• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Дошкілля
  • Конспект інтегрованого заняття: (художня література+ мовленнєве спілкування+малювання) Світ казок В.О Сухомлинського Середня група

Конспект інтегрованого заняття: (художня література+ мовленнєве спілкування+малювання) Світ казок В.О Сухомлинського Середня група

Опис документу:
Подано розробку інтегрованого заняття для дітей середньої групи, мета якого: закріпити з дітьми зміст знайомих казок В.О Сухомлинського. Продовжити знайомити дітей зі змінами в природі, змінами в рослинному та тваринному світі . Активізувати дитяче мовлення назвами казок. Формувати вміння відповідати на запитання за змістом казки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект інтегрованого заняття:

(художня література+ мовленнєве спілкування+малювання)

Світ казок В.О Сухомлинського

Середня група

Мета: закріпити з дітьми зміст знайомих казок В.О Сухомлинського, правильно називати героїв казок, впізнавати їх уривки, оцінювати поведінку героїв. Продовжити знайомити дітей зі змінами в природі, змінами в рослинному та тваринному світі (холодно, морозно, земля вкривається снігом, тварини ховаються від холоду в теплі нори. Активізувати дитяче мовлення назвами казок. Формувати вміння відповідати на запитання за змістом казки. Вправляти інтонаційній виразності. Розвивати діалогічне мовлення, логічне мислення, мовленнєву творчість, сенсорні відчуття, здатність помічати красу живої природи, милуватися нею. Формувати зв’язне мовлення дітей, творчу уяву, логічне мислення під час переказу казки використовуючи мнемо таблицю. Продовжувати вчити дітей працювати за схемами.

Дати дітям уявлення про різні види образотворчої діяльності, різноманітті художніх матеріалів (малювання з допомогою солі), розвивати художній смак, фантазію, бажання експериментувати у своїй роботі, дрібну моторику, виховувати акуратність, працьовитість, цілеспрямованість. Виховувати бережне ставлення до природи і дбайливе ставлення до тварин.

Виховувати культуру мовлення, ввічливість.

Матеріал: мнемо таблиці за казками В.Сухомлинського, папір, гуаш, пензлі, клей ПВА, простий олівець.

Хід заняття:

Діти: Ми - весела дітвора

Разом гратись полюбля

Всіх вітаємо ми радо

І бажаємо усім

Весело провести з нами

Кілька радісних хвилин.

В-ль : Діти, я знаю, що ви любите слухати казки і багато їх знаєте. Тому сьогодні запрошую вас до чудової країни казок. Ви хочите піти зі мною? Ця країна не проста, щоб потрапити до неї, нам потрібно пройти по стежинці і пригадати чарівні слова про казку: 

Дитина: Казочки знають всі діти на світі 
Добре з казками на світі нам жити. 
Нас розважають вони і навчають, 
Завжди корисними казки бувають. 

В-ль: Ви хочете побачити диво, Таке таємне, красиве?

Далеко за ним не треба ходити –

Ми можемо самі це диво створити.

Діти, ви згодні ? Тоді не вагаймось.

Мив чарівний ліс підем, 
Казку в лісі ми знайдем

А тепер заплющіть очі
Кругом себе повернись, 
Казко, де ти? Нам з’явись! 

В-дь:.Ласкаво просимо в чарівну країну Казки. Розплющуйте очі. Погляньте, як тут чудово. В цій країні живе безліч казкових героїв.

(зявляеться вовк та лисиця сваряться за рибу)

Ой, Подивіться, хто це тут свариться. З якої казки ці герої?

В-ль: Шановні, ми до вас в гості завітали, а ви так себе нечемно поводите.

Лисяся: Я тут рибки наловила, а вовчик хоче в мене її відібрати.

Вовк: Бо ти зі мною ділитися не хочеш.

Вих-ль: Не сваріться, потрібно бути добрими, ввічливими.

Лисиця: А як це?

В-ль: А зараз ми всі разом спробуємо поділитися добротою.

  • На що схожа доброта?

  • Якого кольору вона може бути?

  • Чи може бути чорною?

  • Вона тепла чи холодна?

  • Що означає бути добрим?

В-ль: Ось бачиш які ми чемні і слухняні.І ми пропонуємо вам теж стати добрими .Так діти? В нас є цікава гра яка називається «Казка вчить як на світі жить». Спочатку треба покрутити стрілочку і сказати чарівні слова:

«Стрілка, стрілочка крутись

І на казці зупинись.»

Ми знайдемо конверт в якому буде уривок казки, нам потрібно буде відгадати назву казки та виконати завдання. Тож почали.

1.КАЗКА «ЗАЙЧИК І МІСЯЦЬ»

- «Сів Зайчик під кущем, потяг лапки до Місяця, просить:

— Місяцю, любий погрій мене своїми променями, бо довго ще сонечка чекати. Шкода стало Місяцеві Зайчика, він і говорить:»

В-ль: Діти як називається ця казка?

Вовк: А ми не знаємо такої казки. А ви б не могли б нам її розповісти?

В-ль: Звісно можемо, так дітки?

Ось в нас є така таблиця, яка вам допоможе розповісти казку.

(розповіді дітей).

2.КАЗКА «ВЕЛИКЕ І МАЛЕ»

- «Дивиться маленьке звірятко на величезного звіра — теля, прищулилось і сидить собі тихо-тихо.»

Бесіда про моральний зміст казки.

В-ль: - Діти, а яку помилку допустило телятко коли звернулося до кролиці? -- Телятко дізналося, що кролиця стара, як воно мало до неї звернутися ((вибачитись, що не привіталося, що звернулося на «ти». До старших слід звертатися на «ви»). Телятко було дуже мале, воно щойно. народилося і не знало слів ввічливого звертання, а ми з вами знаємо?

Лисиця: Якими б словами воно мало б до неї звернутися щоб бути ввічливим, ви не могли б нам продемонструвати це?

В-ль: Давайте розіграємо діалог між телятком і кролицею у ввічливій формі так, як ми вміємо це робити.

Розігрування частини казки на новий лад.

Теля: Добрий день, чи можна з вами познайомитися?

Кролиця: Так. Я стара кролиця.

Теля: Мені дуже приємно, а я маленьке телятко. Я щойно народилося.

Кролиця: І мені дуже приємно. Невже ти щойно народилося? Дивно: ще маленьке, а вже таке велике…

Теля: А ви вже стара мати, а така маленька! Невже все на світі таке дивне?

В-ль: Дуже важливо вживати ввічливі слова, їх завжди цінував наш український народ.

А хто знає приказки про ввічливість:

  • Ввічливість нічого не коштує, але багато дає.

  • Добре слово дорожче багатства.

  • Ласкаве слово, що весняний день.

  • Спасибі – велика справа.

Фізкультхвилинка:

В-ль; Ось ми з вами трохи розімнялись, давайте грати далі і повчати наших героїв.

3. КАЗКА «ЯК ЇЖАК ГОТУВАВСЯ ДО ЗИМИ»

Почав Їжачок готуватися до зими. Пішов в ліс, наколов на свої голочки сухого листя. Приніс до своєї хатинки, розстелив його, стало ще тепліше.

Знову пішов в ліс Їжачок. Назбирав грушок, яблук, шипшини. Приніс на голочках в хатинку і склав у куточку. Тепло і затишно Їжачкові, а одному так сумно.»

В-ль: Кого запрошував їжачок до себе жити? (зайчика)

Чому зайчик не захотів до нього йти? (тому, що не лягає взимку спати).

Лисичка: А ми знаємо віршика про їжачка давайте разом його промовимо.

Через поле і лісок-ок-ок-ок-ок-ок

Йшов маленький їжачок-ок-ок-ок-ок-ок

Спинку спритно вигинав-ав-ав-ав-ав

Гострі голки наставляв-ав-ав-ав-ав

На галявинці грибки-ки-ки-ки-ки

Позбирав він залюбки-ки-ки-ки-ки-ки

Покотився по землі-лі-лі-лі-лі

Відпочив він на гіллі-лі-лі-лі-лі

Потім встав та потягнувся –увся-увся-увся-увся

Та й додому повернувся-увся-увся-увся-увся.

4. КАЗКА «ЗАЙЧИК І ГОРОБИНА»

- «Попросив Зайчик Вітра. Прилетів Вітер, гойдає, трусить Горобину.

Відірвалося гроно червоних ягід, упало на сніг. Їсть Зайчик ягоди, дякує Вітрові і горобині.»

Вовк: Ну й не допоміг би вітер зайчикові, і що б з ним сталося?(загинув)

А якби не вітер, хто б іще допоміг би зайчику дістати горобинку? (пташка, білочка, ведмедик міг би струсити кетяг горобини, але так щоб не зламати дерево).

В-ль: Як іще можна допомогти зайчикові взимку щоб він не загинув від холоду і голоду? (підгодувати)

А що полюбляє їсти зайчик? (морквинку, капусту, кору дерева, молоді пагони кущів).

В-ль: молодці діти, Ви відгадали як називаються ці казочки. Так скажіть мені будь ласка, хто написав ці казочки?

Діти: Василь Олександрович Сухомлинський.

В-ль: А хто він такий (педагог, письменник)

  • Чому він навчав дітей? (бути добрими, не жадібними, ввічливими)

  • А яких людей на землі більше – добрих чи злих?

  • Якби усі стали злими, як би змінився світ? Чи хотіли б ви жити в

такому світі?

  • Чи може зло взагалі зникнути? Що потрібно для цього зробити?

В-ль: А ти вовчик і ти лисичко зрозуміли як себе поводити треба? А ми намагатимемось робити все, щоб світ ставав щодня добрішим.

Давайте ми вовчику і лисичці розкажемо прислівя про добро:

  • Добре діло роби сміло.

  • Добре ім’я краще багатства

  • Хочеш собі добра, не роби нікому зла.

  • Де є добрі люди, там біди не буде.

В-ль: Давайте вже почнемо зараз робити добро. Давайте намалюємо гарні кетяги горобини і подаруємо їх зайчику.

Малювання сіллю.

В-ль: Які гарні кетяги горобини ви намалювали.

Лисичка: Ми зрозуміли як це бути добрими, ввічливими. Ми вдячні вам за такий гарний урок. А за це ми хочемо подарувати частинку нашої доброти у вигляді сердечок.

5

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності практичного психолога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.