Конспект сюжетно-рольової гри “Лісова лікарня” (5-й рік життя)

Опис документу:
Конспект сюжетно-рольової гри “Лісова лікарня” (5-й рік життя) Мета: збагачувати знання дітей про роботу лікаря, медсестри, формувати вміння доглядати за хворими, надавати їм допомогу, викликати бажання розігрувати ролі, розвивати сюжет, проявляти турботу, співчуття до тварин, виховувати доброзичливе ставлення до спільних ігор, один одного.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект сюжетно-рольової гри “Лісова лікарня”

(5-й рік життя)

Мета: збагачувати знання дітей про роботу лікаря, медсестри, формувати вміння доглядати за хворими, надавати їм допомогу, викликати бажання розігрувати ролі, розвивати сюжет, проявляти турботу, співчуття до тварин, виховувати доброзичливе ставлення до спільних ігор, один одного.

Матеріал: маски тварин, халати, шапочки, медичні інструменти, телефон, будиночок, стільчики для “швидкої допомоги”, руль, предмети-замінники.

Хід гри

Підготовчий етап.

Вихователь. Куди звертаються люди, коли захворіють? (До поліклініки, лікарні). Хто працює в лікарні? (Лікар, медсестра, водій швидкої допомоги, головний лікар та ін.). Що робить лікар? Медсестра? (Діти розглядають ілюстрації). Який номер “Швидкої допомоги”? (101).

Як називається дитячий лікар? (Педіатр). Як називається лікар, який лікує очі? (Окуліст). Зуби? (Стоматолог). Вухо, горло? (Лор). А тварин, хто лікує? (Ветеринар). Де можна придбати ліки? (В аптеці). Як треба поводити себе в лікарні? Щоб не штовхатися, не заважати один одному можна присісти на лаву.

Основний етап.

Вихователь. Перш ніж ми розпочнемо гру в лікарню, потрібно розподілити ролі.

Заходить Білочка.

Вихователь. Білочко, чому ти така сумна?

Білочка. Я сьогодні рано встала

Не гуляла — працювала.

Хоч ступала тихим кроком,

Підсковзнулась ненароком,

Розгубила всі гриби

І смачні горішки.

Я б зібрала їх до купи,

Та забила ніжку.

Вихователь. Дітки, давайте допоможемо вилікуватися Білочці. І влаштуємо не звичайну, а лісову лікарню? Білочко, сідай на лаву в чергу, скоро розпочнеться прийом. Я сьогодні буду головним лікарем. (Одягаю білий халат). Хто із вас хоче бути лікарем? Лікарем спочатку буде той, хто із вас самий відповідальний. У нас же буде справжня лікарня, хоча і для звірят. Хто буде медсестрою? Аптекарем? Ще нам потрібен водій швидкої допомоги. Давайте ми перетворимося усі на тих, хто працює в лікарні і на тваринок, а також візьмемо усе необхідне для гри.

Діти під музику одягають халати, шапочки, наголовники тварин. Роблять зі стільчиків “машину швидкої допомоги”. Беруть необхідні інструменти, ліки, карточки, книги для пацієнтів в черзі.

Починається прийом.

Медсестра по черзі викликає хворих. Лікар запитує, що їх турбує, оглядає, дає завдання медсестрі, виписує рецепт, записує дані в карточку.

Медсестра міряє температуру, тиск, по необхідності дає ліки, робить уколи, перевязки чи інші настанови лікаря. Відповідає на телефонні дзвінки.

Головний лікар контролює роботу.

Водій готує машину до виклику.

Хворі ідуть з рецептами за ліками до аптеки.

Лунає телефонний дзвінок.

Медсестра. Алло, це лікарня.

Ведмедиця. Це дзвонить ведмедиця. У мого синочка дуже болить живіт.

Медсестра. Де ви живете?

Ведмедиця. У барлозі біля найвищої сосни.

Медсестра. Зрозуміло. Зараз виїжджаємо.

Швидка допомога” підїхала до барлоги. Лікар оглянув хворого та призначив курс лікування.

Завершальний етап.

Висновки:

  • Слідкувати за своїм здоров’ям! Дотримуватись правил особистої гігієни.

  • У випадку хвороби негайно звертатися до лікаря.

  • Не вживати ліків без призначення лікаря.

  • Дітям слід приймати ліки під наглядом дорослих.

Вихователь. Звірята, ви прийшли в лікарню сумні, хворі. А тепер лікар підлікував вас і ви знову здорові і веселі.

Чи цікава в нас вийшла гра? Як справились зі своїми обов’язками лікар? Медсестра? Звірі були ввічливими, терплячими. Молодці.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»