«Королева планета Земля»
Програмовий зміст: Вчити розрізняти та називати жанри музичних творів (пісня, танець, марш).Закріпити знання про довгі і короткі звуки.Ознайомити дітей із композитором М.А.Римським-Корсаковим та його твором «Море». Заохочувати дітей до пізнання основ музичної грамоти, стимулювати бажання брати активну участь в музичних творчих іграх, спонукати дітей до виконання ритмічних вправ та ритмічних імпровізацій. Виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу, уміння уважно слухати музику
Матеріал: сигнальні картки з морем у трьох станах: «спокійне», «схвильоване», «бушуюче»; проектор; дидактично-ритмічні вправи та ритмічні завдання з використанням пауз;
Вид заняття: домінантне
ХІД ЗАНЯТТЯ:
І.Організаційний момент
Діти під марш заходять в зал
Музичний керівник: Доброго дня діти! Погляньте у нас сьогодні присутні гості. Давайте ми всі привітаємось.
Музичний керівник із дітьми виконують музичне привітання «Добрий день!»
ІІ. Основна частина
Тема нашого заняття королева планета Земля. Зараз погляньте на карту планети нашої і скажіть які кольори на ній переважають? (Сині, голубі).А ви знаєте що цими кольорами позначають?(море і океани). Молодці.
1.Слухання музики. Вступна бесіда перед слуханням.
Море приваблювало не лише художників і поетів, а також композиторів. Зараз ми із вами послухаємо твір видатного композитор Миколи Андрійовича Римського-Корсакова. Але крім музики композитор дуже любив море, навіть здійснив навколосвітню подорож на кораблі. Після повернення з плавання він вирішує присвятити себе музичній діяльності, в які відтворює красу нашої планети, сьогодні ми із вами розглядати твір «Море» в якій композитор відтворює морські мотиви та пейзажі
Показ ролика. Слухання музики.
Аналіз прослуханого твору.
- Як називається твір, що ми прослухали?(Море)
- Хто автор цього твору? (Микола Андрійович Римський-Корсаков.)
- Чи однаковою була музика протягом слухання?(ні)
- За допомогою яких виражальних засобів композитор створив картину моря?(Динаміки)
Практична робота по аналізу твора.
А зараз ми проведемо практичну роботу.Я вам роздам по 3 різних картки, на яких зображено спокійне, тихе море, схвильоване та бурхливе.Ми зараз з вами ще раз послухаємо твір і ви своїми картками будете показувати зміни в музиці
Повторне слухання.
2. Ритмічна вправа
Море – це велична стихія на нашій планеті, яка складається з безлічі маленьких крапельок. Давайте пригадаємо нашу ритмічну вправу «Осінні краплинки». Пригадайте які бувають звуки за тривалістю? (Довгі та короткі)Молодці. На короткі звуки ми топаєм ногами, на довгі робимо хлопки руками, перевернута парасолька пауза
Виконання вправи «Осінні краплинки»
3. Спів
Скажіть хто живе на планеті «Земля» (Тварини, люди)
А на більшій частині землі в морі, океані?(Риби)
Молодці. Давайте ми із вами пригадаємо пісню «Я риба»
Виконання пісні «Я риба»
4. Знайомство з «китами музики»
Діти ви знаєте легенду про нашу планету? Давним-давно-предавно думали , що Земля плоска і лежить на спинах трьох слонів. А Слони стояли на велетенській черепасі . І тримали вони так Землю мільйони років.
Так само існує легенда про Музичну Планету , нібито музику тримають на своїх спинах, так як і землю, три велетенських кити. Ці кити це три основні жанри в музиці, на яких заснована вся інша музика це: пісня, танець, марш.
Ця музика нам дуже знайома, тому пропоную нам пограти в гру. Коли ви чуєте пісню то на носочках підходимо до кита пісні, коли танець то підходимо до кита танцю і робимо пружину, коли звучить марш –маршовим кроком підходимо відповідного кита.
Гра «Пісня, танець, марш»
5. Танок
Молодці діти. Пропоную нашого кита танцю не покидати, і танок веселий нашим гостям подарувати
Танок «Бім, бам, бом»
5. Гра.
А ви знаєте що люблять всі діти на нашій планеті?(Гратись)
Тому давайте пограємо в гру «Наше коло мов земля»
ІІІ. Заключна частина
Музичний керівник: Давайте пригадаємо з чим ми займались на занятті?(слухали твір «Море» Римського-Корсикова,
виконували вправу «Осінні краплинки»,
співали пісню «Я риба»
танцюювали танок «Бім, бам, бом»
знайомились з легендою про три кити
грали в гру «Пісня, Танець, Марш» та «Наше коло мов земля»)
Я вам дякую за вашу роботу та старання, ви молодці . Давайте попрощаємось
Музичне прощання « Допобачення ». Вихід під марш


