Конспект на тему "Правильні і неправильні дроби. Мішані числа"

Математика

15.07.2021

47

0

1

Для кого: 5 Клас
Опис документу:
Конспект ля вчителя математики у 5 класі для того, щоб сформувати поняття правильного і неправильного дробу, мішаного числа та сформувати вміння перетворювати мішане число в неправильний дріб і перетворювати неправильний дріб у мішане або натуральне число.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Правильні і неправильні дроби. Мішані числа.

Мета: сформувати поняття правильного і неправильного дробу, мішаного числа; сформувати вміння перетворювати мішане число в неправильний дріб і перетворювати неправильний дріб у мішане або натуральне число.

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.

Використана література:

Математика підручник для 5 кл. закл. заг. серед. освіти / О.С. Істер - 2-е видання - Київ : Генеза, 2018 р.

Математика 5-6 кл. Т.Г. Роєва, Л.Я.Синельник. - Навчальний посібник, 2002 р.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. Перевірка домашнього завдання, заданого за підручником.

ІІІ. Актуалізація опорних знань, підготовка до сприйняття нового матеріалу.

Виконання усних вправ

1) Прочитайте дроби Укажіть чисельник і знаменник кожного з дробів.

2) Серед дробів виберіть ті, у яких:

а) чисельник менший від знаменника;

б) чисельник більший від знаменника або дорівнює йому?

3) Зібрали всього врожаю пшениці. Що це означає?

4) Довжина відрізка дорівнює метра. Виразіть довжину відрізка

в метрах і сантиметрах.

5) Виконайте ділення з остачею: а) 17:5; б) 21:4; в) 35:7. Укажіть неповну частку і остачу.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

План вивчення теми

  • Означення правильного дробу.

  • Означення неправильного дробу.

  • Означення мішаного числа.

Мішаним називається таке число, яке містить цілу і дробову частину.

V. Засвоєння нових знань і вмінь.

Робота з підручником. № 955 (усно), № 969, 975.

Додаткові завдання:

1) Назвіть 3 правильних дроби, чисельник яких більший від 100.

2) Назвіть 3 неправильних дроби, знаменник яких більший від 200.

3) 3 10 м тканини пошили 8 спідниць. Скільки метрів тканини пішло на 1 спідницю?

VІ. Підбиття підсумків уроку.

VІІ. Домашнє завдання.

Завдання за підручником: § 21, ст. 182, № 976, 980.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Математика

15.07.2021

47

0

1

Для кого: 5 Клас