і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Конспект урок "Створення та форматування таблиць"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Створення та форматування таблиць.

План конспект

Тема: Створення та форматування таблиць в Microsoft Word.

Мета уроку

Навчальна: Повторити і закріпити навички роботи з Microsoft Word;

Сформувати вміння створювати таблиць;

Завдання уроку: Вивчити матеріал

Тип уроку: Комбінований у вигляді ділової гри.

Хід уроку

 1. Організаційна частина:

Перевірка наявності учнів на уроці;

Староста дайте список відсутніх на уроці.

 1. Мотивація та актуалізація опорних знань.

Людина красна розумом, а комп’ютер — пам’яттю.  

У невмілого оператора очі не болять. 

Від майстра набувайся вправності, а від комп’ютера — розуму.

Ми вступили в 21 століття і не можемо уявити своє життя

без використання комп’ютерів.

Комп’ютерні технології широко використовуються в різних галузях, наприклад фінансовій, медичній, господарській та інших. Коли Україна після здобуття незалежності стала на шлях ринкової економіки, почали дуже інтенсивно розвиватись інформаційні технології. Велика увага приділяється застосуванню ЕОМ.

А тому ваша першочергова задача це добросовісно ставитись до навчання та здобувати теоретичних і практичних навичок.

А зараз, давайте повторимо пройдений матеріал, у вигляді інтерактивного методу «Ділова гра».

На цій грі ми відчуємо себе справжніми піратами. Отже – починаємо Шановне панство, а також запрошені гості. Не раз ми з вами воювали проти поганих оцінок, тому сьогодні спробуємо покласти цьому край.

Ви вже розбились на команди і вибрали капітана та дали назву своїм кораблям. Та команда, яка переможе і стане володіти моїм скарбом – чорною пов’язкою капітана і довічно буде носити горде ім’я "Пірат інформаційного кабінету", а також матиме майже необмежений доступ до Інтернету.

А з наших гостей я виберу собі 1 помічника – для підрахунків балів та слідкувати за правильністю відповідей. Це буде Ковальчук Л.І. наш майстер в/н.

 1. Конкурс "Дуель"

Я пропоную вам здійснити по 3 постріли по своїх конкурентах – задати їм питання про роботу в Word. За кожну правильну відповідь – крок вперед. Розпочне корабель «Файл»

 1. Конкурс "Далі, далі…"

Похвально. Але це ще не все. Вам необхідно буде швидко протягом не більше 10 секунд продовжити мої речення. Я розпочинаю, а ви закінчуєте. Отже питання для «Сервісу»

 1. Для змінення шрифту, розміру, кольору тексту у Microsoft Word використовують команду меню «Формат» або панель інструментів (Стандартна)

 2. У Microsoft Word за замовчуванням використовується шрифт Times New Roman розміром …14… пунктів.

 3. Для змінення параметрів сторінки у Microsoft Word використовують команду меню - «Файл – Параметри сторінки »

Питання для «Файлу»

 1. Для створення автоматичних списків у Microsoft Word використовують команду меню - «Формат - Списки»

 2. Для змінення міжрядкового інтервалу, установки абзацних відступів у Microsoft Word використовують команду меню – «Формат - Абзац»

 3. Для розбивки тексту на колонки використовується команда меню «Вставка - Колонки »

Молодці наступний конкурс….

 • Конкурс "Хто найбільш злопам’ятний?

Та команда, яка згадає більше відомостей про Word матиме відразу +2 бала, вам дається 30 секунд. Помічники слідкуйте за часом, на якому кораблі зупинимось той і виграє. (відповідають по черзі, хто більше)

 1. Перше знайомство з таблицями

Молодці, з цим ви справилися. Отже моя справа не загине. А зараз я з капітанами поділюсь інформацією про мої скарби. Вам необхідно буде якомога швидше визначити, в якому пристрої комп’ютера заховано скарб. Хто перший відгадає завдання отримає нагороду.

(Роздаю кожному аркуші із кросвордом чистою стороною вверх. Гравці по команді перевертають його і дають відповідь).

Доки капітани знаходять місце скарбу, я вам дещо покажу(показую приклади таблиць).

Вірно, це не таблиці Ексель ця таблиця створена в текстовому редакторі Word. Про що я розповім згодом.

«Команди та меню Microsoft Word»

4

2

3

5

8

1

6

7

Питання:

 1. Меню для роботи з буфером обміну.

 2. Меню для оформлення вигляду документа

 3. Спосіб розбиття тексту

 4. Об’єкт текстового документа

 5. Меню для використання сервісних функцій

 6. Меню для отримання довідки.

 7. Меню для роботи з декількома документа.

 8. Команда меню для форматування символу.

Я вражена! Молодці, визначили де знаходиться скарб. Як ви думаєте чому саме в тут?( місце знаходження – це ключове слово кросворду )

V. Вивчення нового матеріалу

І. Виклад нового матеріалу та виконання практичного завдання на комп’ютері для засвоєння теоретичного матеріалу:

Теоретичні відомості

Ось ми з вами і повторили пройдений матеріал. Вже настав час розповісти вам як же створюються таблиці у Word.

