Конспект підсумкового заняття з математики на тему «Подорож у потязі» (середня група)

Опис документу:
продовжувати вчити дітей порядкової лічби, називати числа в межах 5 у прямому і зворотньому порядку. Закріплювати вміння співвідносити цифри з числами в межах 5. Повторити і закріпити назви геометричних фігур. Закріпити знання про частини доби. Пригадати українські народні казки і закріпити основних героїв. Розвивати мислення, увагу, пам'ять, пізнавальний інтерес. Виховувати логіко-математичні навички, активність на занятті.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тернопіль 2020

Конспект

підсумкового заняття

з математики на тему

«Подорож у потязі»

(середня група)

Підготувала:

вихователь

I кваліфікаційної категорії

Зубаль І.М.

Мета: продовжувати вчити дітей порядкової лічби, називати числа в межах 5 у прямому і зворотньому порядку. Закріплювати вміння співвідносити цифри з числами в межах 5. Повторити і закріпити назви геометричних фігур. Закріпити знання про частини доби. Пригадати українські народні казки і закріпити основних героїв. Розвивати мислення, увагу, пам'ять, пізнавальний інтерес. Виховувати логіко-математичні навички, активність на занятті.

Матеріал:

- демонстраційний матеріал :

колобок, заєць, вовк, ведмідь, лисиця, гусениці Вупсінь і Пупсінь, макет поїзда, макет дерева, пташки (5шт.), геометричні фігури, ілюстрації із зображенням частини доби.

- роздатковий матеріал:

геометричні фігури,роздатвові картки по кількісній лічбі, роздатковий матеріал по частинах доби, прищепки, роздаткові картки з цифрами, роздатковий матеріал з дидактичної гри «Сонечки-жучки» (чорні кружечки і червоні основи на мурашку сонечка).

Попередня робота: читання казки «Колобок», демонстрація мультфільму «Лунтік».

Хід заняття:

Вихователь пропонує дітям пограти в хороводну гру « В цьому домі ми сім'я». Діти з вихователем роблять велике коло, виконують відповідні рухи: В цьому домі ми сім'я

(діти йдуть по колу)

Ми, і ви, і ти, і я

(зупиняються, піднімають руки в сторони, вперед, до грудей)

Руку дай тому, що справа

(праву руку подають тому, хто справа)

Руку дай тому, хто зліва

(те саме лівою)

Ми – одна сім'я!

(Піднімають руки всі разом догори)

Вихователь: - Дійсно, малята, ми можемо називатись однією сім'єю, адже 5 днів на тиждень ми проводимо час разом: граємось, розвиваємось, допомагаємо один одному. Ми з вами дивились мультфільм про двох нерозлучних друзів гусениць Вупсіня і Пупсіня. А ще ми вчора пригадували казку про справжнього героя, відважного і хороброго, якому не страшні ніякі перешкоди. Давайте, пригадаємо, як називається ця казка? (Колобок).

Вихователь заздалегіть розставляє серед інших іграшок персонажів казки. Діти сідають півкругом. Під час бесіди діти знаходять названі іграшки і приносять вихователеві:

- Як називається головний герой казки? (Колобок)

- Кого першогозустрів колобок на лісовій стежині? (Зайчика)

- Знайдіть зайчика серед іграшок і поставте його першим.

- Кого зустрів Колобок після зайчика на лісовій стежині? (Вовка)

- Знайдіть його і поставте другим.

- А хто третім зустрівся Колобку? (Ведмідь)

- Після кого буде стояти Ведмідь? (після Зайчика)

- А яка по рахунку буде Лисичка? (четвертою).

Вихователь просить назвати казкових героїв, які є присутні в казці. (Колобок, Зайчик, Вовк, Ведмідь, Лисиця)

- Хто стоїть першим? Другим?

Міняє героїв місцями, знову ставить запитання.

- Хто, який за рахунком?

Просить полічити всіх героїв порядковою і зворотньою лічбою.

Вихователь:

- Вчора ми з вами дивились мультфільм про гусениць Вупсіня і Пупсіня. Давайте, послухаємо її продовження (демонстрація іграшок). Надумали вони вирушити у подорож. Купили білети, щоб їхати поїздом, а в який вагон сідати не знають. Давайте посадимо їх у вагон. Перед вами поїзд (макет поїзда). Порахуємо вагони по-порядку. (Діти рахують порядковою лічбою).

- Зараз я буду давати вам квитки з номером вагона, а ви повинні знайти потрібний вагон.

Діти знаходять вагон відповідно до цифр, і розсаджують звірят, які є присутні на занятті.

Вихователь: -Що ж друзі, будемо подорожувати всі разом. Сідайте в поїзд і вирушаємо в дорогу.

Діти з вихователем, імітуючи звуки і рухи поїзда вирушають в дорогу.

Йдучи по груповій кімнаті, підходять до казкового лісу.

