Матеріал:

Конспект логопедичного заняття з теми: «Подорож до палацу Снігової королеви».

docx
26.04.2022
0 0
5—6 років

79

0

16

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

! УВАГА

Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Опис методичного матеріалу:

Конспект логопедичного заняття з теми:

«Подорож до палацу Снігової королеви».

Автор:

Поліщук Тетяна Володимирівна

вчитель-логопед

ДНЗ № 22 «Ластівка»

м. Білої Церкви

Мета: Систематизувати уявлення дітей про звуки. Вміти визначати наявність звука у словах та самостійно пригадувати слова із заданим звуком. Закріпити вміння дітей позначати звуки відповідними буквами, виконувати звуковий аналіз слів. Продовжувати вправляти дітей в умінні поділяти слова на склади. Заохочувати дітей до читання. Закріплювати знання дітей про прийменники та спонукати до використання їх у зв’язному мовленні. Вправляти дітей у вмінні римувати. Звернути увагу на орієнтування у просторі.

Розвивати: фонематичний слух та сприймання, зв’язне мовлення, дрібну моторику рук, мислення, пам'ять, уяву.

Виховувати: дружні почуття, доброзичливе ставлення до однолітків.

Обладнання: сніговички, шумові коробочки, музичні інструменти, гофрований папір, чарівний мішечок, предмети на зимову тематику, шнурочки, кружечки з буквами, позначки звукового аналізу слова, снігова доріжка, сніжинки з буквами, картинний матеріал, картина «Зима», подарункові коробочки різного кольору та розміру.

Хід заняття:

Звучить запис віхоли, діти заходять до кімнати.

Логопед: Діти, для того, щоб дізнатися куди ми потрапили, вам треба скласти частинки пазлів в єдине ціле ( на столі частинки корони Снігової королеви). Діти складають пазл, на ньому напис – Снігова королева. Разом з дітками читаємо кому належить корона. Ми дізнаємося, що потрапили в палац Снігової королеви.

Логопед: Діти, Снігова королева рада Вас вітати у своєму палаці.

Снігова королева приготувала вам завдання і передала їх своїми помічниками – сніговичками. Кожен з них приніс вам по одному завданню, і якщо ви виконаєте їх правильно, на Вас чекатимуть приємні подаруночки від королеви.

Сніговичок 1: Діти, що ви знаєте про звуки?

Діти розповідають вірш про звуки з використанням шумових коробочок, музичних інструментів, гофрованого паперу.

Звук – це коли котик муркоче, (мрр)

Грім гуркоче, (бубен)

Дощик ллється, (переливання води)

Скло десь б’ється. (брязкальце)

Вітер віє сніговії, (подути в пляшечку)

Дзвони дзвонять – череду гонять. (дзвіночки)

Трава шелестить, (гафрований папір)

Джміль пролетить, (марокаси)

І коли ти чуєш стук – (постукати)

Все це зветься просто звук.

Звуки і ми вживаємо –

А, о,у,е,и,і – співаємо,

К, л, м, н – промовляємо.

Логопед:

  • Як називаються звуки, які промовляють люди? (мовні)

  • Як називаються всі інші звуки? (немовні)

  • Якими бувають мовленнєві звуки? (голосними, приголосними)

  • Як ми дізнаємося, що звук голосний? (миможемо його проспівати, протягнути, в ротику немає перешкод)

  • Як ми дізнаємося, що звук приголосний? (ми не можемо його проспівати, в нашому ротику є перешкоди, наші губи, зуби і язик)

  • Якими бувають приголосні звуки? (твердими, м`якими, дзвінкими, глухими)

Сніговичок 2: Гра «Чарівний мішечок»

В чарівному мішечку знаходяться різні предмети на зимову тематику. Логопед демонструє дітям букву. Діти її називають. Потім по черзі занурюють руку в мішечок, дістають предмет і визначають чи є в слові звук, який позначає дана буква. (Пропонуються різні букви).

Логопед: Перед наступним завданням, я пропоную вам розім’яти пальчики.

Пальчикова гімнастика « Зимовий сон їжачка»

Їжачок гуляв по саду,

Сніг на землю тихо падав.

На деревах, на хатинках-

Срібні зірочки – сніжинки.

Їжачок на голочки

Назбирав ті зірочки.

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Гарно зірочки блистять.

Срібні зірочки – сніжинки,

Їжачок приніс в хатинку.

Але сталася біда:

Замість зірочок – вода!

Раз, два, три, чотири, п’ять-

Тільки крапельки блищать…

Не журися їжачок,

Повертайся на бочок,

І до самої весни,

Спи собі й дивися сни.

Діти виконують пальчиками рухи, про які йдеться у віршику.

Сніговичок 3: Гра «Намисто для Снігової королеви»

Перед кожною дитиною знаходяться 3 – 6 картинок, діти визначають перший звук у назві кожної картинки, знаходять відповідну букву і нанизують її на шнурочок, після того, як на намисто нанизані всі букви, логопед пропонує дітям прочитати слова, що у них утворилися. Потім викласти звуковий аналіз слова. Після цього логопед відкриває для кожної дитини велику картинку, на якій зображений малюнок того слова, що утворила дитина. Діти визначають чи правильно вони виконали завдання.

Слова: зима, сніг, сани, шуба, снігур, мороз.

Логопед: Перед вами простелена снігова доріжка, Пройдіть по ній стільки кроків, скільки складів у вашому слові. Потім ви зустрінете сніговичка, який має три кишеньки. В нижню кишеньку покладіть картинки, в назвах яких один склад, в середню -картинки, в назвах яких два склади, в верхню - картинки, в назвах яких три склади.

Сніговичок 4 : Гра «Подарунки для Снігової королеви»

На килимку розкидані сніжинки , з надрукованими на них буквами. Діти під музику кружляють, коли музика закінчує грати, кожен піднімає свою сніжиночку і придумує слово- назву подарунку для Снігової королеви.

Наприклад: Буква Ш Я подарую Сніговій королеві шубу.

Буква С Я подарую Сніговій королеві сукню.

Сніговичок 5 : Гра «Створи та докажи слівце»

На дошці картина «Зима». На столику картинки: снігур, дівчинка на санчатах, хлопчик на ковзанах, сніг, візерунки на вікно

Діти обирають собі картинку і прикріплюють її на велику картину, пояснюючи куди вони розмістили малюнок.

Наприклад: Снігура я посадив на гілочку дерева.

Сніг я поклала на дах будинку.

Візерунки я прилаштувала на вікно.

Дівчинку на санчатах я посадив на гірку.

Хлопчика на ковзанах я поставила на лід.

Логопед: Яка красива вийшла в нас картина.

Зараз я буду починати фразу, а ви, дивлячись на картину, будете її продовжувати.

Ма, ма, ма- до нас прийшла (зима).

Гур, гур, гур – прилетів до нас (снігур).

Убу, убу, убу – дівчинка вдяглась у (шубу).

Ах, ах, ах – візерунки на (вікнах).

Тах, тах, тах – їде дівчинка на (санчатах).

Іх, іх, іх – довкола випав (сніг).

Сніговичок 6 : Діти, ви гарно виконали всі завдання і Снігова королева приготувала для вас подарунки. Але кожному треба взяти саме свій подарунок.

Логопед: Юля, твій подарунок знаходиться у найменшій коробочці.

Степан, твій подарунок знаходиться між червоною та синьою коробочкою.

Влад, твій подарунок у найбільшій коробочці.

Саша, твій подарунок крайній зліва.

Юля, твій подарунок не у квадратній коробочці.

Дітки, давайте один одному подякуємо за чудову роботу та гарний настрій під час нашої подорожі. (Діти тиснуть один одному ручки та дарують посмішки).

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

! УВАГА

Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Рекомендуємо

Чарівна подорож у світ Снігової Королеви

pdf
Чарівна подорож у світ Снігової Королеви

82

Аватар профіля Місько Євгеній Дмитрович
Зарубіжна література
5 клас

34 грн

Конспект логопедичного заняття "Подорож до Карпатських гір" заїкання

docx
Конспект логопедичного заняття "Подорож до Карпатських гір" заїкання

447

Аватар профіля Маслун Анна Олегівна
Логопед
4—6 років та 1—4 клас

33 грн

У сніговому королівстві. Балет. C.М.: О. Шимко. «Принц і принцеса, розбійники», «У палаці Снігової королеви» (із балету «Снігова королева»).

pdf
У сніговому королівстві.  Балет.  C.М.:  О. Шимко. «Принц і принцеса, розбійники», «У палаці Снігової королеви» (із балету «Снігова королева»).

691

Аватар профіля Місько Євгеній Дмитрович
Музика
3—6 років та 1—12 клас

39 грн

Чарівні дива. Слухання: Г. Сасько «Крижаний палац Снігової Королеви». Зображення крижаного палацу Снігової Королеви (техніки за вибором)

zip
Чарівні дива. Слухання: Г. Сасько «Крижаний палац Снігової Королеви». Зображення крижаного палацу Снігової Королеви (техніки за вибором)

62

Аватар профіля Кордонець Анастасія
Образотворче мистецтво
3 клас

33 грн

Конспект відкритого логопедичного заняття з дошкільниками на розвиток мовлення Тема: Лісова подорож

docx
Конспект відкритого логопедичного заняття з дошкільниками на розвиток мовлення Тема: Лісова подорож

617

Аватар профіля Тріпадуш Дарія Радіславівна
Логопед
3—6 років, 1—4 клас та змішані

33 грн

Конспект логопедичного заняття "Подорож у Африку" автоматизація звука Р

docx
Конспект логопедичного заняття "Подорож у Африку" автоматизація звука Р

358

Аватар профіля Маслун Анна Олегівна
Логопед
1—3 клас

33 грн
