Конспект батьківських зборів «Формуємо батьківську компетентність щодо виховання здорової дитини»

Опис документу:
Автор: Потрасай Юлія Миколаївна, вихователь, Щербак Алеся Миколаївна, вихователь-методист комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 294 Харківської міської ради". Робота з батьками завжди актуальна. Як зробити батьківські збори в групі раннього віку цікавими, змістовними та корисними? На допомогу вам прийде наш конспект цікавих та сучасних батьківських зборів, де батьки - є дійсними активними учасниками зборів, а не спостерігачами.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Комунальний заклад

«Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 294

Харківської міської ради»

Конспект батьківських зборів

«Формуємо батьківську компетентність

щодо виховання здорової дитини»

для вихователів груп дітей раннього віку

З досвіду роботи

вихователя

Потрасай Юлії Миколаївни,

вихователя-методиста

Щербак Алесі Миколаївни

рекомендовано для вихователів

раннього віку

Мета: розширити уявлення батьків групи раннього віку про форми роботи в дошкільному навчальному закладі, які сприяють фізичному вихованню дітей. Активізувати батьків, привернути їх увагу до проблеми здоровя дітей дошкільників. Залучати батьків до плідної співпраці.

Обладнання : відео-презентація до доповіді вихователя, матеріал до вправи очікування (поле для гри, зернятко та квіточки на кожного учасника зборів); матеріал до гри «Долоньки здоровя» (кольоровий папір, ножиці, фломастери); памятка для батьків.

Хід зборів

Вихователь. Добрий день шановні батьки. Сьогодні наші батьківські збори присвячені актуальному питанню сьогодення – здоров’ю наших діточок.

Кожна мама хотіла би бачити свою дитину не тільки розумною, красивою, доброю, але й фізично витривалою. Кожна. Але чи кожній це вдається ? На жаль, ні. У наш час, в якому переважає сидячий спосіб життя, багато, а то й дуже багато матусь зустрічаються із першими проблемами у своїх діток ще в ранньому дитинстві. Вже перед школою чимало дітей страждає від викривлення хребта, опущення плечей (сколіоз), а також суцільною слабкістю у руках та ногах. А все це через певні причини, на які завчасно потрібно звернути увагу.

Вихователь. Отже сьогодні ми з вами будемо обговорювати питання – як виховати здорову дитину.

Вправа – очікування «Весняна квіточка».

Мета. Визначити очікування учасників зборів, що до теми зборів.

Хід гри. У кожного з вас є маленьке зернятко. Посадить його в землю зі своїми очікуваннями. Розкажіть про них присутнім.

Вихователь. Дякую вам усім за ваші відверті відповіді. А зараз до роботи. Чи знаєте ви які форми роботи використовує вихователь, щоб допомогти дитині розвиватися здоровою? (відповіді батьків).Дякую за відповіді. А зараз ми з вами попрацюємо всі разом та дізнаємося, що ж робить вихователь протягом дня, для того щоб сформувати у самого маленького дошкільника прагнення бути здоровим.

Вправа «Форми роботи з фізичного виховання у ранньому віці, що сприяють збереженню та зміцненню здоровя дітей»

Мета: ознайомити батьків з формами роботи протягом дня, що сприяють збереженню та зміцненню здоровя дітей.

Хід вправи.

1. Ця форма роботи передбачена в дитячому саду починаючи з першої молодшої групи (третій рік життя). Вона включена в режим дня як обов'язковий гігієнічний захід і проводиться вихователем щоденно, перед сніданком.

Слайд (Ранкова гімнастика), відео файл.

2. Вони займають дуже велике місце в режимі дня дошкільнят. Як правило, щодня їм відводять 1,5 - 2 години на першій і в другій половині дня. Основне призначення прогулянок - тривале перебування на відкритому повітрі, заповнене рухливими іграми та фізичними вправами. Зміст прогулянок тісно пов'язане з основними завданнями фізичного виховання дошкільнят. Головна з них - застосування дітьми рухових умінь у природних умовах, що відрізняються від навчальних. Організовують прогулянки так, щоб діти були весь час в русі, але не занадто перегрівалися.

Слайд (прогулянка), відео файл.

3. Під час цієї форми роботи ми вчимо дітей, за необхідності, закасувати рукава під час умивання, мити руки та обличчя, правильно користуватися милом, насухо витирати руки та обличчя рушником…

Слайд (умивання) відео файли

Під час цієї форми роботи ми привчаємо дітей без примусу самостійно та акуратно, не поспішаючи їсти, тримати ложку у правій руці, користуватися серветкою….