Вихователь: - Аж ось і зупинка, і ми всі разом подорожуємо лісовою стежиною де на чарівних деревах сидять пташки. Давайте всі разом порахуємо їх. (Діти рахують)

- Ми дуже голосно рахували і один птах полетів.

Вихователь забирає одного птаха.

- Скільки птахів полетіло?

- Чи стало менше? На скільки?

- Скільки їх залишилося?

Вихователь: - Наша подорож продовжується, і ми з вами, малята, приїхали до чарівної лісової школи , де є справжні парти, завдання, уроки, і я пропоную вам по-справжньому повчитись. (Діти сідають за парти)

На вивісці «Лісова школа» вихователь замічає конверт.

- Малята, подивіться, для нас є лист, і на конверті вказана наша адреса. А написала нам вчителька цієї школи Тітонька Сова. Вона хоче, щоб ми виконали кілька завдань, а за це ми отримаємо подарунки.

_Отож, завдання 1.

Дидактична гра

« Фігуру знайди, та колір назви»

Мета: виховувати спостережливість, увагу, та бережливе ставлення до всього, що нас оточує; закріпити знання про геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник); та основні кольори (червоний, синій, жовтий); розвивати вміння орієнтуватися у просторі.

Попередня робота: засвоєння знань про геометричні фігури (круг, квадрат, трикутник); виготовлення геометричних фігур для гри разом з дітьми на заняттях з самостійної художньої діяльності.

Літературний матеріал: вірші–загадки;

Дидактичний матеріал: різнокольорові геометричні фігури.

Хід гри

Вихователь пропонує дітям послухати віршовані загадки, та відгадати їх.

1. Маю я три сторони

І три кути,

Чи мене назвати можеш ти? (Трикутник)

2. Я без сторін і без кутів,

Як звуся відгадай,

І на малюнках дітлахів

У сонечку впізнай. (Круг)

3. Я рівненький з всіх сторін

Покрути і поверни,

Всі чотири сторони знайди. (Квадрат)

Діти стають у коло. Один з учасників, «шукач» (вибраний за допомогою лічилки) закриває очі, вихователь, або хтось з дітей, учасників гри, ховає будь-яку геометричну фігуру. Межі схованки уточнюються вихователем.

Після слів: «Один, два, три, фігуру знайди!», «шукач» починає шукати фігуру, якщо він рухається у вірному напрямку. Учасники присідають, якщо напрямок ружу неправильний, то всі встають піднімаючи руки. Після того, як фігуру знайдено, «шукач» називає, що це за фігура, та якого вона кольору.

Потім обирається інший «шукач», і гра повторюється.

Завдання 2.

Дидактична гра «Частини доби»

Вихователь пропонує дітям прищипнути прищепками на роздаткову картку саме на ту частину картки, про яку йде мова.

  1. Давайте подумаємо, коли піднімається сонце, стає світліше небо, прокидаються птахи. Згадаємо, що ми робимо в цю частину доби? Прокидаємось, миємось, робимо зарядку, снідаємо. Після сніданку дорослі йдуть на роботу, старші діти в школу , а малюки відправляються в дитячий садочок..Як називається ця частина доби? (Ранок).

  2. Сонце піднімається вище, світить яскравіше, починаєтьсянаступна частина доби, коли наш час наповнений роботою, навчанням. В середині дня всі сідають обідати. Після обіду всі малюки відпочивають, а потім знову граються або займаються. Як можемо назвати цю частину доби? (День)

  3. Поступово сонце опускається нижче , і наступає третя частина доби. Що ми робимо в цій частині доби? Збираємось з родиною за вечерею, ділилось новинами, дивимось улюблені мультфільми, вмиваємось і лягаємо спати. Коли це відбувається? (Ввечері)

  4. На зміну вечора приходить час, призначений для сну. Сон необхідний для правильного розвитку людського організму. Як називається остання частина доби? (Ніч)

Завдання 3.

Дидактична гра"Сонечка-жучки"

Мета гри: закріпити рахунок, вміння дітей співвідносити кількість з цифрою.

Хід гри: дітям пропонуються сонечка, вони складаються з двох половинок.

На одній половинці розташовані чорні кружечки від 1 до 10,

на другій половинці цифри від 1 до 10, всього сонечок 10 штук.

Завдання дітей порахувати кількість чорних кружечок на одній половинці і

знайти другу половинку з відповідним числом, з'єднати обидві половинки.

Вихователь:

- Шановні діти! Ми дуже добре впорались з завданнями, які нам передала

Тітонька Сова.На сьогоднішньому занятті ми навчилися багато нового,

закріпивши цифри, лічбу порядкову і зворотню, геометричні фігури,

частини доби. І за це вам Тітонька Сова передала подарунки.

Вихователь дарує вихованцям емблемки « Юний математик»!!!

    Головна сторінка

автореферат

Агресія у дітей

аналітичний звіт

атестація

Бісероплетіння

Байкал, озеро

блоки Дьенеша

Відео

вітаміни

Валеологія

валянки

Авторська дидактична гра з математики «Сонечка»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»