Тема: Тренуємо оченята разом з Чорничкою.
Мета: розвивати зоровий гнозис: предметний, сприймання форми, розміру, кольору, зображення; продовжувати формувати вміння виконувати завдання за інструкцією з кількох компонентів; корегувати сприймання, пам'ять, мислення, увагу; виховувати навичку самоконтролю, вміння чекати.
Обладнання: іграшка чорниця, дерев’яні кубики, блоки Дьєнеша, кубики Нікітіних, гра «Африканські хованки», картки Поппельрейтера, картки для гри «Покажи обома руками», ілюстрації та таблиці, візуальний розклад.
Хід заняття
І.Організаційна частина
1. Привітання
- Добрий день усім бажаю,
До заняття закликаю.
Посміхнися й ти усім
Та сідай хутчіш за стіл.
2. Нервово-психологічна підготовка
- Сьогодні у нас незвичайне заняття: до нас завітали гості, які спостерігатимуть, як гарно ти вмієш працювати. Тож попрошу тебе бути уважним, спостережливим, кмітливим та сміливим під час заняття.
ІІ. Основна частина
Повідомлення теми та мети заняття
Відгадай загадку:
Два віконця маємо,
Добре про них дбаємо,
Через них ми на світ споглядаємо.
(Очі)
Сьогодні до нас завітав в гості пан Чорничка. Ти знає хто це? Він знає, що найчастіше у цьому кабінеті ти вчишся гарно розмовляти, але сьогодні Чорничка пропонує потренувати оченята, щоб вони були уважні, спостережливі та швидко допомагали виконувати завдання.
Для чого потрібні нам очі? Робота із ілюстрацією.
Щоб знати над яким завданням ми будемо працювати, він приніс розклад, який у цьому допоможе.
Отож ти готовий?
Формуюча частина
Гра «Виклади за зразком»
Викладання блоків Дьєнеша за зразком.
Гра «Африканські хованки»
(фігури тварин, поле для гри, картки із завданнями)
Роздивися уважно тварин і назви їх. Розклади їх на полі за зразком та назви їх місце розташування.
Гра «Знайди і покажи обома руками»
(Показати обома руками одночасно два однакових малюнки, однакового кольору)
Гра «Посортуй»
Сортуй фігури за кольором та поскладай їх у відповідні кошики..
Використання моторної програми: права рука бере жовті і зелені фігури, ліва рука бере сині та жовті..
Гра «Знайди тінь»
Твоє завдання з’єднати тваринок з їхніми тінями.
Гра «Хто/що сховалося на картинці»
(картки за методикою Поппельрейтера)
Покажи усі предмети на малюнку та назви їх. Порахуй скільки зображень ти впізнав.
Гра «Виклади візерунок» з кубиків Нікітіних.
За поданим зразком викласти кубики так, щоб утворився візерунок.
Узагальнення та систематизація знань
Який ти молодець. Ти впорався з усіма завданнями від Чорнички.
Скажи, чи сподобалося тобі сьогоднішнє заняття?
Що ми тренували, Для чого нам очі?
Чи знаєш ти, як правильно доглядати за очима?
ІІІ. Заключна частина
Підсумок заняття
Ти сьогодні був дуже старанними та уважними. За це отримуєш маленький сюрприз від Чорнички.
Домашнє завдання
А також маєш розмалювати малюнок та повторити для чого нам потрібні очі і як за ними доглядати.
Відпочинок