Ви майже кожного дня зустрічаєтесь або створюєте таблиці - наприклад на навчанні це розклад уроків, на уроках хімії чи біології там їх створюєте за допомогою лінійки та олівця. Так от у Word є такий же спосіб «Намалювати таблицю» (цей спосіб використовують коли хочуть зробити різні за розміром рядки та стовпчики)

Створення таблиць

Таблиці є структурами типу сітки, що складаються з комірок, розташованих по рядках і стовпцях. У комірку можна внести будь-який текст або графічний елемент Word надає багато гнучких засобів для роботи з таблицями.

Для додавання таблиці в документ, необхідно спочатку визначити число стовпців і рядків таблиці і створити відповідну табличну сітку, а потім заповнити її текстом. Ширину стовпців можна буде змінити після того, як у таблицю буде введений текст і можна буде оцінити необхідну для цього ширину.

І снує два основних методи створення таблиць, основаних на засобах Добавить таблицу (для простих таблиць) і Нарисовать таблицу для таблиць складної структури. Для використання з метою створення таблиці команди рядкового меню Таблица необхідно:

Встановити точку вставки в те місце документа, куди треба вставити таблицю. Послідовним вибором команд меню Таблица => Добавить таблицу викликати на екран діалогове вікно Вставка таблицы ввести необхідну кількість рядків і стовпців у відповідні поля діалогового вікна Вставка таблицы і клацнути на кнопці.

Для створення таблиці складної структури, рядки якої містять різне число стовпців, а стовпці різне число рядків.Word пропонує дуже зручний засіб Нарисовать таблицу, користуватися яким можна як олівцем.

При роботі з інструментальним засобом Нарисовать таблицу спочатку перетягують контур таблиці на те місце в документі, де її передбачається розмістити. Потім креслять необхідні додаткові лінії, які поділяють таблицю на комірки і рядки.

Для створення таблиці складної структури з використанням інструментального засобу Нарисовать таблицу необхідно:

1. Послідовно виконати команди меню Таблица => Нарисовать таблицу або клацнути на кнопці Таблицы и границы стандартної панелі інструментів. На екрані з'явиться плаваюча панель інструментів Таблицы и границы, а покажчик миші набере вигляд олівця.

2. Клацнути на тому місці документа, в якому повинен знаходитися верхній край таблиці. Потім перетягнути в потрібну позицію правий нижній край утворюваної таблиці і відпустити кнопку миші.

3. За допомогою «олівця» намалювати горизонтальні і вертикальні лінії, здійснивши розмітку таблиці на рядки й комірки. Лінії, що їх рисують не повинні виходити за межі утворюваної таблиці по висоті і ширині.

Для видалення будь-якої лінії клацнути на кнопці Ластик панелі інструментів Таблицы и границы, у результаті чого покажчик миші набуде вигляду ластику. Для видалення лінії достатньо протягнути по ній ластик.

Введення тексту в таблицю

Для введення тексту в комірку таблиці в цю комірку необхідно помістити точку вставки. Подальше введення тексту в комірку нічим не відрізняється від введення тексту в документ.

Зміні структури таблиці

Вставка елементів таблиці

Зміна структури таблиці полягає у додаванні, копіюванні, вставці і видаленні рядків і стовпців. Перед вставкою нового елемента таблиці необхідно виділити відповідний існуючий елемент, для зазначення місця вставки.

Вставка рядків і стовпиків здійснюється шляхом послідовного вибору команд меню Таблица => Добавить строки, або Таблица => Добавить столбцы. При вставці рядків і стовпців новий рядок вставляється над виділеним рядком, а новий стовпець - зліва від виділеного стовпця. Таблиця Word може включати до 63 стовпців.

Видалення, переміщення і копіювання елементів таблиці

При роботі з таблицею можна видаляти як її елементи, так і текст, що знаходиться усередині елементів. Для видалення тексту, що знаходиться, наприклад, усередині комірки, необхідно виділити його і натиснути клавішу <Del>. Для видалення комірки треба виділити її і послідовно вибрати команди меню Таблица => Удалить ячейки. Опції діалогового вікна Удаление ячеек, яке з'являється при цьому на екрані, аналогічні опціям діалогового вікна Добавление ячеек . Зробивши вибір слід клацнути на кнопці ОК для видалення комірки.

Для видалення рядків і стовпців необхідно виділити відповідні елементи таблиці і послідовно вибрати команди меню Таблица => Удалить строки або Таблица => Удалить столбцы.

Дня видалення всієї таблиці треба виділити всі рядки і стовпці, а потім використовувати команди Таблица і Удалить строки.

Зміна розмірів стовпців і рядків

Шириною стовпців називається відстань між межами стовпця. Інтервалом між стовпцями називається відстань між сусідніми вирівняними стовпцями тексту. Найпростіше змінити ширину стовпців можна перетягуванням меж відповідного стовпця в таблиці або одного з маркерів Перемещение столбца таблицы на лінійці.