Слайд (виховання культурно-гігієнічних навичок) відео файли

4. Навчання рухів на спеціально організованих заняттях - основна форма роботи з фізичного виховання з дітьми дошкільного віку. Саме на спеціальних заняттях діти вчасно оволодівають необхідним об'ємом знань і рухових умінь, які не можуть бути засвоєні в процесі ігор, повсякденного спілкування з дорослими, самостійних спостережень та ін Заняття фізичними вправами є обов'язковими для всіх практично здорових дітей. Вони проводяться цілий рік по два рази на тиждень.

Слайд (фізкультурне заняття), відео файл

5. Їх організовує вихователь під час занять, а також під час ранкової та вечірньої прогулянок, не менше одного-двох разів на день.

Слайд (рухлива гра), відео файл

6. Перед цією формою роботи вихователь забезпечує чистоту повітря та оптимальний температурний режим у груповій кімнаті. Домагається, щоб у дітей був полегшений одяг з натуральних тканин з короткими рукавами. Проводить її щоденно після денного сну. Тривалість цієї форми роботи від 2 до 10 хвилин..

Слайд (Загартувальні вправи), відео файл

7. Після денного сну гімнастика поступово налаштовує дитячий організм на активну продуктивну діяльність. Вправи проводять у ліжках при відчинених фрамугах за педтехнологією М.Єфименка в поєднанні з повітряними ваннами. Кількість вправ 4-6 протягом 3-5 хв.

Слайд (Гімнастика після денного сну), відео файл.

Вихователь. Які Ви молодці, добре вже вивчили наш режим дня, сталі більш обізнані щодо форм роботи з фізичного виховання у дошкільному закладі. Але ж знати ще не значить робити. Я дуже хочу, щоб кожна мама завчасно привчала своїх дітей до фізичних вправ. У більшій мірі, завдяки своєму особистому впливу. Вивчення віршиків, творчий підхід у розвитку дитини є без сумніву дуже важливим і потрібним, але не слід забувати і про фізичний розвиток малечі: відпірність дитячого організму до різних хвороб, гнучкість тіла, рухливість, витривалість дитинки, вміння панувати над собою. Бо усі ці речі йдуть завжди пліч-о-пліч. Лишень здорова дитина досягне більших результатів у своїх прагненнях.

Вправа з батьками «долоньки здоровя»

Мета: активізувати батьків, формувати уявлення батьків про їх важливу роль у формуванні у дітей відповідального ставлення до свого здоровя.

Хід. Шановні батьки. Пропоную вам взяти лист кольорового паперу, обвести свою долоньку та вирізати ножицями. Напишіть на долоньці ті форми роботи з дітьми, які Ви проводите вдома, задля здоровя вашої дитини. Обґрунтуйте відповідь.

Вправа «Робимо ранкову зарядку»

Вихователь. Виробляйте в собі, а тепер і в своїй дитині силу волі. Всього лиш четвертинка години дасть свій результат. Як тільки пробудиться дитина, а з нею й це неймовірне бажання постійного руху та гри, тоді й потрібно використовувати цей час для цікавих вправ з нею, але з певною обдуманою ціллю.

Запрошую Вас та ваших діточок разом зробити веселу ранкову гімнастику.

Гімнастика. «Сонечко встає» Мами разом з дітьми роблять ранкову гімнастику.

Підсумок. Здоровя ваших дітей в великій мірі залежить від вас, як батьків. Дотримуватися режиму дня, робити фізичні вправи. Мама має зайняти у ньому ключову роль – бути тренером і на своєму прикладі показувати як усе це правильно робиться. Тому обов’язково робіть фізичні вправи з вашими дітьми та й самі отримуйте чимало задоволення та користі. Рухайтесь більше і сидяча робота не завдасть вам шкоди. А здоров’я дітей буде найкращою винагородою за таку маленьку, але вкрай необхідну в наш час працю.

Вправа – очікування «Весняна квіточка».

Мета. Визначити, чи виправдалися очікування учасників зборів, що до теми зборів.

Хід гри. У кожного з вас є квіточка, що виросла з зернятка. Розкажіть про нєї присутнім.

Вихователь. Дякую вам усім за ваші відверті відповіді.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!