Матеріал:

Конспект інтегрованого заняття з мовленнєвого розвитку

doc
08.03.2024
2 0
5—6 років

28

0

3

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Конспект Інтегрованого заняття з освітнього напряму Мовлення дитини та ліплення в старшій групі «Коли Зима стрічається з Весною»

Програмовий зміст : Вчити дітей складати речення за допомогою мнемо -смужок на зимову тематику, продовжувати вчити дітей граматично правильно будувати речення .Розширити та уточнити знання дітей про Зиму та зимові явища,вміти виділяти характерні ознаки Зими.Ознайомити зі святом Стрітення:з традиціями і обрядами з ним пов’язані ; закріплювати ознаки зими та весни.Розвивати зв 'язне мовлення ,спостережливість,пізнавальну активність,пам’ять ,увагу,уяву. Збагачувати словниковий запас дошкільника новими словами - Стрітення, заклички, завірюха, заметіль, хуртовина, відлига, тощо;. Вчити дітей працювати з пластичним матеріалом (тістом), відчувати зв’язок форми, призначення тіста; вчити ліпити пташку, з використанням стеків.

Виховувати почуття патріотизму,повагу до звичаїв і традицій українського народу,любов до України,народознавства та всього прекрасного .

Матеріали : Мнемосмужки Зима . дидактична гра Яка зима …?; Відео – легенда "Стрітення". Дидактична гра "Зимові та Весняні слова".Мирилка .Ілюстрація пташки Жайворонок.Солоне тісто, стеки ,серветки , дощечки,

Хід заняття

Привітання.

Вихователь :Доброго ранку любі малята

Наші хлопчики й дівчата

Рада в садочку я вас вітати

Здоров я і сили всім побажати

Наших гостей ви привітайте

Доброго ранку і їм побажайте.

Діти разом.

Доброго день і в добрий час.

Завітали ви до нас

Всіх гостей ми в нас вітаємо,

Подивіться,що ми знаємо

Група "Зірочка" вас щиро вітає

Доброго здоров я і настрою всім бажаємо.

Вихователь .То ж влаштовуйтеся ,гості всі будь ласка а ми розпочинаємо заняття казку : Як Зима з Весною зустрічається.

Вихователь. А давайте ми з вами привітаємось не так як завжди.

Артикуляційна вправа "Добрий ранок "

Відчинив язик віконце,(Відкрити рот)

Дуже гарно світить сонце. (Посмішка)

Чути : пісенька лунає, (Трубочка)

На дуді дударик грає.

Вийшов язичок на ганок,

День почався ,добрий ранок ! (Лопатка)

Починає він зарядку ,

Вправи робить по порядку.

Рухи вгору – рухи вниз (Гойдалка)

Чітко робить подивись.

Повернувся ліворуч – праворуч, (Годинник)

Вправи ці - корисна річ.

Вихователь . Зима господарює в ріднім краї

Про лад та порядок добре дбає

У ці морозні та холодні дні

Поговоримо ми про….(Зиму)

Вихователь. Так ми з вам поговоримо про зиму,розкажіть про зиму за допомогою мнемосмужок. Увага на екран.

Мнемосмужки" Зима"

Мета:вчити дітей складати речення за допомогою мнемосмужок на зимову тематику;розвивати зв'язне мовлення,мислення,увагу,любов до природи.

Хід гри

Вихователь пропонує розглянути мнемосмужки,скласти речення за даними підказками –малюнками.Діти розглядають мнемосмужки,по черзі складають речення

Вихователь.Молодці діти.Зима чудова пора року,чарівниця,художниця,витівниця.Давайтеж Скажемо яка Зима …?

Дидактична гра Яка зима …?

Мета:розширити та уточнити знання дітей про зиму та зимові явища;вміти виділяти характерні ознаки зими;збагачувати словниковий запас дітей новими словами;вчити дітей підбирати слова(прикметники до іменника) на основі аналогій;розвивати пам'ять.образне мислення,увагу.мовлення;виховувати активність в грі.

