Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад» №9
Вчитель: Біюн Світлана Леонідівна
Клас: 4
Тема уроку: Чергування приголосних в основах іменників, вжитих у давальному та місцевому відмінках однини
Мета уроку: Формування мовленнєвих умінь та навичок щодо орфоепічно та орфографічно вірного вживання іменників, у яких відбувається чергування приголосних у давальному та місцевому відмінках.В ході уроку забезпечити закріплення понять: іменник, відмінок. Поширювати словниковий запас учнів..
Розвивати мисленнєві уміння:аналізувати, виділяти головне, знаходити причинно-наслідкові зв`язки,узагальнювати, робити висновки. Сприяти розвитку мовленнєвої культури учнів.Розвивати орфографічну зоркість.
Виховувати доброзичливе ставлення до однокласників у процесі спільної навчальної діяльності.
Тип: Урок вивчення нових знань та способів дій.
Методичнее забезпечення уроку: Презентація SmartNotebook для інтерактивної дошки, аркуші з завданням для самостійної роботи, комп’ютерний тест.
Техничне обладнання: учнівські комп'ютери, інтерактивна дошка
Хід уроку
Хронометраж уроку | Етап | Діяльність вчителя | ІКТ - підтримка урока | Діяльність учнів | Інструмент SmartNotebook |
2 хв | 1.Організа ційний момент | - Звернення вчителя до учнів з побажанням плідної спільної роботи на уроці.(Успіх всіх залежить від успіху кожного). - Повідомлення про особливості умов проведення уроку ( з використанням ПК, дошки для розв’язання навчальних завдань) | Запис на інтерактивній дошці: дата, класна робота; звук дзвоника | Налаштування на навчальну діяльність; Записують: П`яте грудня класна робота | П`яте грудня класна робота |
4 хв | 2.Актуаліза ція знань та фіксація утруднень | - Створення інтриги ( Поки ви писали, я подивилася у вікно і у мене виникли думки, які записала ось у такий спосіб. Про що я подумала? Спробуйте дізнатися з моєї загадки …. (Даю можливість висловити свої думки всім бажаючим, після цього діти матеріалізують думку інтерактивними інструментами.) -Як ви про це дізналися?) Фіксація утруднення у вимові і написанні слів (-Як визначити, який варіант вимови та написання правильний? ) | Запис на інтерактивній дошці: на діти гілка повісити нижня насипати годівниця пташка зерна | -Діти пропонують свої варіанти розгадки. - Переставляють слова у потрібному порядку; змінюють форму слів; позначають початок та кінець речення; ставлять кому між однорідними членами речення (у процесі зміни слів учні наштовхуються на проблему: називають різні варіанти зміни «гілкі/гілці» ; «пташкі/пташці» визначають відмінок у цих іменниках) | |
1 хв | 3.Постановка навчального завдання | Спонукання учнів до визначення завдань уроку. (Спробуйте сформулювати завдання нашого уроку) | Запис на інтерактивній дошці: Дізнатися як правильно вимовляти та писати деякі іменники у Д.та М. відмінках | -Пропонують варіанти. (Дізнатися як правильно вимовляти та писати іменники у Д.та М. відмінках.) | |
8 хв | 4.Відкриття нового знання | Пропозиція до учнів спробувати відкрити це знання комусь, а потім поділитись з іншими Інструктаж щодо виконання вправи (Розподіліть подані форми іменників за відмінками. Пам`ятайте, успіх всіх залежить від успіху кожного.) Пошукова бесіда -Що вам допомогло правильно розподілити слова у колонках? -Прочитайте різні форми слів.. -Що ви помітили? -У якій частині слова відбулася зміна? -Підкресліть приголосні, які змінилися. -Хто спробує відкрити нове знання про вимову та написання іменників? | Запис на інтерактивній дошці: Берег - берегу- на березі, блок- блоку- на блоці, вухо- вуху - на вусі, смуга- смузі -на смузі, щука- щуці- на щуці, муха- мусі -на мусі. Запис на інтерактивній дошці: В іменниках. з основою на [г;к;х] у Д.та М. відмінках відбувається чергування цих приголосних на [з;ц;с].. |
( Н.в. Д.в. та М.в.);
| 24 слова |
3 хв | Фізхвилинка |
| |||
7 хв | 5.Первинне закріплення | Постановка завдань щодо виконання вправи.Формування уміння самостійно працювати з підручником. (-Прочитайте та прокоментуйте виконання вправи № 129, ст.59) Інструктаж щодо виконання вправи. (- Виконайте інтерактивну вправу на розподіл іменників з чергуванням у Д. та М. відмінках або тільки у М. відмінку.ДЛя цього перетягніть слово у відповідну мішень та прокоментуйте свою думку.) | Запис на інтерактивній дошці: Д.в. М.в. [г;к;х] [з;ц;с] 6 слів: плуг, папка, капелюх,крига, фабрика, черемха. |
| 23 слова |
5 хв | 6.Самостійна робота | Налаштування на самостійну роботу. (- Перевірте засвоєння знань, виконавши тест.) - Які слова викликали затруднення? | тест |
| |
4 хв | 7.Включення в систему знань | (-Перевірте правильність написання слів у тексті.Виправте помилки.) | Текст на аркушах: Дівчинка стояла на порогі з хмизом у мокрому від снігу кожухі.. Зла мачуха наказала падчеркі принести з лісу проліски.Брати- місяці допомогли дівчинкі зігрітися та добути пролісків. Сирота зраділа знахідкі та принесла квіти мачухі. |
| |
1 хв | 8.Домашнє завдання | Інструктаж щодо виконання домашнього завдання. (-У домашньому завданні вам необхідно правильно записати слова у дужках використовуючи знання отримані на уроці. Виберіть самостійно який текст запишите А чи Б.) | Запис на інтерактивній дошці: ст. 60, впр. 131 А чи Б на вибір | - Записують. | |
5 хв | 9.Підсумок та рефлексія. | (- Яке утруднення виникло перед вами на початку уроку?
- Згадайте, з якого речення почався наш урок. Попіклуйтеся про пташок, та наповніть годівниці на нашому майданчику. | Запис на інтерактивній дошці: «гілкі/гілці» ; «пташкі/пташці» Дізнатися як правильно вимовляти та писати деякі іменники у Д.та М. відмінках Запис на інтерактивній дошці: Сьогодні я взнав… Було важко … Я зрозумів, що … Я відчув,що… Я навчився… Я зумів… Я буду пробувати… Мені захотілося... |
|
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»