Конспект онлайн заняття із ознайомлення із соціумом. Тема: “Таємниця гарного настрою”
Мета: вчити дітей називати різні емоції, вміти визначати свій настрій, емоційний стан та вміти назвати його. Розвивати пізнавальну діяльність, увагу, емоційний інтелект. Виховувати чуйність, емпатійність до своїх почуттів та почуттів інших людей.
Додатковий матеріал:
презентація, відео з Youtube, дидактична гра “Відгадай емоцію”.
Хід заняття:
Привітання із дітьми.
“Доброго ранку, сонечко ясне.
Доброго ранку, земле прекрасна.
Доброго ранку тобі і мені.
Доброго ранку всій нашій Землі”
Початок презентації.
Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про емоції. Дітки, а який у вас сьогодні настрій? У мене - гарний настрій, я відчуваю радість від нашою з вами зустрічі. Розкажіть про свій настрій.
(Діти відповідають).
Вихователь: Діти, а як можна визначити настрій? По чому це видно?
(Діти відповідають)
Вихователь: Так, по виразу обличчя можна визначити настрій і які емоції відчуває людина. Ви молодці. Правильно відповіли.
Вихователь: Скажіть, діти, коли вам весело, гарно, ви щасливі, що ви відчуваєте? яка це емоція? Яке у вас обличчя? А коли вам сумно? Чи коли ви дуже розлюченні?
(Діти відповідають)
Вихователь: Все що ви назвали - це емоції. Емоції можуть бути позитивні, негативні та нейтральні. Позитивні - це радість, любов. Негативні - злість, сум, образа. Нейтральні - це огида, сором, подив.
Всі емоції необхідні і корисні. Кожна емоція потрібна нам.
Давайте подивимось на слайд і назвемо які емоції зображені на картинці. (радість, кохання, щастя, сум, смуток, гнів).
(Діти відповідають)
Вихователь: Діти, ви тепер знаєте які існують емоції. давайте з вами пограємо у гру “Відгадай емоцію”.
(Дидактична гра, потрібно подивитися на картинку і назвати емоцію.)
Радість
Смуток
Подив та щастя
Страх
Любов
Злість
Вихователь: Коли людина розлючена і сильно гнівається, то вона може відчувати ніби щось у середині вибухає, сльози котятся в очей. "Гнів — це як великий вогник всередині тебе, який стає гарячим, коли тобі щось не подобається чи тебе щось злить. Але якщо його заспокоїти, вогник стає меншим і легше відчути радість і спокій."
Хочете я вас навчу як цей вогник можна зменшити і контролювати?
Ми зараз з вами навчимося правильно дихати, щоб наш вогник був маленьким. Коли ви побачите квітку - робите глибокий вдох носиком, а коли бачите свічку - робите видих ротом.
(перегляд відео “Дихальна вправа “Квітка - свічка” https://youtu.be/Invpqo48qX4?si=7SVK1FXPPIckvr2T)
Вихователь: Ну як діти, вам сподобалася така практика дихання? Тепер ви можете самі контролювати свій вогник.
Вихователь: Наше заняття закінчено, дуже вам дякую за активну участь. Ви такі розумнички, гарно відповідали. Тепер ви знаєте які існують емоції. А хто мені скаже, яку емоцію ви відчуваєте зараз?
Вихователь: Дякую усім.

















