меча.

Фути.

1 фут – довжина ступні короля.

Дюйм.

Дюйм – ширина великого пальця дорослого чоловіка.

У Китаї одиницею довжини була бамбукова паличка, яка вміла видавати особливий звук.

І ось, французи запропонували всьому світу користуватися метричною системою.

Хоча, англійці по сьогоднішній день вимірюють у футах та дюймах.

– Яка старовинна міра довжини найбільше припала вам до душі?

9. Анімована фізкультхвилинка. (на моніторі)

10. Розвиток математичних знань.

Робота з зошитом.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.