Форматування тексту в таблиці

Саме по собі форматування тексту в таблиці ні чим не відрізняється від форматування звичайного тексту. Додаткові можливості полягають у забезпеченн і зм і ни орієнтації тексту в комірках у напрямку вгору й вниз, для чого необхідно:

1. Виділити комірки, в яких слід змінити орієнтацію тексту.

2. Послідовно вибрати команди меню Формат => Направление текста або клацнути на кнопці Изменить направление текста панелі інструментів Таблицы и границы. Вибір необхідної орієнтації тексту досягається послідовним клацанням мишею на відповідній команді меню або кнопці. Після зміни орієнтації текст може бути вирівняний по середині, верхній, нижній (правій або лівій) межі комірки.

ІІ. Практичні завдання:

А тепер давайте теорію закріпимо на практиці. Перш ніж приступити повторимо правила техніки безпеки, В журналі техніки безпеки ви розписались на попередньому уроці. (По 4 учасника з кожної команди сідають за 4 комп’ютери отримують однакові завдання. Перемагають ті які разом і правильно виконають завдання )

Я поясню присутнім що мають зробити учні.

 1. Запустити текстовий процесор Word.

 2. Створити у текстовому процесорі запропоновану нижче таблицю, ввести текст, відформатувати за зразком.

Завдання

Створіть в документі за допомогою команди «Вставить» меню «Таблиця»

таблицю 4×4, та введіть дані за зразком

Прізвище

Ім’я

По батькові

1

Іванов

Іван

Іванович

2

Петров

Петро

Семенович

3

Сидорів

Сидір

Ігоревич.

 1. Додайте у таблицю після другого рядка пустий рядок (встановіть курсор в останню комірку другого рядка, меню «Таблиця» команда «Вставить» «Рядок знизу») та заповніть його даними Ковальов Ігор Ігоревич.

 2. Видаліть рядок Іванов Іван Іванович (виділіть рядок, меню «Таблиця» команда «Видалити» «Рядок»).

 3. Додайте після стовпця По батькові стовпець Рік народження (встановіть курсор в стовпчик «По батькові», меню «Таблиця»

команда «Вставить» «Стовпчик справа») та заповніть його будь-якими даними.

 1. Видаліть стовпець По батькові. (виділіть стовпчик «По батькові», меню «Таблиця» команда «Видалити» «Стовпчик»).

 2. В результаті ви отримаєте таку таблицю:

Прізвище

Ім’я

Рік народження

1

Петров

Петро

1987

2

Ковальов

Ігор

1986

3

Сидорів

Сидір

1985

 1. Змініть напрямок тексту в стовпчику «Рік народження » (виконайте це завдання самостійно)

Зберегти створений документ у своїй робочій папці під ім’ям «Робота з таблицями_Ваше прізвище». Показати роботу. Вимкнути комп’ютер.

Прокоментувати роботу учнів за комп’ютерами сказати оцінки.

VІ. Закріплення вивченого

Виконавши всі завдання, ми продовжуємо подорож. Зараз наші капітани отримають завдання і прокладуть дорогу до перемоги. Виконавши завдання віддайте роботу Ларисі Іванівні

А ми з вами й досі знаходимось у відкритому морі.. І я зроблю останню спробу захистити свій скарб та потопити ваші кораблі запитаннями по новій темі .

Отже, запитання для корабля «Файл»

 1. Яким чином можна створити таблицю ?

 2. Як можна ввести тексту в таблицю та переміщатися по ній?

 3. Як виділити елементи таблиці?

 4. Як змінити розмір стовпчика в таблиці?

Запитання для «Сервіс» корабля

 1. Як змінити напрямок тексту в таблиці?

 2. Як додати рядок в таблицю?

 3. За допомогою якої команди можна видалити рядок?

 4. Як змінити розмір рядка в таблиці?

Завдання для капітанів

Знайдіть і з’єднайте відповідну функцію для кожної кнопки

VІІ Підсумок уроку, оголошення оцінок

Всі команди засвоїли новий матеріал. Капітани віддайте для підрахунку свої скарби Ларисі Іванівні яка оголосить нам переможця

А Я оголошу оцінки. Отже з рахунком перемогла команда.

Нагородження команди переможців сертифікатом.

Ваше домашнє завдання прочитати Розділ 2 з підручника Основи текстового процесора Word

VІ Домашнє завдання: Розд. 2 Основи текстового процесора Word: (Навч. посіб.) / В.С. Березовський – Вид. група ВНV, 2009. - 400с.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Створення таблиць у вигляді ділової гри.
 • Додано
  01.03.2018
 • Розділ
  Інформатика
 • Клас
  10 Клас
 • Тип
  Конспект
 • Переглядів
  292
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  2
 • Номер матеріала
  AE383546
 • Вподобань
  0
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь