Матеріал:

Конспект інтегрованого мовленнєвого заняття з використанням елементів казкотерапії "Подорож до країни казок"

docx
31.10.2021
28 0
5—6 років

1915

0

101

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Підготувала і провела вихователь Валявського ЗДО «Сопілочка» Городищенської міської ради Черкаської області

Наталія Михайлівна Лапченко

Конспект інтегрованого мовленнєвого заняття з використанням елементів казкотерапії

Старша група

«Подорож до країни казок»

Мета: Продовжувати розвивати мовленнєву компетентність дітей під час нетрадиційної роботи з казкою. Продовжувати вчити добирати слова, що виражають обстоювання, обгрунтування, пояснення, розвивати монологічне мовлення. Закріплювати знання про казки, вміння впізнавати їх за описом та певними речами, які зустрічаються у казках. Вчити дітей впізнавати і називати казкового героя за допомогою речей з казки та характеризувати емоційний стан конкретного героя. Формувати вміння відповідати повними реченнями на запитання вихователя, слухати один одного і доповнювати відповіді товаришів. Збагатити словниковий запас дітей прислів’ями про дружбу і добро. Розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення, зосередженість ,увагу, творчі здібності. Користуючись набутими знаннями розігрувати сюжет казки, передавати емоційно та інтонаційно виразно її зміст, характер персонажів, зображувати образ, витончено користуватися мімікою та пантомімікою, вміло і вчасно підігрувати партнерові, творчо втілюватися в образ. Учити дітей наполегливо шукати рішення самостійно, виявляти смак до процесу долання різних труднощів. Виховувати інтерес до нових казок та інших художніх творів, викликати позитивні емоції та створювати радісний настрій у дітей.

Матеріал та обладнання: декорації для казкової країни, диск із записом, клубочок, конверт з листом від Лісовичка, пеньки, скринька, золотий ключик, червона шапочка, колосок, фонендоскоп, банка з варенням, повітряна кулька, магнітна дошка, маски тварин, костюми тварин, книжка, медалі.

Хід заняття

Вихователь: Чарівний клубочок привів нас до цієї зали, сказав, що нас тут чекає щось дуже цікаве і незвичайне.( Звертається до гостей) Це ви нас запросили? Ні? А, зрозуміло, ви також добрі люди і вас, як і нас привів сюди чарівний клубочок. Діти, а давайте привітаємо добрих людей добрими словами

Добрий день, добрий день, добрий день усім: Щастя ми бажаємо і здоров’я всім. А щоб щастя – отаке (руки вгору), А здоров’я – отаке (руки в сторони). Добрий день, добрий день, добрий день усім!

(за занавіскою біля вікна на повітряній кульці прив’язаний конверт) Вихователь: Діти, погляньте, теплим весняним вітерцем до нас у групу принесло якийсь лист. Читаю, що написано на конверті: «Дітям старшої групи дитячого садочку «Сопілочка». Вірно, це нам. (дістаю з конверта диск). Вам цікаво, що на ньому записано? Послухаємо? Звучить запис: Доброго дня, любі діточки! Я – мудра казка. Від усіх казок – вам великий привіт. Кожен рік у казковій країні проходить свято «Знавці казок». Ви можете прийняти участь у цьому конкурсі. Вирушайте зі мною в чудову країну де здійснюються усі мрії. Ваша казка. Вихователь: Діти, ви чули, казка запрошує нас до своєї Чарівної країни. Казка – це світ чарівний та незнаний, Казка – це диво сповнене краси. Поринуть в казку – це ж бо так цікаво, Це, справді, свято для душі!

Вихователь: Перш ніж вирушити в подорож, пропоную пригадати таємниці казок. Чим казочки відрізняються від інших художніх творів? Відповіді дітей

1.У казках початок завжди чарівний, казки починаються і закінчуються казково, наприклад:- «За синіми морями, за високими горами…»,»Чи правда, чи неправда, було чи не було, а в казці мовиться» , «Це тільки приказка, казку слухай далі», «Тут і казочці кінець. а хто слухав молодець», «Ось вам казочка, а мені бубликів в’язочка» та інші. 2.У казках тварини вміють говорити. 3.У казках є чарівні предмети, які творять чудеса. 4.Казки можуть бути написані автором, або можуть бути народними. 5.Казки можуть бути чарівні, про тварин та побутові. Вихователь: Перш ніж вирушити в дорогу, давайте пригадаємо казки. (Загадки про казкових героїв) Сидить дівчина в корзині, На ведмежій дужій спині. А чому вона сховалась, До ведмедя не призналась? («Маша і ведмідь»)

Виріс цей хлопчина З малої деревини. У печі зміючку спік, Сам на дерево утік. Його гусятко врятувало, На крилечка свої взяло, Принесло до мами й тата Пирогами частуватись. («Івасик-Телесик»)

Сидить півник на печі, Їсть смачненькі калачі Тут лисичка прибігає, Швидко півника хапає. Біжить котик рятувати, В лисички півника забрати («Котик і півник»)

Вигнав дід козу із хати - Та й пішла вона блукати: В зайця хатку відібрала. Всі козу ту виганяли, Рак козуню ущипнув, Зайцю хатку повернув («Коза-Дереза»

Вихователь: Молодці, малята, добре казки знаєте – можна вирушати. А допоможе нам ось цей чарівний клубочок. Давайте промовимо казкові слова і в путь: Ти котись-котись, клубочок, Попереду у лісочок, Покажи малятам нашим Як у казочку потрапить.

Вихователь: Погляньте, куди це наш клубочок докотився – до чарівної скриньки. Ось і перше завдання для вас:- у скрині зібрані речі, які належать казковим героям з різних казок. Нам треба назвати чиї це речі і які риси характеру у цього героя. «МІКРОФОН» - Колосок (казка «Колосок», півник – добрий, працьовитий, справедливий; мишенята – ліниві, безтурботні) – Червона шапочка (казка «Червона шапочка», дівчинка – весела, добра, довірлива, смілива) – Фонендоскоп («Лікар Айболить», лікар – добрий, сміливий, відважний, розумний) – Золотий ключик (казка «Золотий ключик», Буратіно – добрий, сміливий, веселий, кумедний) – Повітряна кулька («Вінні Пух і всі, всі», Вінні Пух – веселий, смішний) – Банка з варенням («Малюк і Карлсон», Карлсон –добрий, цікавий, солодкий) –Качалочка (казка «Лисичка з качалочкою», лисиця –хитра, зла, нечесна) – Рукавичка (казка «Рукавичка», рукавичка – чарівна, бо в неї влізло багато тварин, звірі – всі добрі, дружні, бо дозволили один одному потрапити до рукавички) – Кришталевий черевичок ( казка «Попелюшка», Попелюшка – працьовита, доброзичлива, чесна) Вихователь: Молодці! Мандруймо далі за клубочком.

Ти котись-котись, клубочок, Попереду у лісочок, Покажи малятам нашим Як у казочку потрапить

Потрапляємо на галявину, де на пеньочку сидить колобок Вихователь: Діти чи впізнали ви цього казкового героя? З якої він казки? Який він? Колобок рум’яний бік, Він від баби й діда втік. До лісочка докотився – Тут із дітьми подружився. Нас запрошує до казки, Тож пограймось з ним, будь ласка. Вихователь: Який же ти Колобочку гарний, веселий та рум’яний. А наші дітки про тебе казочку знають, але ж ніби Колобка лисичка з’їла. А тут він живий-живісінький, Хочете дізнатися як Колобок перехитрив лисичку? Просто він заспівав їй зовсім іншу пісеньку. Ось послухайте яку: Я кругленький колобок – Покотився у лісок З борошна мене місили, Сіллю, перцем притрусили. Тож тепер я ось який – І солоний, і гіркий. Лисичка послухала це уважно, поглянула на Колобка , скривилась та й побігла до лісу . Вихователь: Ох який розумний та кмітливий Колобок, ось як йому вдалося перехитрити хитру лиску .А зараз діти скажіть, що міг ще зробити Колобок, аби врятуватися від лисички, та не забувайте, що дія відбувається у казці, а в казках можливі чарівні події та перетворення. Діти: 1. Міг би повиснути на дереві, як яблуко. 2.Міг заховатися в середині ялинки. 3.Міг обмазатися медом, покачатися в соснових голках і став би схожим на їжачка. 4.Міг заховатися в дупло білки. 5. Міг одягнути шапку невидимку. 6. Міг би взяти повітряну кульку і полетіти. 7. Міг би зменшитись, стати таким маленьким, як горошина, закотитися під листок, от лисичка його і не помітить. Вихователь: Молодці, малята, ви такі вигадливі. Придумали чимало цікавого, щоб допомогти Колобку врятуватися від хитрунки лисички. Відпочинем дітвора,- Нам погратися пора Марно часу ми не гаймо, Гру веселу починаймо.

Гра «Ой у лісі по стежинці» ( діти стоять у колі, по колу бігає колобок) Ой у лісі по стежинці Колобочок покотився, По стежинці поспішав Різних звірів зустрічав Вихователь: А кого, кого Колобок зустрів?( діти по черзі відповідають «Я –зайчик-побігайчик», «Я – вовчик-братик» та інші , та імітують рухи тварин). Діти: (всі разом) З’їмо тебе, Колобочку! (А Колобок , раз і втік з кола) Вихователь: Часу не гаймо, мандруймо далі, промовляючи чарівні слова: Ти котись-котись, клубочок, Попереду у лісочок, Покажи малятам нашим Як у казочку потрапить. (йдуть по доріжці, зупиняються біля дерева де сидить Сорока і тримає листа) Вихователь: Ой, малята, подивіться, яка гарна пташка сидить на дереві, ви впізнали її? Сорока-білобока постійно приносить новини. І сьогодні у її дзьобику конверт. (бере конверт, читає лист від Лісовичка) «Одного разу в казковому лісі сталося лихо. Налетів сильний вітер – ураган і так лютував, що деякі кінцівки казок переплутались. Допоможіть, малята…» Пропоную вам пограти у гру «Я молодець, у казки інший кінець» Згода? Я розповідатиму закінчення казки, а ви вгадуватимете її назву й придумуватимете інший кінець. ( діти розміщуються на килимку навколо ноутбука. Вихователь розповідає закінчення казки (на екрані ілюстрація до казки).Потім діти по черзі промовляють «Я молодець, у казки інший кінець», й подають свій варіант кінцівки. Наприклад: - Стали мишенята вилазити з-за столу, а півник їх і не затримує –/«Колосок»/ -- Я молодець, у казки «Колосок» інший кінець ---Стали мишенята з-за столу вилазити, а півник говорить: «Зачекайте, у мене ще залишилось тісто, то давайте ми разом зліпимо та спечемо ще пиріжечків». Мишенята погодились. Разом попрацювали, потім разом ласували пиріжками. Вихователь: Молодці, малята, цікаві кінцівки вигадали, тепер можна мандрувати далі Ти котись-котись, клубочок, Попереду у лісочок, Покажи малятам нашим Як у казочку потрапить Вихователь: Діти, погляньте, Що це за дошка? Написано «Дошка об’яв». Я так розумію це наступне казкове завдання. На цій дошці розміщені об’яви, ми повинні по тексту здогадатися хто їх написав і знайти портрет автора. 1. «Пропоную послуги вихователя, гувернантки, навчу невихованих хлопчиків читати, рахувати, а також хорошим манерам» (Мальвіна). 2.»Досвідчені будівельники швидко і недорого збудують вам житло» (Троє поросят). 3. «Навчу вас ходити в гості зранку» (Вінні-Пух). 4. «Хто знайшов ключ з коштовного металу, гарантую винагороду» (Буратіно). 5.»Ветеринарні послуги з виїзжом в будь яку країну світу» ( Айболить). 6. «Пропоную мандрівку на дах, оплата цукерками та варенням» (Карлсон) Вихователь: Чудові відповіді ,дітвора, рушаймо далі. Ти котись-котись, клубочок, Попереду у лісочок, Покажи малятам нашим Як у казочку потрапить Гра «Чарівний портрет» Діти сидять за столами, перед ними малюнки казкових героїв та схематичне зображення обличь з різними емоціями – злість, радість, страх, спокій, хитрість тощо . Вихователь: Всі молодці, впорались з роботою. Рушаймо далі. (діти проходять далі, чують плач. Під ялинкою сидить зайчик і плаче).Добрий день, Зайчику! Чого це ти плачеш? Зайчик: Кажуть всі, що я лякливий – Шороху боюся, А насправді я хотів би Знайти собі друзів Вихователь: Не плач Зайчику, не бійся. Наші діти добрі і нічого лихого тобі не вчинять. Гадаю вони стануть тобі справжніми друзями й захисниками. ( Діти говорять заспокійливі слова., наприклад: «я куплю тобі в аптеці таблетки «Антистрахін» і ти вже не боятимешся нікого», «щоранку ми з тобою будемо робити ранкову зарядку» та інше. Вихователь: Діти тебе Зайчику дуже люблять знають багато казочок про тебе ( діти називають). Ще діти й драматизацію казки з участю зайчика підготували

Драматизація казки «Зайчикова хатка»

Підсумок Вихователь: Діти, як ви вважаєте, чому вчать нас казки? Які прислів’я та приказки ви знаєте про добро та дружбу? Звучить запис: Любі діти! Дуже добре, що ви взяли участь у конкурсі «Знавці казок». Ви добре впорались із завданнями і тепер клубочок покаже вам де знайти подарунок від мене, Мудрої казки. Ось вам і нагорода – медалі «Нйкращі знавці казок» і нова цікава книжка. До нових зустрічей!

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Конспект індивідуального заняття з використанням елементів казкотерапії з дитиною з моторною алалією

docx
Конспект індивідуального заняття з використанням елементів казкотерапії з дитиною з моторною алалією

812

Аватар профіля Пітінова Катерина Станіславівна
Логопед
3—6 років

40 грн

Конспект заняття "Подорож до країни Математики"

doc
Конспект заняття "Подорож до країни Математики"

466

Аватар профіля Борко Мар`яна Василівна
Дошкілля
5—6 років

20 грн

Інтегроване заняття-подорож "Країна Здоров'я"

zip
Інтегроване заняття-подорож "Країна Здоров'я"

476

Аватар профіля Козлова Ганна Вікторівна
Дошкільна освіта
дорослі

35 грн

Конспект заняття з логіко-математичного розвитку "Незвичайна подорож у країну казок"

doc
Конспект заняття з логіко-математичного розвитку "Незвичайна подорож у країну казок"

365

Аватар профіля Борко Мар`яна Василівна
Дошкілля
5—6 років

20 грн

Конспект підсумкового інтегрованого заняття "Подорож в Казкову країну" для ІІ молодшої групи

docx
Конспект підсумкового інтегрованого заняття "Подорож в Казкову країну" для ІІ молодшої групи

986

Аватар профіля Вікторія
Дошкілля
3—5 років

25 грн

"Подорож до країни казок"

pptx
"Подорож до країни казок"

1152

Аватар профіля Валь Юлія Олександрівна
Дошкілля
5—6 років

25 грн