Хід гри

Вихователь пропонує дошкільнятам розглянути асоціативні картки та відповісти на питання6 «Яка зима?» Наприклад 6Зима Срібна(срібло).Зима сонна(подушка).Зима засніжена(ялинка в снігу) і т.д.

Вихователь.Довго працювали малята,час настав відпочивати.

Фізкультхвилинка.

Гарно всі ми працювали

Думали .не поспішали.

Відпочинемо хвилинку

Разом зробимо розминку

Руки вгору ,руки вниз

І легесенько прогнись.

Покрутились , повертілись

На хвилинку зупинились.

Пострибали ,пострибали

Раз – присіли , другий – встали

Вдих глибокий раз,два,три.

Знову працювати почали.

Вихователь. Але зима приходить до нас не сама . Ось послухайте :

Місяць землю грудить

І хату сильно студить. (Грудень)

Вітри зі снігом все сікли

І назву місяцю дали. (Січень)

Місяць цей лютує

Бо весноньку чує. (Лютий)

Вихователь. То з ким приходить Зима ?

(Відповіді дітей)

Вихователь. А, як ми можемо розповісти про місяць Лютий?

(Відповіді дітей)

Вихователь. Лютий,лютий – Лютовисько !

Ти , неначе злий хлопчисько.

Водиш холод за собою

Сперечаєшся з весною.

Ти стараєшся дарма

Бо скінчиться вже зима

Йди від нас уже , іди !

Нам набридли холоди !

Ждем тепла весняного ,

Літечка рум'яного.

Вихователь. Бесіда за змістом вірша.

То про що йдеться в нашому вірші ?

Як автор називає Лютого ?

Чому Лютий лютує ?

Що за собою водить місяць Лютий ?

З ким сперечається лютий в нашому вірші ?

Вихователь. І саме про одне з народних свят Лютого місяця ми поговоримо сьогодні. Називається воно – Стрітення. В народі свято Стрітення вважають святом зустрічі Зими з Весною .Саме у цей день Зима з Весною змагаються і котра переможе та й і буде панувати.

Вихователь. Давайте ж послухаємо легенду про свято Стрітення .Увага на екран.

Відео – легенда "Стрітення"

Виховател . Бесіда за змістом легенди.

Сподобалась вам легенда ?

В що була одягнута зима ?

Що тримала Зима в руках ?

Яка була наша Весна ?

Як святкували люди свято Стрітення?

Як люди визначали підсумки суперечки Зими з Весною ?

Вихователь. Так дуже часто в Лютому бувають заметілі,хуртовини,морозні вітри,а ось коли приходить до на Весна повітря стає теплим.

Давайте і ми з вами спробуємо відтворити подих нашої Зими та Весни та скажемо чим ж вони відрізняються.

Дихальна вправа " Вітер "

Вихователь. А давайте допоможемо нашій Весні позмагатися з Зимою.

Дидактична гра "Зимові та Весняні слова"

Мета :розвивати увагу,логічне мислення,спостережливість,зв'язне мовлення;закріплювати ознаки зими та весни,продовжувати навчати дітей знаходити причинно –наслідкові зв'язки у природі;виховуваи любов до природи,навчити милуватися красою природи у будь- яку пору року.

Хід гри

Педагог пропонує дітям картки на зимову\весняну тематику та фішки(що позначають весну-веселка.зиму-сніжинка)Завдання дітей до кожної картки дібрати відповідну фішку.

Вихователь . Діти скажіть ,а як ми можемо помиритись,якщо посперечаємось ?

(Відповіді дітей)

Вихователь . Так , дійсно . Давайте з вами пригадаємо та покажемо як ми вміємо миритися.

Мирилка

Ти – не ворог ,я – не ворог

Нам сваритись просто сором

Помирились – помирились

Щоб ніколи не сварились.

Вихователь. Думаю Зима з Весною почують та також помиряться.

Вихователь.А ви знаєте ,що з давних давен люди вірили в прикмети,які пов' язані зі Стрітенням. Як би Зима не лютувала все одно до нас прийде красуня Весна. І саме 15 лютого на свято Стрітення люди спостерігали за погодою в цей день. Існує багато народних прикмет,прислів’їв пов’язаних з цим днем.

