Конспек уроку "Додавання і віднімання 3-цифрових чисел без переходу через розряд".

Опис документу:
Мета: Закріпити навички додавання віднімання 3-цифрових чисел без переходу через розряд; формувати уміння застосовувати ці прийоми при розв’язуванні різних завдань; розвивати обчислю вальні навички, логічне мислення,кмітливість, увагу; виховувати інтерес до математики через застосування природничого матеріалу рідного краю.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок з математики 2 клас.

Тема. Додавання і віднімання 3-цифрових чисел без переходу через розряд.

Мета: Закріпити навички додавання віднімання 3-цифрових чисел

без переходу через розряд; формувати уміння застосовувати ці

прийоми при розвязуванні різних завдань; розвивати обчислю

вальні навички, логічне мислення,кмітливість, увагу;

виховувати інтерес до математики через застосування

природничого матеріалу рідного краю.

Обладнання: підручник, схеми до задач, картки з назвами річок, нетбуки.

Хід уроку

I.Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

Загадка

Буває хмаркою вона,

Пушинкою буває,

Бува, як скло,

Крихка й тверда-

Звичайна, підкажіть,…(Вода

До нас на урок завітала частинка води - чарівниця краплинка. Вона - мудра, розумна,допитлива. Краплинка буде давати завдання ,а також спостерігати за вашою роботою.

І перше завдання, яке вона пропонує - Вставити пропущені цифри:

1*2

+ *4*

16 5

Прочитати число-результат цього прикладу.

Дайте йому х – ку :

Яке це число? Чому?

Що означає цифра 1 ?

Ск. десятків?

Що означає цифра 5 ?

Ск. всього десятків?

Ск. всього одиниць?

III.Каліграфічна хвилинка.

-Пропишіть цифри, якими позначається це число.

Ви розказали про це число багато, а я ще додам цікаву інформацію:

Виявляється це число означає кількість річок (великих і малих), які протікають по Сумській області.

Серед них є декілька найбільших. Сьогодні на уроці ми дізнаємось про них, виконуючи різні завдання та закріплюючи уміння додавати і віднімати 3-цифрові числа без переходу через розряд.

IV.Усний рахунок.

Виконавши це завдання, ми дізнаємося назву однієї з найбільших річок, що протікають на Сумщині.

36 85 12 40 55

+ 21 - 80 + 18 +20 - 44

57 5 30 60 11

Знайти букву , що відповідає кожному результату. Прочитайте закодоване слово.

Відкрилося слово - ДЕСНА

V.Робота з підручником.

В природі ще дуже багато невідомого, незнайомого, яке вам іще треба

пізнати в майбутньому. А ми зараз спробуємо знайти невідоме тільки не в природі, а в математиці, склавши і розвязавши рівняння.

с. 47, №7(а) х=150

Корінь цього рівняння є довжиною річки ПСЕЛ

VI.Фізкультхвилинка

VII.Самостійна робота

С.46, №3

122, 867, 540, 759, 435.- останнє число є довжиною річки СУЛА

VIII. Задачний блок.

Довжина однієї річки 132 км, а довжина другої на 233 км більша. Яка

довжина обох річок?

? км

________I_____________________II_____________

132 км I + 233 км

1) 132

+ 233

365 (км) - довжина II річки; СЕЙМУ

2) 132

+ 365

497(км)- довжина двох річок.

IX. Геометрична задача.

Знаходження P .

- Сьогодні ми з вами зібрали багато краплинок і щоб вони не розсипалися складемо їх у коробочок. Яка це фігура? Обємна чи пласка?

На що схожа сторона коробочка? (на прямокутник)

Зараз знайдемо P цього прямокутника.

Ш -40 см

Д.- 20 см

P- ? см

Що таке периметр?

Як його знайти?

40+ 40+ 20+ 20= 120(см) Зверніть увагу на це число. Це довжина найчистішої річки ,яка протікає на території Сумщини. Тільки вона вимірюється не в см, а в км. Назва її - ВОРСКЛА

X. Д/З

С. 47 №7 (б), №8

XI.Підсумок.

А як підсумок уроку проведемо тести за, які вам поставить оцінку ця розумна машина - НЕТБУК.

Тести

1. Вибрати 3-цифрове число:

а) 26;

б) 7;

в)752.

2. Яке число більше на 1 від 150?

а) 154;

б)151 ;

в) 158

3. Яке число передує числу 136?

а)135;

б) 120;

в) 148.

4. Яке число слідує за числом 246?

а) 249;

б) 250;

в) 247.

5. Яке найменше 3-цифрове число?

а) 100;

б) 101;

в) 111.

- Підсумок за результатами тестів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн