Конспект на тему "Основні геометричні фігури: точка, пряма, площина. Лінії, види ліній"

Математика

14.07.2021

44

0

2

Для кого: 5 Клас
Опис документу:
Конспект на тему "Основні геометричні фігури: точка, пряма, площина. Лінії, види ліній" для вчителя математики у 5 класі для того, щоб ввести поняття геометричних фігур; сформувати поняття основних геометричних фігур і вміння їх зображати та позначати та розглянути лінії та їх види.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Основні геометричні фігури: точка, пряма, площина. Лінії, види ліній.

Мета: Ввести поняття геометричних фігур; сформувати поняття основних геометричних фігур і вміння їх зображати та позначати; розглянути лінії та їх види.

Використана література:

Математика підручник для 5 кл. закл. заг. серед. освіти / О.С. Істер - 2-е видання - Київ : Генеза, 2018 р.

Математика 5-6 кл. Т.Г. Роєва, Л.Я.Синельник. - Навчальний посібник, 2002 р.

Хід уроку

I. Вивчення нового матеріалу

Основні геометричні фігури є фундаментом геометрії — науки, що виникла дуже давно. «Геометрія» означає «землемірство» (з грецької «geo» — земля, «metrio» — міряти).

Коли ви торкаєтеся до поверхні паперу кінчиком олівця, то позначаєте точку. Точка позначається великою буквою латинського алфавіту. Читають: «Точка А», «Точка В», «Точка С». Точка не має ані довжини, ані ширини. Термін «точка» походить від грецького дієслова «ткнути».

Ми вияснили, що коли ви торкаєтеся до поверхні паперу кінчиком олівця, то позначаєте точку. Якщо далі ведете олівцем по поверхні, то малює­те лінію. Слово «лінія» походить від латинського слова, яке означає «льон, лляна нитка, шнур». Усі точки однакові, тобто одна від іншої нічим не відрізняється. А ось світ ліній різно­манітний. Математики розрізняють лінії криві (а, б), ламані (в), прямі (г).а) б) в) г)

Лінія має довжину, але не має ширини. Для проведення прямих ліній використовують лінійку. Пряма лінія не має ні початку, ні кінця, тому на кресленні можна зобразити лише частину прямої. Пряму лінію позначають однією малою буквою або двома великими буквами латинського алфавіту.

а

зображення площини

Читають: «Пряма а», «пряма АВ», «пряма ВА», «пряма СD», «точка К лежить на прямій СD», «пряма СD проходить через точку К», «точка М не лежить на прямій в», «через точку О проходить три прямі».

Дві прямі можуть мати лише одну спільну точку. Такі прямі називаються прямими, що перетинаються. Через дві будь-які точки можна провести пряму, і до того ж одну.

Поверхня столу, класної дошки, стіни, віконного скла дають уявлення про площину. Але ці поверхні мають краї, а у площини краю немає. Вона нескінченна в усіх напрямках. Точки, прямі та інші геометричні фігури розташовуються на площині.

II. Закріплення матеріалу

Учитель зображує на дошці пряму і точки (див. рисунок):

Чи є правильним твердження?

1) точка D лежить на прямій а;

2) точка A не лежить на прямій a;

3) точка В лежить між точками А і С;

4) точка К лежить на прямій а;

5) точка F не лежить на AD;

6) точка C не лежить на BD.

  1. Позначте в зошиті точки М і N і проведіть пряму MN. Познач­те точку К, яка не лежить на прямій MN, проведіть прямі МК і NK. Проведіть четверту пряму, яка не проходить через точ­ки М, N і К, але перетинає прямі MN, NK і МК.

307.

ІІІ. Підсумок уроку

277

ІV. Домашнє завдання

306.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Математика

14.07.2021

44

0

2

Для кого: 5 Клас