Конспект на тему "Множення. Компоненти множення, письмове множення"

Математика

14.07.2021

31

0

2

Для кого: 5 Клас
Опис документу:
Конспект на тему "Множення. Компоненти множення, письмове множення" для вчителя математики у 5 класі для того, щоб формувати поняття дії множення, компонентів множення та вчити виконувати дії множення, розвивати логічне мислення, пам'ять.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема уроку: Множення. Компоненти множення, письмове множення.

Мета: формувати поняття дії множення, ком­понентів множення; вчити виконувати дії мно­ження; розвивати логічне мислення, пам'ять.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Використана література:

Математика підручник для 5 кл. закл. заг. серед. освіти / О.С. Істер - 2-е видання - Київ : Генеза, 2018 р.

Математика 5-6 кл. Т.Г. Роєва, Л.Я.Синельник. - Навчальний посібник, 2002 р.

https://formula.co.ua/uk/story/35.html - історія виникнення дії множення.

ХІД УРОКУ

І. Мотивація навчання.

Перед початком вивчення теми роз­повідь про історію виникнення дії множення.

У 1631 році англійський математик Оутред для позначення дії множення ввів косий хрестик — ×. Крапку запропонував німецький математик Лейбніц. У ХVIII ст. цей знак став загальноприйнятим.

Тепер використовують обидва знаки множення: і крапку, і косий хрестик. Крапкою користуються при множенні в рядок, а косий хрестик ставлять при множенні у стовпчик.

Для вивчення нового матеріалу згадаємо вивчене раніше.

II. Актуалізація опорних знань.

Запитання:

1. Чи правильно, що 2 + 2 + 2 = 2 • 3? (так)

2. Чи правильно, що 4 + 4= 2 • 4? (так)

3. Чи правильно, що а + а + а + а + а = а5?(так)

4. Як називається результат множення? (добуток)

5. Як називаються числа, які перемножу­ються? (множники)

6. Як зміниться добуток, якщо один із множ­ників збільшити у 3 рази, а другий залишити без зміни? (добуток збільшиться у 3 рази)

7. Як зміниться добуток, якщо кожен із множ­ників зменшити в 6 раз?(зменшиться у 36 разів)

8. Як зміниться добуток, якщо один із множ­ників збільшити у 2 рази?

9. Запишіть у вигляді добутку:

1) 42 + 42 + 42 + 42 + 42 = 42 * 5 = 210;

2) 31 + 31 = 31 * 2 = 62;

3) 207 + 207 + 207 = 207 * 3 = 621;

4) 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 = 12 * 6 = 72;

5)х + х + х + х + х + х = х * 6 = 6х;

6) (а + b) + (а + b) + (а + b) = (а + б) * 3.

10. Запишіть у вигляді суми: 1)14•5 = 14 + 14 + 14 + 14 +14; 2) 314•3 = 314 + 314 + 314; 3) с • 7 = с + с + с + с + с + с + с; 4)(х - у) 4 =(х - у) + (х - у) + (х - у) + (х - у) .

11. Знайдіть помилки в рівностях та виправте змінюючи лише знаки дій:

1) 6 = 2 2 2; 6 = 2 + 2 + 2

2) 4 • 4 • 4 = 64;

3) 6 6 = 12; 6 + 6 = 12

4) 15 = 5 • 5 • 5; 15 = 5 + 5 + 5

5) 27 = 3 • 3 • 3;

6) 7 • 7 = 49.

12. Складіть вираз для розв'язання задачі: Удвох кошиках лежать яблука, причому в од­ному з них у 2 рази більше яблук, ніж у другому. Скільки яблук в обох кошиках, якщо в меншому 15 яблук? 15 + (15*2) = 45

III. Вивчення нового матеріалу.

Помножити число а на число b – це означає взяти число а доданком b разів.

Яким би не було число а, завжди: а • 1 = а, а • 0 = 0.

Якщо а • b = с, то числа а і б назив. множниками, число с – добутком.

Як помножити

На числа, записані одиницею з наступними нулями, тобто на 10, 100, 1000 і т.д., можна помножити простіше. Напри.: 372 • 10 = 3720.

Розглянемо добуток 5 • 4 = 20. Збільшимо який-небудь його множник, напри., утричі. Одержимо: 15 • 4 = 60 або 5 • 12 = 60. В обох випадках добуток збільшився також утричі. Від збільшення одного множника в кілька разів добуток збільшується у стільки ж разів.

ІV. Закріплення і осмислення нового матеріалу.

Усно: № 375, 381.

Письмово: № 384, 388

V. Домашнє завдання.

§ 9, ст. 78, 79, № 385, 386, 389, 392

VI. Підсумок уроку.

  1. Як називаються числа, що перемножуються? Що таке добуток?

  2. Якою дією збільшують число на кілька одиниць? В кілька одиниць?

  3. Чому дорівнює добуток, коли один із множників – нуль?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Математика

14.07.2021

31

0

2

Для кого: 5 Клас