-А яке прислів’я пам’ятає Арсен?( "Лютневий сніг весною пахне" .)

-А яку прикмету знає Асі ? ("Як на Стрітення ясно-весна прийде красна" .)

-А яке прислів’я пам’ятає Микола ? ("Якщо на Стрітення мороз , то скоро Весні не бувати")

-А яке прислів’я знає Тимофій ? ("Якщо на Стрітення півень нап’ється води , то набереться господар біди")

-А яке прислів’я знає Юра ("Якщо в цей день не видно сонечка , чекай морозів")

-А яке прислів’я знає Нікіта ("Я на Стрітення з стріхи капає , ще велика буде зима")

Вихователь . У нас в Україні люди готуючись зустрічати Весну випікали з тіста пташок Жайворонків . Тому , що за давніми легендами ця пташка народилася із сонячного жару. Жайворонок прокидається разом із сонцем і своїм срібним голосом сповідає що вже прийшла весна . Тож давайте і ми виліпимо із тіста жайворонків.

Пальчикова гімнастика

Прилитіло сонечко

На мою долонечук .

Промінчики жовтенькі

Цяточки гарненькі

По всіх пальчиках ходили

З мізинчика полетіли .

Практична робота:

Послідовне виконання роботи вихователем

- шматочок тіста розділити на дві частини

- скачати дві ковбаски: одну довгу, іншу коротку

- накласти ковбаски одну на одну, так щоб вийшов хрестик, довгу ковбаску вниз, коротку зверху

- носик витягуємо, хвостик сплющуємо

- робимо крила зліва і справа від тулуба

- стекою наносимо пір ' ячко на кінчики крил і хвостика

- очі - намистинки.

Самостійна практична робота дітей

Вихователь. Які ж красиві вийшли в нас пташки .А щоб весна прийшла до нас скоріше,давайте закличкою покличемо.

Закличка :

«Прийди ,Весна,

Прийди ,красна!

Сонечко буди

Хай воно гріє,

А травичка зеленіє.»

Підсумок заняття:

  1. Виставка дитячих робіт.

2. Підсумкова бесіда:

  • Що цікавого дізналися?

  • Кого б ви навчили виготовляти пташку із тіста?

  • З яким матеріалом ви навчилися працювати?

  • Що най більше сподобалось на занятті ?

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Конспект заняття з мовленнєвого розвитку

zip
Конспект заняття з мовленнєвого розвитку

67

Аватар профіля Дорошенко Світлана Володимирівна
Дошкільна освіта
5—6 років

50 грн

Конспект заняття з мовленнєвого розвитку "Опис одягу"

docx
Конспект заняття з мовленнєвого розвитку "Опис одягу"

628

Аватар профіля Романюк Анна Леонідівна
Дошкілля
3—5 років

22 грн

Конспект заняття з мовленнєвого розвитку "На допомогу весні"

docx
Конспект заняття з мовленнєвого розвитку "На допомогу весні"

485

Аватар профіля Романюк Анна Леонідівна
Дошкілля
3—5 років

22 грн

Конспект заняття з мовленнєвого розвитку «РУКАВИЧКА» Молодша група

docx
Конспект заняття з мовленнєвого розвитку «РУКАВИЧКА» Молодша група

239

Аватар профіля Кушнір Тетяна Олегівна
Дошкільна освіта
3—4 роки

25 грн

Конспекти індивідуальних занять з дітьми із затримкою мовленнєвого розвитку

zip
Конспекти індивідуальних занять з дітьми із затримкою мовленнєвого розвитку

1183

Аватар профіля Репецька Катерина Вікторівна
Логопед
3—4 роки

133 грн

Конспект інтегрованого заняття "Паперова фея"

docx
Конспект інтегрованого заняття "Паперова фея"

308

Аватар профіля Борко Мар`яна Василівна
Дошкілля
3—4 роки

20 грн
